Нове розслідування проти Саркозі.

Суд Франції санкціонував проведення нового розслідування відносно колишнього президента країни: Ніколя Саркозі перевірять на причетність до розголошення даних про теракт в Карачі.

Предметом нового розслідування стала публікація у вересні 2011 року (в той момент Ніколя Саркозі займав пост президента) прес-релізу по так званій “справі Карачі”, розслідуванні теракту в пакистанському місті Карачі, в результаті якого в травні 2002 року загинули в тому числі 11 громадян Франції.

Правоохоронні органи в той момент вивчали можливу причетність Саркозі до корупційних схем в Пакистані. У прес-релізі стверджувалося, що прізвище Саркозі не фігурує в матеріалах розслідування.

Після публікації родичі загиблих в Карачі інженерів подали позов проти президента. Вони стверджують, що той порушив закон про нерозголошення, оскільки в прес-релізі йшлося про незавершений розслідуванні.

Прокуратура наполягала на тому, що Саркозі не можна притягати до відповідальності по цій справі, оскільки в той момент на нього поширювалася президентська недоторканність. Однак судді визнали, що дозвіл публікувати документ, мова в якому йде про незавершений розслідуванні, не входить у коло повноважень президента, а тому імунітет у даному випадку не працює.

Після теракту в Карачі було порушено кілька розслідувань. За версією слідства, Саркозі міг бути причетний до корупційної схеми, в рамках якої в середині 1990-х років пакистанська влада платила Франції “відкати” за військовий контракт на купівлю французьких підводних човнів. За деякими даними, теракт міг стати реакцією на рішення обраного в 2002 році президента Жака Ширака скасувати отримання “комісійних” і “відкатів”.

В ході розслідування поліція також перевіряла версію про те, що отримані від Пакистану гроші незаконно йшли на фінансування у 1995 році передвиборної кампанії тодішнього прем’єра Едуарда Балладюра. У його кабінеті Саркозі займав пост міністра бюджету, крім того він був скарбником його президентської кампанії. У зв’язку з цим багато хто впевнений, що він не міг не знати про корупційні угоди. За деякими даними, саме Саркозі дав згоду на створення фіктивної компанії, за допомогою якої переводилися гроші.

У липні 2012 року в рамках розслідування у справі про корупцію під час виборів 1995 року поліція провела обшук в будинку Саркозі та на його робочому місці.

Крім того, колишнього президента звинувачували у справі про незаконне фінансування його передвиборної кампанії в 2007: він нібито незаконно отримав 150 тисяч євро від найбагатшої жінки Франції – співвласниці L’Oreal Ліліан Бетанкур. Скандал навколо його передвиборчої кампанії 2007 року розгорівся після численних звинувачень у тому, що Саркозі тоді отримав 50 мільйонів євро від колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Джерело: Лента