Шоколад, властивості – корисний чи шкідливий

Радість
Відомо, що, потрапляючи в організм людини какао-масло, звільняє гормон ендорфін, який дає насолоду, завдяки цьому гормону, людина відчуває відчуття щастя. Згідно з дослідженням американських вчених задоволення від шоколаду, відповідає тому почуттю, які зазнають закохані під час поцілунку.

Любов.
Шоколад приписують властивості афродізіака, це пояснюється тими хімічними речовинами, які містяться в шоколаді.
Здоров’я. У какао-бобах міститься магній, який підвищує стійкість людини до стресів, покращує пам’ять, імунітет і нервову систему. Якщо вживати в день 40 грам чорного шоколаду, то це зможе нормалізувати артеріальний тиск і зміцнить судини серця, знизить рівень холестерину, і буде справжньою профілактикою атеросклерозу. У шоколаді міститься вітаміни РР, В1, В2, мікроелементи – натрій, калій, кальцій, магній і залізо. А зовсім недавно англійські вчені встановили, що шоколад допомагає при кашлі.

Краса.
За п’ять днів шоколадної дієти ви зможете позбутися від 3 до 6 кг. Така дієта може зажадати великої сили волі. На день потрібно з’їдати від 80 до 100 грам гіркого шоколаду, запиваючи його чорною кавою без цукру, шоколад треба їсти “Горький Елітний 72%”. Відразу після шоколаду не хочеться їсти, а кава буде добре впливати на обмін речовин.

Що потрібно нам знати про шоколад?
Яка поживна цінність шоколаду ? У шоколаді багато калорій і в 100 грамах молочного шоколаду міститься 400 ккал, з яких половина жири. При розумному вживанні він допомагає уникнути закупорки коронарних судин, а також впливає на серцево-судинну систему людини. Це пояснюється вмістом антиоксидантів, що зближує його з вживання з червоним вином. За змістом протеїнів, кальцію плитка шоколаду перевершує порцію бананів, апельсинів, яблук, порцію овочевого салату з моркви.

Чи багато в шоколаді кофеїну?
Якщо порівнювати шоколад з чашкою кави, то в шоколаді міститься 20 мг кофеїну, а в одній чашці кави міститься 120 мг кофеїну.

Міститься Чи холестерин?
Холестерин є тільки в молочному шоколаді, в 100 грамів міститься 25 міліграмів холестерину. А сам шоколад містить рослинний жир – масло какао. Само масло какао містить стеаринову кислоту, вона знижує рівень холестерину в крові.

Чи викликає шоколад прищі?
Немає ніякого зв’язку між прищами і шоколадом.

Шоколад – викликає карієс чи ні?
Ні, тому що масло какао міститься в шоколаді, добре діє на зуби. Зуби обволікає масло захисною плівкою і оберігає їх від руйнування і від зовнішніх пошкоджень і знищує хвороботворні бактерії. Шоколад представляє захист, а не загрозу зубах. Не потрібно залишати захисну плівку на зубах краще почистити зуби зубною щіткою і зубною пастою.

Що спільного у червоного вина і шоколаду?
Шоколад містить цінні для організму людини – антиоксиданти. Нещодавно голландські вчені встановили, що шоколад – чемпіон за змістом катехінів, і перевершує чай. Антиоксидантна активність катехінів попереджає захворювання серцево-судинної системи і розвиток злоякісних пухлин.

Чи можна набрати вагу?
У великих кількостях шоколад шкідливий для організму. На повноту впливає глюкоза і молоко, вони перебувають у складі шоколаду, а какао-масло вважається дієтичним продуктів у всьому продукті. Енергетична цінність продукту велика, але не величезна. Шоколад вважається калорійним продуктом і в два рази по калорійності перевершує хліб, але можна пожертвувати пару шматочками хліба, заради маленької плитки шоколаду. Шоколадні калорії засвоюються організмом, і потім моментально витрачаються.

Який справжній шоколад?
Справжній шоколад ламається з тріском і при цьому не тягнеться. На вигляд він блискучий, гладкий і однорідний за кольором. Якщо невеликий шматочок шоколаду покласти на мову, то він моментально розтане. Какао-масло тане вже при температурі +32 градуси

У чому полягає різниця між молочним і гірким шоколадом?
Шоколад буде називатися гірким, якщо в ньому какао більше 50%, а чорним називають його тоді, коли какао в ньому близько 40%. Молочний шоколад буде хорошим при утриманні какао 35-40%, і неодмінною умовою в ньому повинна бути натуральна ваніль.
Ми знаємо тепер все про шоколад властивості, корисний він чи шкідливий. На виставках, дегустуючи шоколад, прийнято запивати його великим ковтком чорного, міцного чаю і звичайно без цукру. А коли до вас прийшли гості, то можна до шоколаду запропонувати шампанське або витриманий коньяк. Якщо ви вирішили випити тільки натуральна кава, не забудьте додати в каві краплю бальзаму.