Їжа вгорщику

ByOliver81

Гру 29, 2009

На сучасній кухні глиняні горщечки виглядають майже екзотично, а страви в горщиках викликають асоціації з гарними ресторанами. 
     Але ж колись майже всі страви української кухні готували у горщиках. 
     Поєднання багатьох компонентів – дивних природних якостей глини, товстих стінок горщика, рівномірного жару печі – складається в унікальну технологію приготування страв – томління.
Ця технологія приготування страв у горщечках відрізняється дуже дбайливим ставленням до продуктів, зберігає вітаміни й мінеральні речовини краще, ніж при будь-якому іншому способі готування. 
     Навіть найпростіші страви в горщечках: супи, каші, картопля виходять незвичайно смачними, причому навіть без масла! Що вже говорити про такі продукти, як м’ясо, гриби, риба – додавання їх у страви, які готуються в горщечках, дозволяє одержати справжній делікатес! 
     Досить скласти в горщики продукти відповідно до рецепта, обсмаживши їх попередньо або просто сирими, поставити горщечки в духовку або мікрохвильову піч і спокійно зайнятися своїми справами, подавши через годину до обіду або вечерю найсмачнішу страву в горщику. 
     Ще одна перевага страву горщечках – можливість «індивідуального підходу» до кожного члена родини. Хтось не любить цибулю, комусь подобається гостра страва – без зайвих турбот ви можете приготувати для кожного саме те, що вони полюбляють. 
     А як красиво й апетитно виглядають пузаті керамічні горщики на столі!
     Проте використовуючи горщики для приготування різноманітних страв треба пам’ятати декілька простих правил: 
– горщик не можна ставити на плиту або на інший відкритий вогонь, не потрібно, витягнувши гарячий горщик із духовки, ставити його одразу на стіл – краще підставити дерев’яну дощечку. 
– якщо горщик перебував у холодильнику, перш ніж відправити його у мікрохвильову «піч» – дайте йому прогрітися, тому що глина не любить перепадів температур, і горщик може тріснути; 
– якщо ваші горщики зроблені не з обливаної кераміки – небажано використовувати засоби для миття посуду, готувати в одному й тому ж горщику рибні й молочні страви поперемінно – у пористій глині будуть зберігатися запахи; 
– готуючи страви в духовці, ставте горщики на нижні ґрати, уникаючи зіткнення з нагрівальними елементами; 
– при готуванні страв горщики ставляться в холодну духовку, а вже потім температура доводиться до 250-300 градусів; 
– для готування страв у горщиках, їх обов’язково треба накривати – глиняними кришечками, фольгою, або робити, як повелося здавна, кришечку з тіста. 
     І на останок неможливо не відзначити ще одну дивну властивість страв, приготовлених у горщечках: вони немов наповнені позитивною, сонячною енергетикою. Їжа з горщиках краще засвоюється організмом і швидше відновлює сили, а також рятує від негативних енергетичних впливів тих людей, хто їх їсть. 
     Щоб глиняні горщечки не втратили свою енергію й цілющу силу, треба частіше ополіскувати їх холодною водою – змиваючи прилиплу негативну енергію – а потім ставити під сонячні промені на підвіконня або балкон.