Суворий dress-code або в чому піти на банкет

ByZorjanka

Лис 14, 2009 , , , , , ,

За останні 100 років поняття дрес-код (dress-code) перекочувало з Лондона у всі великі міста світу. Вирішуючи проблему вибору одягу, ми стикаємося з корпоративними дрес-кодами, які встановлюють великі фірми, щоб формалізувати офісну одяг співробітників, і з сітуатівнимі дрес-кодами, наприклад, збираючись в закритий нічний клуб із суворим face-control. Також з ситуативним дрес-кодом нерозривно пов’язані офіційні та світські заходи, різні урочистості та церемонії: банкети та весілля, фуршети і коктейлі.

Можна опинитися в незручне ситуації, потрапивши на вечірнє захід у светрі та джинсах. Тому, якщо Вас запросили на бенкет, весілля, бал, корпоративну вечірку або яке-небудь інше захід або торжество, уважно вивчіть запрошення. Запрошення картки на світські та ділові заходи все частіше супроводжуються побажанням або вимогою одягтися у відповідності з певним дрес-кодом.

Позначки btr, a5, bb, rsvp, st, ct – це не група крові і не шахові ходи, а “секретні коди”, без яких часто не обходиться організація урочистості або ділового заходу.

Так що ж це?

white tie (білий краватка) – самий суворий формальний код. Чоловік повинен бути одягнений у фрак з білим краваткою-метеликом, жилет теж білого кольору; жінка – вечірнє плаття “в підлогу”, рукавички, туфлі на каблуках і мініатюрна сумочка. Не допускається біжутерія і голі руки. Можливі заходи: бенкет у президента або посла, весільну торжество, бал, вручення премії.

black tie (чорний галстук) або formal – чоловік у смокінгу, жінка у вечірньому плаття “в підлогу” або коктейльном. Біжутерія припустима. Можливі заходи: офіційний вечірній прийом, наприклад, різдвяний або новорічний банкет, весілля, прем’єра в театрі.

black tie invited (чорний краватка вітається) – чоловік у смокінгу, жінка в сукні для коктейлю, довгому плаття або нарядном костюмі. Можливі заходи: банкет в ресторані пафосно, корпоративний банкет, сімейне свято. Організація і проведення цих же заходів та урочистостей може вимагати і інший стиль одягу.

black tie optional (чорний галстук не обов’язковий) – чоловік може замінити смокінг на темний костюм з краваткою, жінка в коктейльном плаття або нарядном костюмі.

creative black tie (чорний краватка, творчий підхід) – цей дрес-код передбачає введення модних новинок і творчу інтерпретацію формального костюма – нетрадиційні аксесуари, сміливі кольору.

cocktail attire (коктейль) – для чоловіка – темний костюм, для жінки – коктейльні сукні.

semi-formal (полуформально) – смокінг або темний костюм з краваткою чоловікам, коктейльні сукні жінкам, якщо захід після 18.00. Якщо до цього часу – звичайний костюм з краваткою чоловікам і ошатний костюм или ошатної денне плаття жінкам.

a5 (after 5 – після п’яти) – якщо немає інших доповнень, то це коктейль або інше захід після 17.00. Чоловік одягає костюм будь-яких кольорів, краватка не обов’язковий, жінка – коктейльні сукні або ошатний сепарати (окремі предмети одягу, що не становлять комплекту).

Можливі варіанти – a5 semi-formal, a5 casual.

casual (вільний стиль одягу – кежуал), informal (неформально) – такий стиль можливий на корпоративних вечірках, пікніках, барбекю. Одеваясь, слід брати до уваги характер і місце проведення заходу. Можливо, слід краще одягтися елегантно, ніж невимушено.

Відповідальні ділові зустрічі можуть припускати наступні коди:

btr (business traditional) або undress (традиційний діловий костюм або повсякденна форма одягу) – звичайний діловий костюм.

bb (business best – самий строгий і дорогий діловий костюм) – припускає кращий діловий костюм, а для чоловіка й для жінки.

Також Ви можете зустріти нестандартні дрес-коди, придуманий організаторами урочистості або вечірки: total white (в білому з голови до ніг), green party (вас чекають у чому-небудь зеленому).

Існує цікава тонкість, що відноситься до одягу жінок. У коктейльном плаття дівчина вільна у виборі компанії: вона може прийти і піти одна, із супутником, змінити партнера в ході вечора. Вечірнє ж плаття “в підлогу” має на увазі обов’язкову наявність кавалера. Світові правила такі, що супроводжуючий – це такий же атрибут іміджу, як і фіксована довжина наряду.

Проведення і організація банкетів, корпоративних свят, сімейних святкувань і ювілеїв, виїзних фуршетів та барбекю, а також ділових зустрічей можуть припускати, або, навпаки, не допускати запізнення.

Тому крім вказівок на форму одягу, на запрошення ви можете знайти наступні умовні знаки:

st (sine tempore – лат.) – Вчасно, без запізнення;

ct (cum tempore – лат.) – Із запізненням не більше ніж на чверть години (академічне запізнення);

rsv p (reponse s’il vous plait – фр.) – Прохання відповісти.

Ігнорування останнього є великим порушенням світського етикету. Якщо Вас звати на банкет, бал, презентацію або яке-небудь торжество, Ви повинні зателефонувати або написати відповідь, поза залежністю від того, збираєтесь ви бути присутнім чи ні.