Не зловживайте жувальною гумкою

ByOliver81

Гру 29, 2009

Жувальна гумка випускається харчовою промисловістю як засіб для очищення і освіження порожнини рота, а також стимуляції слиновиділення. До складу жувальних гумок входять пружні речовини, зазвичай рослинного походження, ароматичні і смакові добавки. Звичайно, у жувальної гумки є і позитивні і негативні сторони. 

     При жуванні відбувається активна стимуляція слиновиділення і добре очищається порожнина рота. Таким чином, жувальна гумка дезодорує порожнину рота, стимулює роботу шлунково-кишкового тракту. 

     Проте не все так добре. Зловживання жувальною гумкою негативно впливає на зуби.

     1. Якщо використовувати жувальну гумку на голодний шлунок, то посилене виділення шлункового соку приведе до розвитку гастриту, або того гірше – до виразкової хвороби шлунку і 12-перстної кишки.

     2. Тривале жування приводить до посилення тонусу жувальних м’язів. Це небезпечно розвитком бруксизма (нічне або денне скреготіння зубами). Крім того, при постійному жуванні збільшується навантаження на зуби і сприяє їх зносу.

     3. При захворюваннях пародонту, дефектах зубних рядів вживання жувальної гумки не рекомендується, бо можуть руйнуватися пломби, мости коронок та інші стоматологічні конструкції.

     4. Надмірне використання жуйки може сприяти надмірному розвитку жувальних м’язів, що вельми неестетично.

     5. Жування за кермом, на роботі і на уроках відволікає. Звідси погіршення уваги і пам’яті, неможливість зосередитися. Деякі психологи відзначають, що у дітей, які постійно жують жуйки, в порівнянні з однолітками значно нижчий рівень інтелекту. Пояснюється це тим, що гумка не дає можливості зосередитися, притупляє увагу, знижує пам’ять і послаблює процес мислення.

     6. Не можна жувати жуйку дітям до трьох років. Батьки не повинні давати гумку дітям до тих пір, поки вони не зрозуміють, що ковтати жуйку не можна у жодному випадку.

      Дітям можна купувати тільки білу жуйку (без фарбників) і жувати її не більше 3-4 разів на день, причому тільки після їжі і не довше 10 хвилин. 

     7. Жуйка в стравоході і товстому кишечнику здатна викликати стійкі запори або кишкову непрохідність. Не можна жувати гумку і дітям (та і дорослим теж) з хворим шлунком.

     8. Стоматологи не рекомендують вживати жувальні гумки, до складу яких входить цукор. Від такої жувальної гумки більше шкоди, ніж користі.

     9. Купувати треба жуйку тільки відомих виробників, оскільки при виробництві жуйки в деяких країнах використовується бутадієнстірольний каучук, що має багато негативних побічних ефектів. 

     10. Жувальна гумка без цукру робить позитивний вплив на органи і тканини жувального апарату і шлунково-кишковий тракт, але:

      – її потрібно застосовувати тільки строго після прийому їжі, у жодному випадку не натщесерце;

      – час жування повинен не перевищувати 10-15 хвилин, триваліше жування порушує роботу шлунково-кишкового тракту;

      – жування в суспільних місцях непривабливе і негігієнічне;

      – жувальна гумка у водіїв здатна привести до аварії.

      І ще, що б не казали виробники і торговці жувальними гумками, жодна навіть сама “лікувальна” жуйка не може замінити зубної щітки.