Чоловіки теж турбуються про свою зовнішність, але вони соромляться ставити питання — ймовірно, з цієї причини вони рідше звертаються за консультаціями. Темні тони, гармонійні кольори і однотонність костюма — ось порада, корисна для будь-якого чоловіка. Вертикальні і діагональні лінії, необ’ємні тканини, пропорційність костюма — це принципи, справедливі для представників будь-якої підлоги. Але є деякі моменти, про які повинні думати саме чоловіки. Отже давайте перейдемо до них і почнемо з костюмів.
Костюми
Вибір крою костюма завжди залежить від особистого смаку. Але для більшості чоловіків — за винятком сміливих авангардистів і європейських чепурунів — підійде не дуже вузький і не дуже безформний костюм. Шукайте щось середнє між безформними американськими і вузькими європейськими костюмами. Ваш костюм повинен поєднувати в собі зручність американського стилю і елігантность європейського. Отже, ідеальний костюм має бути злегка приталений, з підкресленою лінією плечей і володіти помірно високими, але зручними проймами.
Перейдемо до деталей.
- Лацкани піджака не мають бути ні дуже вузькими, ні дуже широкими. Ідеальна ширина — приблизно три з половиною дюйми (9 см). Лацкан повинен закінчуватися приблизно посередині між комірцем сорочки і проймою. Широкі лацкани завжди роблять фігуру чоловіка ширше.
- Як правило, прорізні кишені з клапанами більш відповідають офіційному костюму, хоча вони і додають додатковий об’єм стегнам. Накладні кишені залиште для спортивних піджаків і костюмів. Прорізні кишені завжди роблять вас стрункішими.
- Остерігайтеся розрізів ззаду. Вони дуже змінюють вигляд піджака, впливають на посадку і рухи. З трьох можливих варіантів піджаків — без розрізів, з одним розрізом або з двома — фахівці з чоловічого одягу рекомендують подвійні розрізи, що типово для англійських костюмов. Такий фасон робить струнким будь-якого чоловіка за винятком тих, у кого дуже повні стегна (в такому разі краще обмежитися одним розрізом). Чому два розрізи роблять чоловіка вище? Лінії розрізів візуально подовжують ноги, роблять рухи вільнішими. Коли чоловік кладе руки в кишені, розрізи дозволяють піджаку не натягатися на сідницях. А коли ви сідаєте ваш піджак менше мне. Розрізи не мають бути дуже глибокими. Глибина розрізу, на думку фахівців повинна обмежуватися лінією прорізних кишень (тобто 18-23 см) від краю піджака для стандартного костюма.
Крій
Поганий крій костюма робить чоловіка товстим і непропорційним точно так, як і жінку. Хоча в хороших магазинах чоловічий костюм підженуть під фігуру, повністю перешити костюм вам там не зможуть. Природно, вони вважають за краще обмежитися наймінімальнішими переробками. Іншими словами, ви не можете розраховувати на те, що в магазині вирішать всі ваші проблемы.Вам слід знати основні моменти.
Піджаки
Самі проблемні області піджака — це плечі, пройми, груди і довжина. Якщо три перші елементи не сидять добре, коли чоловік вперше приміряє піджак, це вже назавжди. Як правило, виправити ці дефекти неможливо. Довжину піджака можна змінити на 2-5 див. Якщо ви укоротите піджак більше, то порушите пропорційність костюма в цілому. От як повинен сидіти хороший піджак.
- Плечі мають бути досить широкі. Якщо вони дуже вузькі, вам важко рухатиметься, а в області плечей з’являться негарні складки. Рукав повинен вільно спадати з плеча, не утворюючи складок або заломів.
- Піджак має бути досить широкий в грудях, аби вам було в нім зручно, коли гудзики застебнуті. Для перевірки сядьте в застебнутому піджаку.
- Пройми мають бути вирізані досить глибокий, аби рукав не врізався в пахву. Дуже глибокі пройми (і широкі рукави) повнять чоловіка, а рукави закочуються, якщо поднять руку.
- Піджак ідеальної довжини повністю закриває сідниці. Звичайний спосіб перевірки довжини — опустити руку і поміряти довжину — не завжди точний, оскільки у різних людей руки різної довжини. (Для високого чоловіка піджак має бути довше, аби дотримати пропорційність костюма.)
- Приміряючи піджак, чоловік повинен надіти офіційну сорочку, аби перевірити довжину рукава і висоту коміра. Традиційно комірець сорочки повинен виступати над піджаком на 1-1,5 см, а рукави можуть на тих же 1-1,5 см виглядати з рукавів.
Те, як виглядає костюм або спортивний піджак, багато в чому залежить від наступних моментів (причому все це дуже нескладно виправити):
- Комір піджака повинен плавно закруглюватися довкола шиї, а лацкани, навпаки, повинні щільно прилягати до грудей.
- Піджак має бути злегка приталений. Прямий піджак здається мішкуватим. Але і дуже пріталівать піджак не варто, оскільки в такому разі можуть розходитися розрізи.
- Рукави мають бути завдовжки до зап’ястя, коли руки вільно опущені уздовж тіла. Якщо вам потрібно переробити рукави, кравець повинен виміряти обоє руки оскільки їх довжина може розрізнятися.
Брюки
- Якщо ви підшиваєте брюки, обов’язково приміряйте їх з взуттям. Брюки з одворотами слід підшивати по прямій лінії, причому вони мають бути досить довгі, аби приблизно на на 1-1 5 см прикривати під’їм черевик.
- Стандартний розмір одвороту — 4 сантиметри для чоловіка середнього зростання і 4,5 см для високого чоловіка. Брюки без одворотів підшиваються так, щоб попереду вони були трохи коротші, а ззаду вільно спускалися на черевики, причому їх довжина має бути до того місця, де черевик переходить в каблук.
- Брюки повинні сидіти на талії, а не на стегнах, як джинси, і вже ні в якому разі із стегон не звалюватися, як у нетверезого сантехніка. На талії брюки не лише добре сидять, але і маскують виступаючий живіт.
- Брюки поділжни злегка звужуватися від стегна до щиколотки. Забудьте об брюках-кльош і про абсолютно прямі брюки — вони роблять чоловіка невисокого зростання зовсім маленьким.
- Крок брюк має бути зручним. Якщо брюки в кроку висять, це робить фігуру мішкуватою і приземистою.
- Передні кишені не повинні відвисати. То ж справедливо і по відношенню до складок. Ширіна брюк в стегнах має бути такій, аби кишені щільно прилягали до тіла, а складки залишалися прямими і не розходилися.
Сорочки, комірці і форма обличчя
Оскільки комірець сорочки є продовженням обличчя чоловіка, форма коміра може не лише візуально змінити форму особи, але і надати істотну дію на загальний вигляд людини. Значить, сорочку треба підбирати правильно. Як же це зробити?
Форма комірця буває наступною:
- з гострими куточками;
- відкладний з прямими куточками;
- на гудзичку;
- на стійці;
- ітонський комірець (з булавкой);
- комірець-стійка.
Як правило, форма комірця підбирається залежно від форми особи і довжини шиї. Золоте правило в цьому питанні — протилежності притягуються. Кругловидому чоловікові підійдуть комірці з гострими куточками, довга особа краще виглядатиме, якщо комірець ширший. Довжина шиї впливає на форму комірця інакше. Для короткої шиї потрібні короткі комірці, для довгої шиї — вищі. Ви повинні завжди пам’ятати наступне:
- коротка шия = низькі коміри-стійки, плоскі коміри;
- довга, тонка шия = високі коміри-стійки, комірці на стійці;
- худорлява, довга особа = комірці середньої ширини і широкі;
- кругле лице — комірці з гострими куточками, довгі або середньої довжини.
- коротка товста шия або повне кругле лице — жодних маленьких відкладних комірців і комірців на гудзичках. Вам більше підуть комірці з гострими куточками. Уго, що округляютьлкі підкреслять форму особи.
- особа і шия середнього розміру — комірці середнього розміру.
Загальні правила
- Двобортні костюми виглядають офіційно і добре виглядають, коли застебнуті — на верхню або на нижній гудзик, але не на обоє разом. Невисоким чоловікам краще застібати лише нижній гудзик. Але слід пам’ятати, що більшість чоловіків виглядають стрункішими в однобортному костюмі.
- До спортивних піджаків відноситься все вищесказане, але вони можуть бути декілька вільніше, аби під них можна було надіти светр.
- Довжина пальта. Пальто не має бути вище за коліно. Якщо пальто дуже коротке, пропорції порушуються і чоловік виглядає мішкуватим, приземистим і незграбним. Оптимальна довжина — 15-20 см нижче за коліно але зрозуміло, все залежить від статури.
- Великі блискучі пряжки на ременях привертають увагу до області живота, тому краще вибирати менш помітні пряжки і не дуже широкі ремені — не більше 3 см шириною. Довжину ременя потрібно також вибирати правильно. Ремінь не повинен виступати за першу шльовку більш ніж на декілька дюймів. Але і дуже короткий ремінь виглядає негарно.
- Галстук теж має бути правильної довжини. У зав’язаному вигляді кінчик галстука повинен досягати талії брюк (ще одна причина, по якій не слід носити брюки на стегнах).
- Вибирайте тканини, що не володіють зайвим об’ємом. Вельвет і твіди додають додатковий об’єм. Костюм краще всього шити з якісних тонких натуральних тканин. Тканина має бути м’якою і добре драпіруватися.
- Якщо у вас крупна голова, лінія плечей в піджака може бути ширше.
- Чоловікам з черевцем не варто надівати светра з широкою гумкою в області живота.
- Занадто широкі брюки йдуть лише високим чоловікам. Чоловікам нижче середнього зростання краще вважати за краще злегка завужені або зовсім вузькі брюки.
- Піджаки на трьох або навіть чотирьох гудзиках можуть зробити мужчинувищим і стрункішим, але вони повинні відповідати його способу життя. Такі костюми виглядають трохи химерно, тому вони повинні гармонувати з особою господаря.
- Не варто носити важкі великі черевики з вузькими брюками — особливо, якщо в черевик квадратні носи.
- Не радимо носити мішкуваті широкі піджаки. Приталений піджак виглядає набагато елегантнішим.
- Не носите широких яскравих галстуків з кольоровими сорочками. Не варто носити галстук в смужку із смугастою сорочкою.
- Забудьте про те, аби тримати руки в кишенях — це порушує вертикальну лінію.
- Для офіційних випадків чоловікові з черевцем можна надіти жилет, а не зав’язувати широкий шовковий пояс. Якщо вам все ж потрібний цей пояс, пам’ятаєте, що складки повинні дивитися вгору — аби крихтам було куди падати, напевно.
- Комірці на офіційних сорочках повинні прилягати до шиї, не врізаючись в неї, але і не відстаючи. Дуже великий комірець виглядає так же погано, як і занадто маленький. Сама сорочка має бути зручною, але не дуже просторою, аби матеріал не збирався в складки. Бавовняні сорочки можуть сісти при пранні. При покупці такої сорочки додайте 1-1,5 см на довжину рукава і розмір комірця.
Додаткові поради для крупних чоловіків
- Вертикальна лінія, яку створює дрібна смужка, вам дуже підійде. Про клітинку краще забути, хіба що вона буде дуже дрібною і майже непомітною. Вибирайте однотонні темні тканини — це найбезпечніший для вас варіант.
- Костюмні тканини мають бути гладкими, не дуже об’ємними. Вибирайте такі тканини, які добре драпіруються.
- Одяг не мають бути такими, що дуже облягає, інакше вона підкреслить всі складки.
- Піджак має бути трохи довше звичайного і вільно сидіти на спині. Рукави слід трохи завузити.
- Брюки мають бути трохи ширше в стегнах, чим зазвичай.
- Двобортні піджаки вам не підуть, але якщо ви все ж носите двобортний костюм, застібайте піджак на нижній гудзик.
- Вам краще віддати перевагу брюкам без складок і защипов на талії. Брюки із стрілками слід вибирати такі, аби ви легко могли дотягнутися до кишень. Брюки повинні сидіти строго на талії.
- Чоловікам з великими животами краще носити брюки з підтяжками. В такому разі брюки сидять краще, а під піджаком підтяжки абсолютно не видні. Якщо ви збираєтеся носити брюки з підтяжками, то вони мають бути трохи довше і на 1-1,5 см ширше в талії, чим зазвичай.
- Вибирайте просте взуття, без зайвих прикрас.
Додаткові поради для невисоких чоловіків
- Купуйте одяг маленьких розмірів, розрахований на невисоке зростання. Не варто купувати одяг звичайного розміру і укорочувати його — так ви порушите пропорційність.
- Плечі в піджака мають бути не дуже широкими, але квадратними.
- Довжина піджака вирішує все — не носіте ні дуже довгих, ні занадто коротких піджаків.
- Брюки слід звузити донизу трохи більше, чим зазвичай.
- Взуття не має бути дуже витонченим.
- Пальто і плащі не мають бути дуже довгими. Ідеальна довжина — ледве нижче за коліно.