1. Перший і найкращий варіант – дозволити йому готувати з мамою. Під маминим керівництвом малюк зможе підсолити салат, додати борошно в тісто, прикрасити ягодами оладки, видавити за допомогою формочок печиво.
2. Запропонуйте малюкові сортувати столові прилади. Нехай розкладе вимиті мамою вилки і ложки в підходящі осередки сушіння. Можна не тільки сортувати, але і вважати прилади.
3. Каструлі – барабани. Якщо нерви у вас міцні, дозвольте малюкові барабанити ложкою по каструлях. Витягніть кілька каструль різного розміру і переверніть їх. Вручіть малюкові ложку, а самі поки встигнете картоплю почистити 🙂
4. З різних видів круп і макаронів зробіть для малюка «сенсорну коробку». Деякі крупи можете пофарбувати харчовими барвниками. У коробку крім круп покладіть невеликі іграшки. Разом з коробкою вручите малюкові мірну ложку і стаканчики. Ігор з такою коробкою величезна безліч.
5. Виділіть для малюка місце на кухні, де він зможе грати в «приготування». Поставте йому кілька ємностей із сипучими продуктами, баночку з водою, маленький бутилек з маслом. Такий набір надовго захопить дитину і познайомить його з властивостями різних продуктів (наприклад, сіль розчиняється, а масло – ні)
6. Поки нарізуєте овочі, зробіть з них кілька «штампів» різної форми. На аркуші паперу залиште відбитки, умочуючи штампи в фарбу.
7. Якщо на вашому холодильнику поселилися забавні магніти, дитині ніколи не буде нудно на кухні. Фігурки тварин, казки на магнітах, алфавіт, геометричні фігури … Міняйте і додавайте нові магнітики час від часу.