Яка назва твого хобі?

ByOliver81

Гру 7, 2009

Автографофілія — колекціонування автографів.

Акваріумістика — колекціонування акваріумних рибок, водяних тварин і рослин, які живуть у закритих водоймах. Є розділом іхтіології.

Аналогофілія — колекціонування різноманітних, але аналогічних за тематикою матеріалів.

Анекдотофілія (анекдотика) — колекціонування невеличких оповідань — анекдотів.

Арахнологія — вивчення і колекціонування павуків.

Арктофілія — колекціонування м’яких іграшок.

Афористика — колекціонування афоризмів і коротких висловів, прислів’їв, приказок, «крилатих» висловів.

Барбіфілія — колекціонування фігурок ляльок Барбі та одягу для них.

Беломанія – колекціонування телефонів.

Бестіаризм – колекціонування середньовічних книг про тварин.

Бібліотафофілія — збирання відомостей про володарів бібліотек та колекційні матеріали, які не дозволяють іншим користуватися ними з дослідницькою або іншою метою. Жартівлива назва походить від грецьких слів «biblion» — книга, «taphos» — могила.

Бібліофілія — тематичне або безсистемне колекціонування книг та інших друкованих видань.

Бірофілія — вся різноманітність пивної атрибутики. Вивчає історію пива, збирає рецепти його приготування, бібліографічні дані, пов’язані з історією, вживанням та технологією виробництва. Окремим розділом бірофілії є колекціонування банок з-під пива, склянок, відкривачів тощо.

Бітломанія — колекціонування матеріалів та предметів, що пов’язані з творчістю групи «Бітлз» — книг, платівок, афіш тощо.

Боністика — займається вивченням і колекціонуванням паперових грошових знаків та цінних паперів. Термін «бона» виник у XIX ст. у Франції для позначення окремих видів цінних паперів — чеків, талонів тощо. «Бон» — узагальнювальне поняття для всіх грошових знаків, що вийшли з обігу (банкноти, державні і банківські квитки, в тому числі розмінні, розрахункові, кредитні, казначейські); саме «бонів» та їхніх сурогатів, а також облігацій, акцій, купонів цінних паперів, чеків, талонів, ордерів, сертифікатів, знаків казино, квитанцій, контрамарок, лотерейних квитків, векселів, боргових розписок, які знаходилися в обігу нарівні з грошовими знаками.

Векселологія — колекціонування плакатів та прапорів.

Вектуризм — колекціонування жетонів метро.

Винографолія — колекціонування винних етикеток і друкованих матеріалів, призначених для інформації про винну продукцію.

Виперофілія — колекціонування змій.

Віафілія — колекціонування сувенірів, які фіксують пересування автора колекції туристичним маршрутом або за маршрутом будь-якої подорожі (штемпелі гасіння, наклейки на валізи тощо).

Вітрофілія — колекціонування виробів зі скла.

Вітафілія — колекціонування паперових кілець, що надягаються на сигари, цигарки і сигарети. Паперове кільце, яке надягають на сигари, зветься бандероллю. Перша бандероль із шовкової стрічки з’явилась у 1850 році. В кінці XIX ст. шовкові бандеролі були витіснені паперовими, на яких зображували державних діячів, письменників, спортсменів, тварин і рослини. Донедавна цей вид колекціонування був дуже поширений у Бельгії.

Віялофілія — колекціонування віял, виготовлених з паперу, мережива і різноманітного пір’я.

Вустографія (вустофілія) — колекціонування поцілунків і відбитків з вуст, вивчення традиції обряду поцілунків у різних народів.

Газетофілія — колекціонування газет та інших періодичних видань.

Гастрономофітія — колекціонування предметів і творів, що оспівують культ їди (поварених книг, картин, натюрмортів, пісень, кулінарних рецептів, гастрономічних книг).

Гелатофілія – колекціонування обгорток від морозива.

Гербофалеристика — колекціонування державних, регіональних, муніципальних, корпоративних і особистих гербів на значках.

Гліптотека – колекціонування скульптур, каменів.

Глобусофілія — колекціонування глобусів і моделлей земної кулі.

Гуморинофілія — збирання гумористичних колекцій, до яких входять карикатури, курйози, іграшки, гумористичні видання, книги.

Гумофілія — колеклюнування етикеток (обгорток) та вкладок жувальної гумки.

Дайсоманія — колекціонування дайсів (гральні кості).

Дендрофілія — колекціонування давніх рослин, які культивують у ґрунті, і порід дерев.

Джазофілія — колекціонування матеріалів, присвячених джазовій музиці, а також особистих речей джазменів, програм джаз-клубів, автографів тощо.

Джигсопазлофілія — колекціонування настільних ігор, завданням яких є відновлення зображення, розібраного на численні фрагменти складної конфігурації.

Дологофілія — колекціонування пташиних яєць.

Екзонумія (екзотична нумізматика) — колекціонування екзотичних нумізматичних об’єктів, які не підпадають під статус офіційних державних грошових знаків: неофіційні пам’ятні знаки і сувеніри, які мають вигляд монет або грошових знаків і виготовлені з нагоди проведення ярмарків, виставок та інших ювілейних і традиційних заходів.

Екслібристика — колекціонування екслібрисів, книжних знаків.

Ентомологофілія — колекціонування зібраних комах.

Еринофілія — колекціонування непоштових марок. Галузь на стику філателії і боністики. Збирання знаків, що не передбачені для оплати поштових зборів.

Еркафілія — колекціонування наклейок, якими оформлюється поштова кореспонденція на замовлення.

Еротикофілія — колекціонування зображень еротичного напряму.

Ефілобелофілія — колекціонування винних етикеток.

Іконографія — вивчення і колекціонування портретів, їхніх репродукцій, гравюр, літографій, скульптурних зображень, пам’ятників-надгробників історичних осіб.

Кактусофілія — колекціонування кактусів.

Каламофілія — колекціонування пір’я.

Календаристика — колекціонування кишенькових календариків.

Камелофілія — колекціонування зображень верблюдів.

Кампанофілія — колекціонування дзвонів і дзвіночків.

Картофілія — колекціонування поштових листівок.

Каталогофілія — колекціонування каталогів і реєстрів будь-яких об’єктів (каталоги марок, книг, монет, медалей, листівок, грошових знаків тощо).

Квиткофілія — колекціонування проїзних квитків та карток.

Кипсекофілія — колекціонування розкішно виданих авторських книг або альбомів, видань з індивідуально виготовленими оправами. Як правило, такі видання мають наклад від 1 до 50 примірників.

Кіндерфілія — колекціонування «кіндер-сюрпризів» із шоколадних яєць.

Кіноклефілія — колекціонування брелоків від ключів. Французьке слово «брелок» перекладається як «прикраса», «дрібничка». Раніше брелоки прикріплювали до ланцюжків кишенькових годинників, браслетів, віял і лорнетів.

Кокофрамофілія — колекціонування окремих випусків газет.

Конхіофілія (конхіологія, конхіліоманія) — добування і колекціонування морських раковин, річкових черепашок і мушлі.

Копоклефілія — колекціонування кілець для дверей (дверні ключі).

Коралографія — колекціонування окам’янілих коралів.

Кофрокартія — збирання наклейок на валізи (готельні, автомобільні, аерофлотські тощо) і валізи. Термін походить від німецького слова «koffer» — валіза. Початок такому захопленню був покладений одним із співробітників фірми швейних машин «Зінгер». Цьому комівояжеру доводилося багато подорожувати і зупинятися в багатьох готелях. Наприкінці свого життя він став володарем трьохсот валіз, вкритих тисячами готельних наклейок.

Кофрофілія — збирання валіз і дорожніх сумок.

Ксірофілія (ксерофілія) — колекціонування конвертів і упаковок від бритвених лез. Спеціальні конвертики для лез з’явилися в 1904 р. відразу після винаходу власне лез американцем Кіангом Темпом Жиллетом. Найбільшу кількість видів конвертиків випустили свого часу Німеччина, Чехословаччина, СРСР, Італія, Польща, Швеція, Угорщина, Данія, США і Великобританія. Зараз леза в конвертиках випускаються майже у 60 країнах світу. Інколи ксірофілією називають також колекціонування обгорток від цукерок, шоколадок, печива тощо.

Легофілія — колекціонування іграшок LEGO. Перші іграшки LEGO з’явилися у 1932 р. в майстерні датчанина Оле Кирка Христиансена, який і вигадав для дитячого конструктора таку назву, що складалася з двох датських слів «LEG GODT», що у перекладі означає «грай із задоволенням». У 1942 р. майстерня дерев’яних іграшок згоріла, у новому приміщенні почали випускати вже пластмасові конструктори, сучасний принцип з’єднання яких був винайдений у 1958 р. сином Оле Кирка — Готфридом Кирком. У 1999 р. в рейтингу американського журналу «Fortune» гра LEGO посіла перше місце в категорії «ігри». Популярність цієї гри підтверджує й наявність у Данії LEGOLAND-парка. У середньому на кожного мешканця нашої планети припадає по 22 кубики LEGO, що дозволяє відтворити з них Велику китайську стіну у натуральну величину.

Лейбологія — вивчення і колекціонування етикеток. Термін стосується збирання пивних етикеток і є часткою бірофілії.

Лепидоптерофілія — колекціонування метеликів (натуральних).

Лецифіофілія — колекціонування зразків парфумів.

Ляпофілія — колекціонування нісенітниць періодичної преси.

Максимофілія — колекціонування карт-максимумів, тобто листівок із наклеєними на них марками такого самого малюнка, погашених штемпелем, тематично відповідним до марки чи листівки.

Маринофілія — колекціонування морської атрибутики: якорів, зображень маяків, моделей кораблів, оснащення кораблів і суден, морських вузлів.

Медальйоника (фалерисика) — колекціонування орденів і медалей.

Меморіфілія — колекціонування перепусток і запрошень.

Милофілія — колекціонування шматків мила і обгорток з-під них. Вивчає історію мила і миловаріння.

Мікрофілія — колекціонування молочнокислих бактерій, грибків та матеріалів використання їх людиною.

Мінералогія — у першу чергу, вивчення мінералів і кристалів та їх колекціонування, а також вивчення впливу каменів на долю людини.

Мінімалістика — колекціонування дрібних речей.

Мшелоїмство — колекціонування старих і не придатних речей через небажання розлучитися з ними.

Нікофілія — колекціонування упаковок від цигарок.

Нумізматика — колекціонування монет і предметів грошового обігу.

Офтальмофілія — колекціонування лінз, окулярів, оптичних приладів та пристроїв, які використовуються для контролю рівня зору.

Палеонтологофілія — колекціонування рештків викопних організмів: скелетів та їхніх частин «доісторичних» птахів і тварин.

Папірофілія — колекціонування давньоєгипетських папірусів.

Парагенофілія — колекціонування аналогічних об’єктів, поєднаних однією темою (наприклад: марок, монет, …).

Пареміологія — колекціонування паремій — стислих висловів і притч.

Перидромофілія — колекціонування проїзних квитків, талонів, карток. Вивчає історію організації і функціонування міського пасажирського транспорту (трамвая, тролейбуса, автобуса, маршрутних таксі). Інколи називається «квиткофілією».

Петрофілія — колекціонування природного каміння і мінералів. Назва походить від латинського «petros» — камінь. Окремим розділом є колекціонування дорогоцінного каміння і кольорових каменів.

Пірофілія — колекціонування запальничок і власне сірників.

Плангонологія — колекціонування ляльок.

Прасофілія — колекціонування прасок.

Пресофілія — колекціонування періодичних видань (газет, журналів) і неперіодичних видань, книг, брошур, вирізок з газет та журналів, об’єднаних однією темою.

Промграфофілія — колекціонування творів графіки малих форм, що використовуються з прикладною метою (різного роду етикетки, обгортки від цукерок тощо).

Псаліграфофілія — колекціонування вирізаних із паперу силуетів.

Ренардофілія — збирання матеріалів, пов’язаних з образом хитрого лиса — героя багатьох казок і оповідок. Термін походить з французького «renard» — лис.

Рецептаризм — колекціонування рецептів (із різних галузей).

Серпентафілія — колекціонування змій.

Сигілатія — колекціонування малюнків із поштових конвертів. На відміну від філателістів сигалатистів цікавлять не власне конверти, а малюнки та зображення на них.

Сигнуманістика — колекціонування різноманітних нарукавних і нагрудних нашивок і шевронів.

Скрипофілія — колекціонування акцій, облігацій, лотерейних квитків, паперових грошей і талонів, що втратили свою цінність. Особливе місце у цьому виді колекціонування займає колекціонування карток на продовольчі товари першої необхідності. Вони з’являються у роки воєн, розладу та економічної нестабільності, свідчать про економічний спад. Перші талони (картки на продовольчі товари) з’явилися у Давньому Римі і Греції у II сторіччі до н.е. Найбіднішим верствам міського населення вручали свинцеві та бронзові тесери (монетки), які гарантували отримання дешевого хліба (один раз на місяць), м’яса, оливкової олії, вина і надавали можливість відвідати театр, цирк або лазню. Пізніше тесери замінили на дощечки із зазначенням імені отримувача, дати і місця видачі продуктової або видовищної «допомоги». Після Рима тільки Конвент у Парижі у 1789 р. вперше ввів продовольчі картки. У Росії вони з’явилися за років Першої світової війни і проіснували до 1920 р. Згодом карткова система у колишньому СРСР була введена з 1928 по 1935 р., потім з 1941 по 1947 р., с 1988 по 1992 р.

Советика — колекціонування літературних і художніх творів і матеріалів, присвячених СРСР.

Спелеофілателія — існує з 70-х років, у широкому розумінні до неї відносяться марки із зображенням печер, мінералів, які знайдені у печерах, фауни печер, наскальних малюнків, дослідників печер тощо.

Ставрографофілія — колекціонування хрестів, їхніх зображень, значень, символіки, відомостей про найбільш відомі хрести-пам’ятники.

Стереокартія — колекціонування листівок з об’ємним зображенням, а також подвійних стереолистівок.

Стикофілія – колекціонування різноманітних наклейок.

Стилофілія — колекціонування різноманітних олівців, засобів письма (паличок, писачків, голок тощо).

Сфрагістика — колекціонування різноманітних печаток. Сфрагістика дуже близька до геральдики і нумізматики, на печатках часто зображуються герби, як на монетах.

Табуїрофілія — колекціонування табуїрованих (нецензурних) слів і словосполучень.

Таксидермистикофілія — колекціонування чучел птахів і тварин, їхнє виготовлення.

Татуфілія — колекціонування татуювань, вивчення мистецтва татуювання.

Термінофілія — колекціонування сукупності термінів однієї чи кількох наук, дисциплін, видів мистецтва.

Тиросеміофілія — колекціонування етикеток від плавлених сирків. Слово походить від трьох грецьких: «тирос» — сир; «сема» — знак; «філео» — люблю.

Трейнспотінгофілія — колекціонування всіх наявних у державі локомотивів шляхом зорового сприйняття і відмітки про побачене у довіднику або каталозі.

Треш-кешофілія — колекціонування витворів прикладної графіки малих форм, які виконані у вигляді банкнот і використовуються як упаковка товарів.

Туфтологія – колекціонування перших випусків марок республік колишнього Радянського Союзу. Термін виник як гумористичне найменування, а згодом як свідома назва особливого виду колекціонування і вивчення. Вивчає надпечатки і провізорії, а також усі види діянь, що проводяться над марками колишнього СРСР (надпечатки нового номіналу, назв нових держав, художні надпечатки національної символіки і портретів відомих особистостей). До появи цього терміна аналогічний відтінок мала назва «філмакулатура».

Фалеристика — колекціонування орденів, медалей, нагородних знаків і значків.

Фелінофілія — колекціонування різноманітних матеріалів, зображень котів.

Фібулонофілія — колекціонування кнопок.

Філателія — колекціонування і вивчення поштових марок (знаків поштової оплати, поштових марок, конвертів, поштових карток і листівок), іншої поштової документації. Як галузь колекціонування виникла у 1840-і роки. З 1860-х років видаються каталоги і журнали з філателії.

Філобутонистика — колекціонування формених і звичайних ґудзиків, вивчення їхнього зовнішнього вигляду, надписів, символіки зображень, матеріалу, місця їх заготовлення.

Філографія — колекціонування автографів.

Філокартія — колекціонування всього розмаїття листівок.

Філотаймія — колекціонування календарів і календариків.

Філофонія — колекціонування музичних, літературних та інших звукозаписів на грамплатівках, магнітній стрічці, лазерних дисках тощо (аудіозаписів і компакт-дисків) або взагалі, або за певними темами, авторами-виконавцями, композиторами, музичними напрямами тощо.

Філуменія — колекціонування сірникових етикеток, сірників і сірникових коробок.

Фітофілія — колекціонування кімнатних рослин, кактусів.

Фішефілія — колекціонування етикеток і наклейок, що вкривають банки рибних консервів та ікри.

Фонокартія – колекціонування музичних листівок.

Фумофілія — колекціонування різноманітних приладів для куріння.

Футболофілія — колекціонування різноманітних матеріалів щодо футболу і футболістів. До лексикону колекціонерів термін «футболофіл» увійшов наприкінці 1960-х рр. Так називали колекціонерів-вболівальників, які збирали все, що мало будь-яку причетність до улюбленої команди зокрема і до футболу взагалі. Футболофілія є прикладом тематичного інтересу, бо до матеріалів із футбольної тематики можуть включатися значки (фалеристика), вимпели і прапори (векселологія), ювілейні монети (нумізматика), біографічні дані про футболістів (просопографія) тощо.

Хобікартія — колекціонування карт, які можуть взаємодіяти зі спеціальним пристроєм і (або) програмою при їх контактному і (або) безконтактному використанні.

Шандалофілія — колекціонування свічок і підсвічників.

Шахофілія — колекціонування шахів і всього, що пов’язане з грою у шахи.

Шелонофілія — колекціонування зображень черепах.

Школознавство — вивчення та колекціонування предметів, тематично пов’язаних зі школою і шкільною педагогікою: букварів, посібників, документів (щоденників, журналів, відомостей тощо), портретів педагогів, фотографій випускників.

Шпемпелезнавство — колекціонування поштових штемпелів. Є розділом філателії і має підрозділи: вивчення форми штемпелів; функцій штемпелів; вивчення штемпельної географії; вивчення спец-погашень.

Янтарофілія — колекціонування природного янтарю, предметів і виробів з нього.