Походження назви міста Ялта

Bymeduza

Лис 27, 2012 ,

   У далекі часи з Константинополя, столиці Візантійської імперії, вирушило кілька кораблів на пошуки нових родючих земель. Нелегким було плавання, тому що штормами і бурями зустрів мореплавців Понт Аксинський – Чорне море. Але не стало людям легше і тоді, коли вщухла буря. На хвилі опустився густий туман, він закрив і горизонт, і море.

   Багато днів блукали в невідомості моряки. На судах вже кінчилася прісна вода і їжа. Люди, ослаблі і стомлені, впали духом і покірно чекали загибелі.
   Але одного разу рано вранці подув легкий рятівний вітерець. Молочна пелена туману завагалася і повільно почала розпливатися. Виблискуючі сонячні промені вдарили в очі людям, і зовсім неподалік вони побачили зелено-лілові гори.
– Ялос! Ялос! Берег! – Закричав дозорець.
   То була прекрасна Тавріда, казкова країна, де не буває зими, де повітря, наповнений морської вологою і ароматом трав, легкий і цілюще, де зріє чудовий виноград і пахнуть троянди.
   Втомлені мандрівники підбадьорилися, налягли на весла і направили свої кораблі до вабить березі.
   На благодатній землі по сусідству з місцевими жителями вони заснували своє поселення, яке і назвали настільки дорогим для себе словом “ялос”, що означає по-грецьки – берег.
   З тих пір, кажуть, місто і називається Ялтою.

Related Post