Краватка – це обовязковий атрибут одягу ділової людини, необхідний для спілкування в офіційній обстановці і просто на дружній вечірці. Тому так важливо його правильно вибрати…
Є декілька правил вибору краваток:
1. Краватка повинна бути темніша за костюм або ж мати контрастне забарвлення.
2. Сорочка повинна бути світлішою за краватку.
3. Якщо сорочка з малюнком, то краватка повинна бути однотонною і навпаки – до однотонної сорочки можна підібрати краватку з малюнком.
Класичними забарвленнями краваток вважаються: коса смужка, геометричний малюнок (ромби, зигзаги), що повторюється, а також так звані “огірки”. Краватки, що вельми розповсюдилися останніми роками, з картинками допустимі тільки на дружніх вечірках або домашніх святах.
Колір краватки визначається його функціональністю – так для ділового спілкування не годяться краватки яскравих, помітних малюнків, таких як в клітинку, горошок, смугасті, а для зустрічі з пані цілком підійде краватка, що має незвичайну фактуру тканини або покрита незвичайним зачаровуючим східним орнаментом.
Для повсякденного носіння ідеальним вибором будуть неяскраві краватки з приємними і ненавязливими малюнками, матові шовкові, з нейтральними одноколірними узорами.
До найбільш екстравагантних за кольором краваток відносяться червоні, які колись були дуже популярні пару десятиліть тому у сенаторів США, привертаючи до себе увагу і будучи своєрідним «символом влади». Але у таких краваток є свій недолік – вони привертають до себе дуже багато увагу, і співбесідники перш за все бачать краватку, і лише після цього звертають свою увагу на обличчя його власника…
Цей колір здатний «пригнічувати» власника і його оточення і тому не годитися для виступу перед публікою… Але деякі відтінки червоного (колір червоного вина, бордо, рожевий, димчасто-рожевий) підходять для основного фону краватки або окремих елементів в її малюнку.
Одним з ідеальних кольорів краватки є нефритовий, такий, що містить відтінки сірого, темно-смарагдового або оливкового (хакі). Такі кольори добре підходять людям, що мають карий або зелений колір очей…
Одним з найпопулярніших кольорів краваток є синій, який має безліч прекрасних відтінків – яскраво-синій, темно-синій, блакитний, аквамарин, голубий, сіро-блакитний, індиго, маренго, колір ночі і т.д. Всі ці відтінки синього кольору підходять людям синьооким і сірооким…
Найспокійнішим і врівноважуючим є сірий колір краватки, що не привертає до себе особливої уваги, але що при цьому вигідно відтіняє зовнішність людини. При цьому сірий колір краватки ідеально підходить сірооким і блакитнооким людям, а також сивоволосим людям. Характерною особливістю сірого кольору є те, що при додаванні сірого відтінку до інших кольорів, що містяться «на краватці», він робить їх більш насиченими, глибокими і приємними для людського зору. Цей колір символізує собою довіру, успіх, авторитет, створює ненавязливий фон, на якому яскраво виявляється вся індивідуальність самого господаря краватки.
Серед найпоширеніших його відтінків можна перерахувати такі як сталевий, камяний, колір мокрого асфальту, голубине крило, деревне вугілля, блакитний графіт, колір попелу і графітовий…
Чорний колір краватки сам по собі є дуже контрастним, і як всі речі чорного кольору, має властивість «зникати, втрачатися». Цей колір оживає у вигляді тонкого малюнка, що складається з штрихів, клітинок і різних геометричних фігур, розташованих на блакитному, сірому або навіть зеленому фоні краватки…
З численних коричневих відтінків найпривабливішим є глибокий шоколадний колір з малюнком темнішого коричневого відтінку. Він підійде людям з чорним волоссям і смуглявою шкірою…
Жовтий колір дуже сильно привертає до себе увагу, кидаючи відтінок на обличчя. Тому необхідно ретельно вибирати його відтінки…
Необхідно також памятати і те, що малюнок і колір краватки повинні гармонувати з кольором костюма або піджака…
Скільки краваток необхідно мати сучасній молодій людині?
Допомогти розібратися у цьому може простий прийом. Помнож кількість костюмів в своєму гардеробі на 3 або 4. В результаті ти отримаєш число, відповідне оптимальній кількості краваток, скільки личить мати сучасному денді.
Адже міняючи лише краватку, можна щодня вносити елемент новизни до свого зовнішнього вигляду. Сучасна мода не така педантична у виборі краватки.
Сьогодні перевага віддається або сміливим контрастам кольорів краватки і сорочки, або, навпаки, кольори підбираються тон в тон. «Екстремали» моди не відмовлять собі в задоволенні поєднувати «в одному флаконі» малюнки в смужку, різного ритму і колористики, на тканинах костюма, краватки і сорочки. Італійці, як природжені модники, віддають перевагу найяскравішим краваткам, переважно з шовкових тканин. У них вони, як правило, щільніші і ширші. Такі краватки підходять до неаполітанського стилю костюма – чіткий силует, приталенний піджак, брюки, що звужуються до низу.
Краватки до ділових костюмів не припускають зайвого пафосу і супероригінальності. Головне для них – якість. Зазвичай знавці вважають за краще купувати аксесуари однієї фірми, довіряючись її престижу і… своїм відчуттям. Якщо ти поки що не зміг знайти для себе відповідну фірму-виготівника, приміряй краватки різних фірм і вибери той, який тобі дійсно сподобається. Як показує досвід, любов з першого разу – кращий порадник.
Але не зациклюватимемося на класичному варіанті. Думаємо, всім любителям аксесуарів буде цікава друга частина статі.
Останнім часом, все більш популярне змішення стилів. Ця тенденція торкнулася і поєднання різних типів одягу з краваткою. Все частіше, відкривши журнали з рекламними проспектами, подивившись черговий показ мод, та і просто гуляючи по вулиці, поглянувши на рекламні щити, можна побачити образи молодих чоловіків, що поєднують сорочку, піджак, краватка і. джинси з взуттям в стилі LIVE STYLE (кросовки або кеди, призначені для щоденного носіння на вулиці, не плутайте із спортивним взуттям для спортзалу!).
Виникає питання – чи можна так ходити по вулицях і чи немає це рекламним креативом?
З упевненістю можна заявити, що така форма одягу не тільки прийнятна, але і відразу видасть в тобі людину, що знає останні тенденції. У Європі даний стиль одягу носить назва COLLEDGE, тобто, як ти можеш зрозуміти з назви, це стиль молодих людей у віці від 16 і до безкінечності (вчитися ніколи не пізно). Людей тих, що живуть собі на втіху, необтяжених проблемами «офісного життя», не приймаючих обмеження, людей, яких самі вибираю, куди їм йти і що робити. Цей стиль зароджувався, як протест суспільним засадам і вираз «юнацького максималізму».
Крім того, саме цей стиль дозволяє самовиразитися через сорочки в кольорову смужку, сорочки з орнаментом (орнамент-малюнок по тканині), через всілякі піджаки, різного крою і текстури і звичайно ж через аксесуари.
Краватка цього сезону надягає зі всім, що має комір. Краватка в майбутньому сезоні – один з наймодніших аксесуарів.
Як правильно вибрати краватку!
Краватка шиється тільки з шерсті або шовку, причому тільки його верхня частина. Для підкладки зазвичай використовують бавовняну тканину, яка додає краватці щільність і дозволяє вузлу тримати форму. Якщо краватка повністю зшита з шовку, то все ще складніше: він сформований з квадратного шматка шовку, складеного усемеро. Це екстраклас, що відбивається, насамперед, на його ціні – від 150 $ і вище. Знайти такі краватки можна в колекціях Brioni і Bvlgary.
Перейдемо до практики вибору.
На краватці має бути етикетка з написом hand made – перевірити її достовірність можна достатньо простим способом.
Помацай шов із заднього боку, якщо він м`який і ковзаючий – значить, краватка дійсно зшита уручну, якщо ж він жорсткий – тут попрацювала машина. Тепер проведи по ньому рукою. Відчуй шви.
Якщо краватка зшита з трьох шматочків тканини (тобто ти намацаєш два шви) – то це правильна краватка високої якості. Якщо з двох, і шов один – це звичайна комерційна краватка.
Якщо ти заплатив за неї суму вищу за 100 $ – настав час повернення товару. Тепер дрібниці, які не менш важливі, ніж матеріал, з якого зшита краватка. Шовк має бути гладким і якісним, малюнок чітким і без перекосів. Повісь краватку на руку – звисаючі кінці не повинні перекручуватися і завертатися.
Догляд за краваткою
Перш за все, краватку необхідно розв`язувати кожного разу після шкарпетки. І не просто розв`язувати, а поступово розпускати вузол в зворотній послідовності. Якщо цього не робити, то в один прекрасний момент краватка просто перестане тримати форму вузла.
Краватку не перуть і не прасують – при пранні вона може полиняти. Прасувати її складно через внутрішній шов, який віддруковується на лицьовій стороні. Тому краватку рекомендується здавати в хімчистку.
Якщо вже ти узявся прати її самостійно, суши її акуратно розклавши на чистій матерії, а не вішай з рештою білизни. Можна вставити в нього шаблон з картону або тонкої фанери, вирізаної за формою краватки, з ним же можна акуратно пропрасувати краватку.
Модна краватка зав`язується об`ємним вузлом, званим «віндзорським» або «подвійним віндзорським», повністю перекриваючи простір між куточками наймоднішого коміра (мова йде про широкі щільні моделі краватки з великим малюнком)
У поєднанні з діловим костюмом, вузол в`яжеться щільно, туго прилягаючи до коміра сорочки.
Краватка, у поєднанні з одягом в стилі COLLEDGE, навпаки, має бути ослаблений, створюючи відчуття coffee break. Вузол розташований трохи нижче за кісточки ключиці, верхній гудзик сорочки розстебнутий.
Мистецтву зав`язувати краватку треба вчитися. Щоб ти міг здійснювати всі необхідні паси із закритими очима вранці (або вечорам, це вже як доведеться).
Про що розповість краватка?
Краватка у квіточку
Найпривабливіші представники сильної половини. Ці чоловіки добрі, в міру романтичні, розумні, товариські і не відмовляють в допомозі, якщо комусь потрібно. Часто стають душею компанії, особливо жіночої, оскільки галантні і володіють почуттям гумору. Як правило, це представники творчих професій або ж люди, у яких є хобі. Такі чоловіки легко закривають очі на неприємності реального життя і, прагнучи до гармонії, нерідко йдуть у світ фантазій. Бажано, щоб жінка, яка вибрала такого чоловіка, була самостійною і міцно стояла на ногах (у тому числі і у фінансовому відношенні).
Краватка з узором
Чоловіки, що носять краватки з маленькими фігурками, ромбами або нехитрим орнаментом, зазвичай скромні і непомітні. Вони рідко демонструють напади люті, майже ніколи не здійснюють неконтрольованих вчинків. Ніколи не втрачають самоконтроль, завжди діють спокійно і осмислено. Парадоксально, що саме ця риса вдачі – щонайповніша незворушність – деколи більше за все дратує їх супутниць життя. Жінці хочеться бачити емоційнішу чоловічу реакцію на різні події, аж до авантюрних вчинків. Але на імпровізації та авантюризм вони не здатні.
Однотонна краватка
З цими чоловіками слід бути обережним. І особливо з тими, хто віддає перевагу сірому, бежевому або чорному кольору. Вони настільки педантичні у вчинках, правильні і законопокірні, що своєю поведінкою здатні будь-кого довести до білого горячки. Саме про таких в народі складена приказка: «йому легше віддатися, ніж пояснити, чому ти цього не хочеш». Втім, бувають в житті моменти, коли спілкування з ними може бути навіть корисно. Наприклад, після образливих зрад з боку інших чоловіків жінці необхідно відсапатися, поряд з людиною, яка абсолютно послідовна і передбачена в між особових стосунках. Принаймні, супутниця може бути впевнена, що не отримає від «зануди» зрадницького удару у спину. Все, що цей чоловік збирається робити, він нескінченно довго обговорює наперед. Аби у жінки вистачило терпіння все це вислухати.
Краватка в горошок або краватку в цятку
Наполегливо прагне до мети. Цей чоловік завжди «готовий до праці і оборони», володіє колосальною працездатністю і чималою самолюбністю. Працювати на одному місці він може, лише якщо зайнятий справою, про яку мріяв все життя. А мріє він зазвичай про самостійність і можливість самому ухвалювати рішення. Чоловік цього типу відрізняється веселою вдачею, життєлюбністю і товариськістю. Тому у нього немає недоліку в подружках. Але якщо він знайшов жінку своєї мрії, то буде їй вірний за будь-яких обставин.
Краватка у смужку
Консерватори. Ці чоловіки дбайливі, коректні і вірні. Але на першому місці в системі їх пріоритетів завжди стоятиме робота. Без успішної кар`єри вони не уявляють свого існування. Схоже, що суворі, строгі лінії і малюнки на краватках магічним чином сприяють концентрації їх уваги на ділових починах, професійних проблемах, серйозних питаннях, допомагають їм планувати кар`єру. Не дарма, мабуть, у всьому світі в ділових колах смугасті краватки вважаються символом і неодмінним атрибутом процвітаючого бізнесмена. Хоча, не виключені проблеми з відчуттям гумору.
Як підібрати краватку до костюма?
– Головне правило при підборі будь-якої краватки: краватка повинна бути на один тон темніша за сорочку і на один тон світліша за костюм. До однотонних сорочок підходять строкаті краватки, до строкатих – однотонні.
– До світлого костюма підійде шовкова краватка з тонкого матеріалу, яскравого забарвлення.
– Якщо ви одягли темну сорочку, то підбирайте краватку до тону костюма.
– До світлої, з візерунками сорочки пов`язують світлу однотонну краватку. До світлої однотонної сорочки відповідно з візерунками краватка.
– До щільних зимових костюмів, темного забарвлення беруть темну щільну краватку.
– До клітчастого костюма беруть однотонні, гладкі краватки.
– Класичний варіант темний костюм з білою сорочкою добре виглядає з сірими, сіро-блакитними краватками.
– Зелені і бежеві краватки відмінно доповнять коричневий костюм з кремовою сорочкою.
Цікава інформація, яку може розповісти краватка про свого господаря.
Узорам, орнаментам, ромбам, трикутникам на краватках надають перевагу скромні чоловіки. Вони спокійні й врівноважені і вважають за краще завжди залишатися непомітними.
Любителів однотонних краваток треба тримати від себе на відстані. Особливо любителів сірих, бежевих і чорних кольорів. Звичайно це нудні, занудні педанти.
Горох і цятки люблять впевнені в собі, амбітні чоловіки, екстраверти і весельчаки.
Консерватори віддають перевагу краваткам в смужку, а неабиякі романтики, улюбленці жінок часто дозволяють собі квітчасті краватки.
Краватки з картинками – вибір непоправних модників, не чужих гламуру та інфантильних чоловіків. Останні ніколи не з`являться в строгому костюмі, але забавляються, ходячи в джинсах, кедах і забавних краватках, які одягають поверх футболки. Такі чоловіки за своєю природою бунтарі, але замкнуті, імпульсивні та легковажні.