На 41-му році життя помер видатний український науковець-кібернетик.

Сьогодні, 10 січня, після важкої тривалої хвороби на 41 році життя помер видатний український науковець-кібернетик, доктор технічних наук, професор Павло Іванович Федорук, Академік Академії технологічних наук України, проректор з питань науки Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника.

Народився Павло Іванович 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем”. В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність – інформаційні технології).

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету.

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій “Освіта на основі web-технологій” і “Комп’ютерні і передові технології в освіті”. З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освітніх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції “Інформатика і кібернетика”. Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації “Відомий науковець року” за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій та розробкою систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.

Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Він був одним з ініціаторів та фундатором створення Агенції Новин “Фіртка”. Павло Федорук був також президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.

Похорони Павла Івановича Федорука відбудуться в суботу о 12.00 в будинку трауру.