Плавання, танці та теніс у боротьбі зі сколіозом

ByOliver81

Гру 29, 2009

Сидіння за партою, носіння сумок з підручниками стають справжнім випробуванням для хребта дитини. Тому медики стверджують, що останнім часом кількість дітей зі сколіозом значно зросла. Для розвитку сколіозу достатньо півроку, а на відновлення спини доведеться витратити не менше одного-двох років. 

     Головне навантаження на хребет – тривале сидіння за партою у школі та малорухливий спосіб життя. Сьогодні учні старшої школи у середньому сидять 45 годин на тиждень, а уроки фізкультури – всього двічі на тиждень, приблизно 1-1,5 години, – звісно ж, потрібного фізичного навантаження немає. 

     Для визначення наявності сколіозу у дитини існує простий тест. Дитина у нижній білизні стає до вас спиною, руки по швах, п’ятки разом, тіло розслаблене. Ознака сколіозу – різна висота плечей, лопаток чи ще якась асиметрія. 

     Основна ознака сколіозу – реберний горб. Щоби перевірити, чи є реберний горб, попросіть дитину нахилитися вперед і подивіться ззаду – чи не випирає одна з лопаток і чи не формується реберний горб. Якщо сумніваєтеся, повторіть тест, але розглядайте дитину у дзеркалі – деформація одразу стане помітнішою. 

     Щоби уберегти дитину від сколіозу навчіть її правильно сидіти та стояти:

– Коли дитина сидить за партою чи робочим столом вдома, руки повинні бути на столі, а ноги – стояти на землі і не впиратися у стільницю. 

– Якщо дитина стоїть, опираючись на одну ногу, то значне навантаження отримує таз та поперековий відділ хребта. Також недобре стояти, склавши руки перед собою, і сидіти, заклавши ногу за ногу. 

– Для здорового хребта важливим є вибір ліжка. Ліжко повинно бути напівжорстким, а подушка – маленькою або взагалі можна привчити дитину спати без подушки. 

– У харчуванні добре надавати перевагу молочно-рослинній дієті: молочним продуктам, які містять кальцій, рибі, яка містить фосфор, та яйцям, у жовтку яких міститься вітамін D. Двічі на рік – ранньої весни і пізньої осені – організм, який росте, повинен отримувати препарати кальцію. 

– Найкращий вид спорту для профілактики будь-яких кістково-м’язових захворювань – плавання. Також корисні лижні прогулянки, гра у баскетбол та волейбол. Якщо сколіоз лівосторонній, корисним буде великий теніс. Добре займатися і танцями, адже діти багато працюють біля станка, їх вчать рівно стояти.