Народні прикмети, пов’язані з обрядом хрещення

Щоб вашій дитині таланило у житті, постарайтеся по дорозі до церкви пригостити першого стрічного шматочком хліба чи булки.

Якщо хлопчика і дівчинку хрестять одночасно, подбайте про те, щоб першим охрестили хлопчика.
Якщо дитина кричить під час обряду, це дуже добре! В деяких місцевостях вважають, що якщо дитина занадто спокійно поводиться під час хрещення, то вона занадто хороша для життя на цій землі.
 
Вважається дуже поганою прикметою, якщо вашу дитину першою охрестять у новій церкві. Воду, яка потрапила на личко дитини під час обряду хрещення, витирати не можна, слід дати їй висохнути. Маленькі діти, як правило, дуже не люблять, якщо їм на обличчя потрапляє вода і починають бурхливо реагувати, але присутнім слід набратися терпіння і не витирати воду з личка малюка.
 
Поширеними були вірування, що новонароджені діти найбільш вразливі до дій злих духів. Тому для захисту від них до обряду хрещення дитину час від часу накривали предметом одягу її батька. Для захисту від злих духів у ліжечко дитини також клали часник, хліб, сіль або шматочок заліза.
 
Не бажано, щоб хрещення було одразу після похорону. Якщо ж воно відбудеться зразу після весілля, то дитина виросте веселою і багатою.
 
Для того, щоб малюк виріс щасливим, здоровим і багатим, мама дитини повинна принести з собою на обряд хрещення срібну монету, яйце і дрібку солі.
 
Можливо, хтось уважатиме, що дотримання всіх цих ритуалів зайве, мовляв, і так обійдеться. Але, мабуть, усе ж не варто нехтувати цими, по суті, зовсім не складними правилами і робити експерименти у такій важливій справі, як обряд хрещення. Адже майбутнє дитини багато у чому залежить від обізнаності та поміркованості її батьків.

Vik