Екологи бояться, що з нового року багатії в Україні зможуть ВСЕ!!!

Екологи стурбовані можливими наслідками прийнятого Верховною Радою шостого скликання нового природоохоронного законодавства.

Як передає “УНІАН”, про це вони сказали на прес-конференції в Києві.

За словами заступника голови Національного екологічного центру України Олексія Василюка, в останні місяці року Верховна Рада проголосувала три нові закони в природоохоронній сфері.

“Головний з них, так званий “закон Мірошниченка” (представник фракції ПР Юрій Мірошниченко). Що ці закони значать для України? Насправді вони дозволяють вилучати ліси і будь-які природні території для тих потреб, які необхідні інвестору. І головне, вони створюють нові умови, в яких вся Україна, і Київ в тому числі, почнуть жити в плані охорони довкілля в наступному році”, – сказав еколог.

За його словами, зокрема, “закон Мірошниченка” скасував погодження, що видавало міністерство природи.

“Якщо раніше ми казали, що є екологічна експертиза чи погодження Мінприроди, то зараз МІнприроди нічого не має погоджувати. Більш того, Мінприроди взагалі не має своїх територіальних органів: до 17 січня, якщо я не помиляюсь, всі вони будуть розформовані і більше ні в Києві, ні в іншій області не буде управління охорони навколишнього середовища”, – зазначив Василюк.

“Хто буде займатися заповідними об’єктами, слідкувати за дотриманням екологічного законодавства в будь-якій адміністративній одиниці в Україні в 2013 році – невідомо. На сьогодні ми вважаємо, що це колосально збільшить якщо не корупцію, то “беспредєл”, – сказав він.

16 жовтня ВР прийняла закон № 5456-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні”.

Відповідно до закону, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям від територіальних органів міністерства екології та природних ресурсів передається низка повноважень у галузі екології та природних ресурсів.