Міф про народження Зевса

Наймолодший син Кроноса Зевс народився у глибокій печері на острові Крит. Навіть його батько Кронос-Час не міг передбачити, що син скине батька з трону та владарюватиме у цілому світі. А Кронос-бо сам колись повстав проти власного батька Урана-Неба і тому остерігався зради. Коли у його дружини Реї народжувалися діти, Кронос пожирав їх. Так він пожер старших своїх дітей: Гестію – богиню домашнього вогнища, Деметру – богиню родючості та землеробства, Геру – майбутню сьому дружину Зевса і царицю богів, Аїда – володаря підземного світу та Посейдона – володаря морів. 


Рея молила батьків Кроноса – Урана-Небо та Ґею-Землю – допомогти їй урятувати хоч одну дитину. Уран та Ґе я порадили їй заховатися на острові Крит у печері. Там вона народила Зевса, а курети – демони землі били мечами в щити й заглушували крики немовляти, щоб не почув плачу жорстокий батько. Замість дитини Рея підсунула Кроносу камінь, загорнутий у пелюшки, і той, нічого не підозрюючи, ласо проковтнув каменюку. 

Зростав Зевс на Криті. Молоком його вигодувала німфа-коза Амалтея, чий ріг мав чарівну здатність давати все, чого б не побажав його володар. Тому звався він рогом достатку. Отак у достатку та затишку мужнів Зевс, а бджоли носили йому мед зі схилів гори Дикти.