Походження назви с. Скаржинці, Хмільницький район

Село розташоване за 30 км від міста Хмільника.
Перша згадка про село 1616р, в Хмільницькому літописі про трьох-тижневе перебування Богдана Хмельницького, який збирав військо для походу на поляків. Є кілька легенд виникнення села.

Перша легенда
про виникнення поселення досить цікава.
  Територія чи земля, на якій нині, знаходиться село, лежала пусткою сотні років. Після Люблінської унії 1569 року польська шляхта почала ревно насаджувати католицизм. Родина Скарг, прийнявши католицьку віру, уникнула погромів Речі Посполитої. Починається залюднення пустих необжитих земель. Ієзуіт Скарга силою створював на Поділлі  цілі села під  патронажем католицизму.  Сюди масово переселяли людей з Галичини, Волині… Їх звільняли від податків і  поборів. За кількістю жителів такі поселення були досить великі. Але знаходячись на прикордонні, вони також не могли уникнути татарських погромів. В 1616 році Скаржинці уже згадуються в ілюстраціях як чимале село.
  До кореня прізвища власника додано суфікс присвійності -ин та закінчення – утворилася назва села Скаржинці.

Друга, що на території села був суд і люди з усіх усюд приходили скаржитись-Скаржинці

Третя– неподалік проходив чорний шлях та прикордонна зона татарів, які набігали та грабували чумаків та інших, а скарби ховали на території нинішнього села. Пізніще почувши люди почали заселятися на території села і шукати скарби. Від того пішла назва – Скаржинці.