Корисні поради: Хвороби, які передаються через поцілунок

ByOliver81

Січ 26, 2010
Слина хворого може містити небезпечні для здоров’я віруси і бактерії. 

Цілуватися — не таке вже нешкідливе заняття. Виявляється, що окрім герпесу, про який всі знають, існує ще більше десяти захворювань, що передаються від людини до людини через поцілунок. Що ж це за хвороби, як вони виявляються і хто ризикує їх підхопити?

Инфекционній мононуклеоз

Викликається вірусом Епштейна-барра (ВЕБ).

Основні прикмети. Потрапляючи в організм із слиною зараженої людини, ВЕБ провокує підвищення температури до 39—40 градусів, яка тримається близько 10—14 днів. При цьому у хворого сильно збільшуються шийні лімфовузли, розпухає горло, закладає ніс. Ще один симптомом мононуклеозу — біль в животі, що викликається збільшенням селезінки і печінки (у багатьох пацієнтів жовтіє шкіра і стає темною мочивши, як при жовтяниці). У важкій формі це захворювання може обернутися розривом селезінки, поразкою центральної нервової системи, розвитком гепатиту або пневмонії.

Група ризику. Найуразливіші перед цією інфекцією діти 3—10 років, чия імунна система не в змозі дати відсіч підступному вірусу. Хоча жертвами мононуклеозу можуть стати і дорослі, що пережили сильний стрес, затяжну хворобу, важку операцію.

Як застрахуватися. Щоб захистити свого малюка від підступного вірусу батькам варто цілувати своє чадо винятково в пухкі щічки. З тієї ж причини не стоїть є з дитиною з одного посуду, пити газовану воду з однієї пляшки і давати малюкові гумові іграшки, що побували в роті сусіда по дитячому майданчику. Що ж до дорослих, то забезпечити себе від мононуклеозу можна відмовившись від поцілунків протягом 10-14 днів після хвороби, коли імунний статус організму особливо низький.

Цитомегалія

Збудник — цитомегаловірус.

Основні прикмети. Самому запідозрити у себе цитомегалію практично неможливо — вже дуже вона схожа на гостру респіраторну інфекцію або простуду. Зазвичай ця хвороба виявляється підвищенням температури, нежиттю, болем в горлі і збільшенням лімфовузлів. Правда, замаскований під ОРЗ вірус не відступає протягом 1—1,5 місяців, що і повинне насторожити. Причому у чоловіків цитомегалія протікає бессимптомно, а у жінок найчастіше осідає в сечостатевій системі, викликаючи запалення шийки матки або піхви.

Група ризику. По-справжньому боятися цитомегаловіруса варто майбутнім мамам, адже під час вагітності імунітет жінки природним чином пригнічується. Отже, вона стає легкою здобиччю вірусу. І що найнеприємніше — потрапивши в материнський організм, інфекція швидко передається дитині, викликаючи у нього природжені дефекти розвитку.

Як застрахуватися. Щоб застрахувати себе і дитини від цієї інфекції, майбутнім батькам варто обстежуватися на TORCH-інфекції перед зачаттям. Якщо підступний вірус не виявлений, можна зітхнути з полегшенням і спокійно насолоджуватися поцілунками всі дев’ять місяців вагітності. Якщо ж аналіз виявився позитивним, лікар призначить вам препарати, що дозволяють контролювати кількість вірусу в організмі, стримуючи його розвиток.

Виразкова хвороба

Причина — в бактерії хелікобактер пілорі.

Основні прикмети. У 30% «язвенников» хвороба може протікати бессимптомно. Остальниє ж 70% відчувають гострий біль під лівими ребрами, відразу після прийому пищи або через 30—60 хвилин після їжі. Втім, для виразкової хвороби характерні і голодні болі, що виникають натщесерце і що проходять після прийому пищи.

Група риски. Люди з ослабленим імунітетом, дисбактеріозом.

Як застрахуватися. Імунологи упевнені — здоровий імунітет здатний протистояти атакам хелікобактера. Тому, замість того щоб тремтіти від страху, боячись підхопити цей мікроорганізм, краще зайнятися зміцненням захисних сил організму. Для цього потрібно приймати вітамінну їжу, а тими імуномодулятори (наприклад, аміксин, гропрінозін або амізон).