При цьому:
Голова міської організації ВО “Батьківщина” Сергій Акимович заявив, що зараз в Україні фактично відбувається згортання основ самоврядності, йде централізація влади, прийнято закон про референдуми, яким скасовано таке поняття, як місцевий референдум. Опозиціонери висловлювалися проти, пропонували відкласти затвердження документа та доопрацювати його, наголошували на тому, що громада дуже пасивно поставилася до обговорення проекту.
Було також зачитано звернення, підписане лідерами місцевих осередків партій “Батьківщина”, “Свобода” та “УДАР”. Інші депутати, зокрема представники Партії регіонів, вимагали не політизувати питання.
Історичне місто з якихось причин цілі століття жило без власного статуту. В середньовіччі воно керувалося хартіями Львова та Сянока, одночасно з якими отримало Магдебурзьке право. Уже в роки незалежності сім разів створювали відповідні робочі групи, зокрема, й за підтримки міжнародних фондів у рамках проекту “Толока”. У період реалізації “Толоки” в Кам’янці-Подільському розвинулася надзвичайна громадська активність, особливо навколо розробки головного міського документа. Але, на думку деяких депутатів, тодішній владі було невигідно приймати статут міста, тепер – навпаки.
Міський голова Михайло Сімашкевич зауважив, що більшість міст уже мають статут, цей документ необхідний для фінансових операцій, зокрема, залучення міжнародних ґрантів для розвитку міста. Посадовці запевнили, що за потреби документ можна допрацьовувати та змінювати. За нього проголосувало 29 депутатів із 50, тож місто відтепер житиме за власним статутом.