Пропонуємо кілька порад з використання в господарстві, здавалося б, просто сміття.
1. Шкірка від банана – чудова підгодівля для рослин. При пересадці рослини додайте в горщик подрібнені шкірки- можна попередньо підсушені про запас. Шкірки дуже швидко перегнивають і підгодовують рослина мікроелементами, особливо найціннішим калієм, який впливає на нарощування зеленої маси.
2. Також цінне джерело калію – несолодка кавова гуща – просто акуратно полийте.
3. Шкарлупки від волоських горіхів (очищені від перегородочек) – прекрасний натуральний дренаж для кімнатних рослин. При пересадці укладіть шкарлупки на дно горщика.
3. У горщик з трояндами потрібно прикопати під коріння залізний цвях. В саду прекрасно для цих цілей підійдуть залізні консервні банки, підкопаєшся ближче до коріння. Іржавіючи, залізо переходить в закисной форму і стає доступним для засвоєння рослинам. Троянди, які отримують достатньо оксидів заліза міцніше здоров’ям і яскравіше цвітуть.
4. Шкірки від мандаринів, підсушені і розкладені в шафі, відлякають моль і додадуть легкий аромат.
5. Апельсинові шкірки – немає нічого кращого для очищення мікрохвильовки. У піалу покладіть шкірки1-2 апельсинів, налийте води стільки, щоб вона їх покрила і прогрійте на максимальній потужності 5 хвилин. Вимийте піч губкою з теплою водою. Вона легко очиститься і буде пахнути. Якщо цю процедуру проводити регулярно, вам не знадобляться жодні хімічні миючі засоби.
6. Яєчна шкаралупа.
Шкаралупа від яєць – відмінний, швидко засвоюване добриво. Шкаралупу 3-4 яєць подрібнити, залити літром окропу, залишити на 5 днів можна періодично помішувати). Отриманим розчином полити рослини. Саму шкаралупу можна додати в грунт як дренаж.
Кращий засіб для нейтралізації ґрунтів – це вапно і відходи її переробки.
А тому не нехтуйте яєчною шкаралупою. Цей продукт містить вуглекислі солі кальцію, магнію, фосфати і органічні речовини. Крім цих елементів, формуючих тверду оболонку шкаралупи, є ще білки, жири, вуглеводи, з’єднання різних металів, амінокислоти, що містяться в залишках білка, що обволікає шкаралупу.
За день-два плівка, яка знаходиться на внутрішній поверхні шкаралупи підсохне настільки, що не буде піддаватися розкладанню і ніякого поганого запаху не буде. Суху шкарлупу краще зберігати в паперовому пакеті.
7. Чорний чай (заварка) – відмінна підгодівля і мульчування кімнатних рослин. Просто покласти листя чаю поверх землі, навколо стебел, можна полити залишками заварки. Увага – зелений чай дуже активний, його до кімнатним квітам додавати не можна, гинуть (перевірено!)
8. Вода після очищення акваріума – відмінна мінеральна підгодівля для кімнатних рослин – просто полити.
Якщо у вас є свої хитрощі, діліться з ними під цим постом.