Понеділок, 21.05.2018
Зернятко
привітання, прислів'я, приказки, міфи, легенди, афоризми, цитати . . .
Народна мудрість:
36. Якщо у березні вода не тече, у квітні трава не росте.
смайлик10. Готуй влітку сани, а взимку воза.
-->
Меню сайту
Категорії розділу
Народження дитини [3]
Обряди, пов'язані з народженням дитини, прийнято підрозділяти на три цикли: передродові, власне родильні і післяродові.
Весільні обряди [28]
весільний похід, перейма, посаг молодої. іт.д.
Похорони [7]
Свята і обряди календарного циклу [11]
Житлова обрядовість [6]
Всі обряди які повязані з житлом
Етнографія [8]
Зерна духовності [19]
Реклама
Новини партнерів
svitua.org
Бесплатный Хостинг

написати лист адміну
Статистика


Яндекс.Метрика Индекс цитирования

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зареєстрованих на сайті:
Всього: 377
Нових за місяць: 3
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
З них
Адміністраторів: 2
Модераторів: 1
Провірених: 6
Користувачів: 360
З них
Хлопців: 153
Дівчат: 224

Головна » Статті » Звичаї та обряди » Народження дитини

Таїнство хрещення: особливості обряду

Сподобався матеріал? Поділитись з друзями:

Реклама
Вибір хрещених батьків
 
Хрещений батько повинен мати не менше п’ятнадцяти років, а хрещена мама ― тринадцяти. Вважалося, що діти, які ще не досягли цього віку, недостатньо ознайомлені з законами християнства і не можуть бути відповідальними за віру похресника. Виступати в ролі хрещених батьків заборонено монахам і монашкам, психічно хворим людям і батькам власних дітей. Хрещені батьки дитини не повинні перебувати у шлюбі один з одним ні до проведення обряду хрещення, ні після нього.
 
В день проведення дійства нікому з хрещених батьків не можна займатися сексом, бажано до обряду також не приймати їжу. Дуже важливе правило: жінці у період місячних хрещеною мамою бути ні в якому разі не можна, бо дитина буде рости хворобливою, схильною до шкірних хвороб. Краще в такому випадку попросити стати хрещеною мамою когось іншого. Відома у народі ще й така заборона: незаміжній дівчині не можна бути хрещеною мамою для першої дівчинки в сім’ї, бо після цього у хрещеної мами не складатиметься особисте життя і вона довго не зможе вийти заміж.
 
Обов’язки хрещених батьків
 
Якщо вас попросили стати хрещеною мамою, майте на увазі, що це не лише велика честь, а й значна відповідальність. Обов’язком хрещеих батьків є духовне виховання похресника, підтримка і турбота протягом усього життя. Намагайтеся проводити з похресником якомога більше часу, грайте з ним у розвивальні ігри, читайте йому книги. Хрещені батьки повинні також допомагати дитині знайти дорогу до храму і молитися за неї. Відвідуйте з похресником церкву, наприклад, під час релігійних свят, і частіше згадуйте його в молитвах. Вибір храму і часу проведення обряду. До вибору церкви, в якій хреститимуть вашого малюка, слід поставитися дуже відповідально. Оберіть храм, де служить уважний, чуйний священик, який детально роз’яснить вам усі нюанси обряду.
 
За древніми звичаями, батьки дитини не повинні приходити на обряд хрещення. Але церква пішла їм назустріч і тепер дозволяє батькам після спеціальної молитви спостерігати за дійством. Хрещення слід проводити не раніше ніж на сороковий день життя малюка. Пояснення тут просте: справа в тому, що після родів жінки протягом сорока днів не повинні входити до церкви. А оскільки мамі після хрещення дитини слід прийняти причастя, то вважається за краще проводити обряд не раніше цієї дати.
 
Підготовка до обряду
 
Одяг, у якому ви прийдете на церемонію, повинен бути скромним, бажано, щоб ви були у довгій спідниці і з покритою головою. Обряд хрещення ― не найкраща нагода продемонструвати нові ефектні штани чи модну міні-спідницю.
 
Стосовно того, що саме хрещеним батькам слід робити під час обряду, краще запитати безпосередньо у священика, оскільки в церквах різних конфесій можливі деякі відмінності. У греко-католицькій і православній церквах від хрещених батьків вимагається знання основних молитов: «Отче наш», «Богородице Діво» і «Символ Віри». З собою, як правило, беруть крижму ― великий білий рушник, обов’язково новий, чи відріз білої тканини, свічки, інколи для символічної пожертвиv― білий хліб і червоне вино.
 
За церковними правилами, хрещена мама купує одяг для дитини: сорочку і тоненьку шапочку з мереживом та стрічками (для хлопчика ― з блакитними, для дівчинки ― з рожевими), а також крижму. У спеціалізованих магазинах легко знайти готові комплекти для хрещення, але набагато краще буде, якщо хресна мама пошиє такий одяг сама. Святкову сорочку, за звичаєм, зберігають усе життя як своєрідний оберіг. Рушник після обряду хрещення не перуть, ним пізніше накривають дитину під час хвороби, для полегшення її стану. Хрещений батько, як правило, купує хрестик і ланцюжок. Інколи він також оплачує обряд хрещення, але це, звичайно, залежить від обставин і домовленості з батьками дитини.
 
Обряд хрещення у різних церковних конфесіях
 
Греко-католицька церква
 
Хрещення відбувається через триразове занурення у воду або поливання голови. При необхідності цей обряд може здійснити будь-яка віруюча людина, скажімо, якщо дитина дуже хвора, а поблизу немає священика. Треба полити дитину водою, прикликавши Святого Духа такими словами: «Хрещається раб Божий (або раба Божа) во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Таким чином людина вже стає хрещеною. Хоча особливим місцем сповнення всіх святих таїнств є храм Божий, тому дитину найкраще хрестити у церкві. Але якщо є особливі обставини, скажімо, дитина хворіє або на вулиці дуже холодно, то священика можна запросити додому.
 
Римо-католицька церква
 
Обряд, зазвичай, відбувається під час Служби Божої у костелі. У дійстві беруть участь усі віруючі. Вони моляться за здоров’я дитини, мами, хрещених батьків. Немовлят до церкви приносять через декілька тижнів після народження, залежно від стану їх здоров’я. Хоча трапляється, що священика просять прийти додому чи в лікарню. Сам обряд виглядає так: священик відкриває голівку дитини, поливає її освяченою водою і, промовляючи її ім’я, каже: «Я тебе хрещу во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Амінь». Якщо охреститися хоче людина старшого віку, вона повинна готуватися до цього таїнства понад два роки, тому що одночасно із хрещенням вона приймає і таїнство першої сповіді.
 
Православна церква
 
Протягом усього обряду хрещені батьки стоять поряд зі священиком і один з них тримає дитину на руках. Перед здійсненням обряду священик у білому одязі обходить приміщення, де відбувається обряд, і читає три молитви. Після цього він просить хрещених батьків повернутися разом із похресником на захід ― символічно там знаходиться обитель сатани. Після цього священик ставить кілька запитань, на які відповідають хрещені батьки. Ці запитання можуть дещо відрізнятися у різних церквах, але переважно звучать так: «Чи відрікаєшся ти від сатани?» «Чи відрікаєшся ти від усіх справ його?» «Чи відрікаєшся ти від усякого служіння йому?» На всі питання слід відповісти «Відрікаюся.» Запитання і відповіді повторюються тричі. Після цього хрещені батьки повинні прочитати «Символ Віри» ― коротке викладення основ християнської релігії, яке всі віруючі повинні знати напам’ять. Потім відбувається миропомазання: священик хрестоподібним рухом змащує миром чоло, очі, рот, вуха, груди, руки і ноги дитини. Після цього здійснюється безпосередньо обряд хрещення ― триразове занурення дитини у купіль.
 
Адвентисти сьомого дня
 
Хрещення здійснює хреститель ― людина, яка має право проводити таку церемонію. Це право передається з покоління в покоління. Присутніми під час цього таїнства можуть бути всі охочі, адже той, хто хреститься, привселюдно відкрито заявляє, що він укладає завіт з Богом. Відбувається хрещення з цілковитим зануренням у воду, що означає: ця людина померла для гріха. Якщо людина хвора, вона може хреститися і вдома. Головна умова ― хрещення повинно проводитися у воді зі словами: «Хреститься в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа по вірі своїй».
 
Подарунки на хрестини
 
За традицією, прийнято дарувати на хрестини срібну ложечку, це називається подарунком «на зубок». Тобто ви даруєте першу ложечку дитині, за допомогою якої її згодом будуть годувати. На такій ложечці можна зробити гравіювання ― ім’я дитини чи християнську символіку. Доречним подарунком будуть також ікони, духовна література.
 
Для дівчинки хорошим подарунком на хрестини буде прикраса, яку дитина зможе носити, коли виросте. Можна подарувати й велику м’яку іграшку. Досить часто батькам дитини дарують на хрестини спеціальні подарункові набори дитячого одягу чи дитячу постільну білизну.
 
Основними на хрестинах, проте, є зовсім не подарунки, а усвідомлення глибокого змісту таїнства хрещення, адже це духовне народження нової людини, що набагато важливіше від народження фізичного.
РекламаДжерело: http://www.versal-online.com.ua/index.php/2009-06-21-15-29-53/2009-06-21-15-31-45/101-2009-06-26-07-17-53
Категорія: Народження дитини | Додав: Vik (21.10.2010)
Переглядів: 6553 | Теги: Обряд. Хрещення. Таїнство. | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

avatar
Профіль
Понеділок, 21.05.2018  04:25
no_avatar
Гость,
ми раді вас бачити.

Мій профільВи зайшли як: Гость
ГрупаГрупа: Незнайомець
ЖінкаЧоловікСтать:
Зареєстрований на сайтіНа сайті: днів
користувачТи користувач №
Особисті повідомленняОсобистих повідомлень:
Ваш IРВаш IР: 54.166.172.180
БраузерБраузер:

Додати:


Додати зображення Додати статтю Додати новину Інформація про додавання Вихід
© Зоряна Слава Україні! Героям Слава! 2018
Використання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного гіперпосилання на джерело.
Всі права на тексти, зображення і відео належать їх авторам.
Вгору