Отруйні кімнатні рослини!!!

Створюючи затишок у своїй оселі, ми намагаємося прикрасити його великою кількістю домашніх рослин. І не замислюємося, що багато з них не варто розташовувати будинку. Отруйні кімнатні рослини привабливі за своїм виглядом і чудово цвітуть. Але, чим яскравіше квітка, тим сильніше небезпека. Адже саме таким чином рослина захищається від ворогів.

До вибору квітів слід підійти серйозно за наявності домашніх тварин і дітей, викреслюючи зі свого списку отруйні кімнатні рослини.
Багато хто з звичних і улюблених квітів можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Розглянемо деякі з них:

· Азалія – чудово цвіте, чим і викликає інтерес. Небезпечні листя рослини. У них міститься отруйна речовина глікозиду андромедотоксін. Потрапляючи в організм людини, викликає сильні виділення з носа, слинотеча, сльози і напади блювоти.

· Діпладенія і Алламанда – красиві ліани, прикрашені великими яскравими квітами, родом з Південної Америки. Листя і квіти, потрапляючи в рот, здатні викликати сильну дію на серце людини. Аж до його зупинки.

· Монстера, Антуріум, Алоказия, Арізема, Аглаонема і Филодендрон небезпечні своїм молочним соком. Потрапляючи на шкіру, сік рослини в деяких випадках викликає опіки. А якщо ви потрете руками очі, то це може призвести до тимчасової сліпоти. При отруєнні з’являється неприємним слиновиділення, сильне печіння в горлі і в роті. Потрапляючи в травний тракт, сік дратує його на всьому протязі одночасно, що викликає напади сильного болю.

· Еухаріс, Гиппеаструм, Клівія, Амарілліс є цибулинними рослинами, ростуть в Південній Африці. Здавна тубільці використовують сік з цибулин даних квітів для отруєння наконечників стріл. Потрапивши в рот, частинки цибулин або сік викличуть блювоту.

· Брунфельсия, Бровалія красива, Пасльон ложноперечний родом з Колумбії. З’їдені всього пара ягід пасльону дадуть сильну нудоту і блювоту, напади болю в травному тракті, розширення зіниць і сонливість.

· Глориоза розкішна – красиве трав’яниста рослина, широко використовується в медицині. Потрапляючи в організм людини у великих дозах, здатне викликати не тільки пронос і блювоту, а й ураження нирок, випадання волосся і порушення згортання крові.

· Гортензія – молочний сік даного квітки містить ціанід. Потрапивши в шлунок тварини, отрута провокує сильні переймоподібні напади болю. Якщо у собаки або кішечки спостерігається сильна дрож, то отруєння надало дію на легені, серце і нирки.

· Дифенбахія – улюблене рослина для прикраси офісів і великих приміщень, родом з тропіків Південної Америки. Має отруйний молочний сік. Потрапляючи на слизову рота, він викликає сильне набрякання, внаслідок якого відбувається тимчасова втрата мови.
Сік даної рослини, що потрапив в очі людини, викличе сильний напад коньюктивита, і може призвести до незворотних змін рогівки. Тварина, пожував листочок даного квітки, отримає великі пухирі в ротовій порожнині і порушення роботи легенів.

· Молочай – молочний сік здатний викликати опік шкіри, який починається з простого печіння і може закінчитися утворенням пухирів. Потрапивши в очі, він може тимчасово сліпоти.

Небезпечні кімнатні рослини також і для тварин:
Якщо ви хочете завести домашнього улюбленця чи вже маєте, то уважно поставтеся до вибору квітів. Виключіть зі свого домашнього саду отруйні кімнатні рослини для кішок і собак. Адже, намагаючись заповнити свій організм вітамінами, вони гризуть квіти. А адже в будь-який день ваша кішечка може облюбувати отруйна рослина.

Якщо ваш улюбленець вирішить погризти плющ, фіалку, спатіфілум, філодендрон або алоказию, то запрацює сильне подразнення слизових або шкірних покривів і сильний розлад травлення.

Обравши для ласощів азалію, рододендрон, польову лілію або олеандр, тварина отримає серцевий напад.
А фікуси і лілії викличуть відмову нирок.

Правила догляду за небезпечними рослинами

 – Не купувати взагалі такі рослини , якщо в будинку є маленькі діти.

– При митті листя і поливі всіх цих рослин використовуйте гумові рукавички. Уникайте потрапляння соку рослин в рот або очі. Якщо все таки сік потрапив на руки, промийте відразу ж теплою водою. Якщо листя рослин випадково потрапили дитині в рот і з’явилася нудота, то необхідно викликати блювоту. Після чого можна дати попити дитині теплої води, але ні в якому разі не молока, тому що воно надає сполучна дію на жиророзчинні речовини, тим самим посилюючи подальше засвоєння отрути.
– Не купуйте квіти на вулиці, а при покупці квітки в магазині обов’язково поцікавтеся про всіх його особливостях, про його вплив на людину.

Сьогодні в магазинах представлений дуже великий вибір різних рослин, у тому числі екзотичних. Тому будьте уважні, серед них можуть опинитися небезпечні кімнатні рослини.