10 способів боротьби з різними плямами

1. Плями від йоду кілька разів змочити водою, а потім натерти крохмалем.
2. Таку пляму можна вивести, якщо замочити його в розчині нашатирного спирту і води (кілька крапель нашатирного спирту на склянку води). Потім випрати річ в мильній піні.
3. З кольорових тканин плями від йоду виводять денатурованим спиртом або ацетоном.
4. Плями крові спочатку слід відмивати у холодній воді, а потім теплим мильним розчином. Старі плями протерти розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на склянку води), потім – таким же розчином бури.
5. Плями від крові з тонких шовкових виробів можна видалити густим розчином картопляного крохмалю та холодної води. Цією масою змастити пляму з лицьової та зворотньої сторони, дати добре просохнути, струсити і при необхідності випрати одяг.
6. Плями від іржі з білих тканин можна видалити розчином гідросульфіту (1 чайна помилкова на склянку води). Для цього розчин треба підігріти до 60-70 градусів, опустити в нього тканина з плямою на кілька хвилин, а потім сполоснути в теплій воді.
7. Можна також застосовувати розчин оцтової або щавлевої кислоти (1 чайна ложка на склянку води). Нагрівання розчин майже до кипіння, на короткий час опустити в нього на кілька хвилин тканину з плямою, після чого ретельно промити, додавши у воду трохи питної соди або нашатирного спирту. Якщо ж пляма не зникне, потрібно повторити весь процес обробки ще раз.
8. Для кольорових тканин гідросульфіт застосовувати не рекомендується, так як він знебарвлює забарвлення.
9. Якщо пляма від іржі слабка, видалити його можна лимонним соком. Для цього треба змочити пляму декілька разів соком, потім злегка проутюжить, після чого промити водою.
10. Є спеціальні засоби, які допоможуть видалити плями іржі. – Це порошок «Тарторен« і відбілювач «Універсальний».