Відсоток фальсифікацій на користь “Єдиної Росії” на минулорічних виборах до Держдуми лише в Москві склав 11%.
Про це свідчать результати спільного дослідження соціологів і економістів Російської економічної школи.
В основу дослідження лягли підсумки роботи організації «Громадянин спостерігач», яка займалася моніторингом виборів. Вчені порівняли результати на дільницях зі спостерігачами і без них. Вченні виявили величезні розбіжності в протоколах на користь партії “Єдіная Россія”.
“11% – це просто наша статистична оцінка, заснована на різниці в результатах на тих дільницях, де були спостерігачі і не зафіксували серйозних порушень, і на тих дільницях, де спостерігачів не було”, розповів в ефірі телеканалу “Дощ” один з авторів дослідження – доцент Вищої школи економіки Алєксєй Захаров.
За його словами, на дільницях, на яких спостерігачів не було, “Єдіная Россія” в середньому отримала 46% голосів, на дільницях, де були спостерігачі, вона отримала 36% голосів, а на дільницях де спостерігачі були і не зафіксували серйозних порушень, партія влади отримала 26% голосів.
“Оцінка ефективності спостерігачів – приблизно 10% зниження вкидань на користь однієї з партій”, – резюмував Захаров.
Він зазначив, що виходячи з отриманих вченими даних, один спостерігач запобіг в середньому вкидання 65 голосів. При цьому, наявність спостерігачів на одній ділянці знижувало фальсифікації і на сусідніх.
“Напевно, є якийсь ефект присутності”, – припустив Захаров.
Говорячи про максимально можливий відсоток фальсифікацій, він зауважив, що насправді накрутки можуть “обчислюватися десятками відсотків”.
“Є підозра, що у республіках Північного Кавказу взагалі не проводиться підрахунок голосів У Чечні, наприклад, 100% явка і 100% голосів за Владіміра Путіна.”, – додав Захаров.
Він також визнав, що отримані вченими результати не мають ніякої юридичної сили. “Громадянин-спостерігач” формально, як юридичної організації, не існує, це просто добровільне об’єднання громадян “, – пояснив Захаров.
Як повідомлялось вибори до Держдуми Росії відбулися 4 грудня 2011 року.
Вибори до розкритикували спостерігачі від ОБСЄ та ПАРЄ. За їхніми даними, вибори супроводжувалися численними порушеннями. А держсекретар США Гілларі Клінтон висловила «серйозну стурбованість» з приводу проведення парламентських виборів в Росії, заявивши, що росіяни заслужили ретельне розслідування всіх повідомлень про порушення.