Як розвинути впевненість у собі?

Кращі моменти

Згадайте ті моменти свого життя, коли Ви відчували себе справжнім переможцем. Відновіть у пам’яті всі деталі обстановки, звуки, запахи, зловіть на собі захоплені погляди, пориньте в той момент і проживіть його знову.
Відчуйте смак перемоги і відчуття гордості, що переповнює Вас. Зафіксуйте цей образ у свідомості, перенесіть його на поточну ситуацію і скажіть собі: «Вийшло тоді – вийде і зараз». 


Я – герой
Кого б Ви назвали справжнім втіленням впевненості? Чий образ відразу виникає у Вашій уяві? Можливо, це герой з якого-небудь культового фільму або персонаж з Вашої улюбленої книги, відомий ведучий або хтось із Вашого оточення? А можливо, це Ви самі, але без найменшого натяку на боязливість, нерішучость і сумнів?
Створіть образ такого героя у Вашій уяві, поспостерігайте за тим, як він поводиться, які у нього звички, як він говорить. Ввійдіть в цей образ, з’єднайтесь з ним, Ви – це він.
Згадуйте Вашого героя перед сном і, засинаючи, говоріть собі, що завтра вранці Ви прокинетеся в образі цієї на 100% впевненої в собі людини. Наступний день ведіть себе так, як поводився б Ваш герой. Повторюйте цю техніку протягом тижня. 

Жест впевненості
Наше тіло – сильний емоційний провідник. Коли ми боїмося або хвилюємося, це видно неозброєним оком: все наше тіло стискається, голова втягується в плечі, плечі опускаються, спина сутулиться. Але якщо емоції так впливають на наше тіло, то чи можлива зворотна залежність? Так, і така техніка називається «Жест впевненості». Її часто використовують актори для того, щоб швидко увійти в потрібний образ.
Даний прийом дозволяє за секунди змінити внутрішній стан. Встаньте рівно, зробіть глибокий вдих, розправте плечі, підніміть голову, дивіться прямо перед собою, постійте так декілька секунд, скажіть що-небудь твердим і рівним голосом, можете навіть скомандувати що-небудь. Зафіксуйте цей образ на собі. Ви – переможець, Ви сповнені впевненості і почуття власної гідності. 

Символ впевненості
Який предмет, тварина або рослина є для Вас втіленням впевненості? Це може бути все, що завгодно: столітній дуб, цар звірів – лев, неприступна скеля чи фортеця.
Сформуйте цей образ у своїй уяві, відчуйте, як Вас наповнює енергія і міць. Зафіксуйте це відчуття і насолоджуйтеся ним. 

Хмара впевненості
Сядьте зручніше, закрийте очі і розслабтеся. Зробіть глибокий вдих і скажіть собі, що з кожним вдихом Ви вдихаєте впевненість, силу, енергію, а з кожним видихом ви видихаєте боязкість, хвилювання і занепокоєння. Зробіть 5 пар повільних вдихів-видихів.
Тепер, не відкриваючи очей, уявіть колір, з яким у Вас асоціюється впевненість. У який колір, на вашу думку, може бути забарвлена “впевненість”. Коли визначитеся з кольором, уявіть хмару кольору впевненості, оточіть себе хмарою, поринете в неї. Насолоджуйтеся почуттям спокою і захищеності.
А тепер додайте музику. Яка музика Вас окриляє і заряджає? Можливо, це буде Марш тореадорів Ж. Бізе або що-небудь ще більш життєствердне. Під цю музику виходьте на сцену величезного залу, де Вам аплодують тисячі чоловік. Чуєте оплески? Це все Вам, Вас вшановують. Проникніться успіхом, зафіксуйтесь на ньому. Глибоко вдихніть і відкрийте очі. 

Наповнення упевненістю
Дана техніка включайте в себе елементи з техніки «Хмара впевненості». Розслабтеся, закрийте очі, уявіть колір, з яким у Вас асоціюється впевненість.
Тепер відчуйте, як енергія впевненості, пофарбована у вибраний Вами колір, наповнює все Ваше тіло, проникаючи в кожний куточок, наповнюючи кожну Вашу клітинку. А тепер увімкніть Вашу «музику впевненості» і продовжуйте наповнюватися енергією.
Музика звучить все голосніше, Ви відчуваєте прилив сил і сповнені рішучості. Якщо Ви знаєте запах, який у Вас асоціюється із впевненістю, то згадайте і відчуйте його. Можливо, це запах шкіри в автомобілі, запах боксерських рукавичок або особливий парфум. Нехай все навколо Вас буде просякнуте енергією, музикою і ароматом впевненості. Глибоко вдихніть і відкрийте очі.