Корисні властивості білого гриба

Білий гриб містить багато корисних для людини речовин, до кінця ще не вивчених наукою. Здавна його вважали цінним продуктом харчування, і не тільки за високі смакові якості, а й за здатність підвищувати імунітет, забезпечуючи організм повним комплексів необхідних мікроелементів.
 
Речовини, що входять до складу білих грибів, перешкоджає відкладенню холестерину на стінках судин, сприяють розщепленню клітковини, жирів і глікогену, що робить його корисним при атеросклерозі. Також в білих грибах міститься багато антиоксидантів, оказивающі найсильніший вплив на імунну систему, створюючи захист від вірусів, бактерій, грибків і канцерогенів.
 
Білі гриби – відмінне джерело білків, до їх складу входить цілий ряд необхідних людині ферментів. Білий гриб використовують як допоміжний засіб при занепаді сил, туберкульозі , для поліпшення обміну речовин. Крім того, в білих грибах більше, ніж в інших, міститься рибофлавіну – речовини, що відповідає функції щитовидної залози.
 
Білі гриби мають ранозагоювальні, протиінфекційними, тонізуючими здібності. Їх рекомендують при хворобах очей, шкіри і нігтів, так як міститься у грибах ерготионеїн підтримує процеси регенерації клітин.
 
Більшість цих корисних властивостей білого гриба зберігається при висушуванні . Сушені гриби додають у супи, рагу, м’ясні страви. Їх можна варити і тушкувати, сушені білі гриби за своїми смаковими якостями не поступаються свіжим.
 
Як чистити білі гриби?
 
Білі гриби чистити практично і не потрібно. Досить добре вимити. Для цього покласти в холодну воду і потримати там деякий час (півгодини або годину). За цей час частинки піску і рослинних залишків відмокне самостійно. Потім зрізати темні місця і очистити від залишків сміття. З ніжок старих грибів рекомендують зняти шкірку повністю (вона жорстка ), з молодих обрізати тільки темні місця.
 
Гриби розрізають навпіл або на більшу кількість частин, щоб переконатися, що вони не пошкоджені всередині. Очищені гриби викласти в миску. Білі гриби готові до приготування.
 
Скільки потрібно варити білі гриби до смаження?
 
Зазвичай білі гриби перед обжарюванням відварюють у підсоленій воді. Час варіння – 20 хвилин після закипання.
 
Скільки смажити білі гриби після варіння?
 
Відварені білі гриби викладають у друшляк, щоб повністю стекла вода. Сковорідку розігрівають і обсмажують гриби протягом 15-20 хвилин.
 
Скільки варити сушені білі гриби?
 
Сушені білі гриби варити не набагато більше свіжих, але важливо перед цим замочити їх на 2-3 години в холодній воді. Потім поставити на вогонь і варити 30-40 хвилин.
 
Як зберігати білі гриби?
 
Для того, щоб порадувати себе смачними стравами з грибів взимку їх зазвичай маринують, заморожують в морозилці або сушать. Мариновані гриби володіють відмінними смаковими якостями і готові до вживання відразу після відкривання банки.
 
Одним і найбільш доступних і простих способів переробки грибів є сушка. У сушених білих грибів з’являються нові ароматичні та смакові властивості, а також вони краще засвоюються в порівнянні з смаженими свіжими або маринованими грибами.