Походження назви села Шелудівка Зміївсьго району

Шелудьківка – село в Зміївському районі, розташоване на річці Сіверський Донець. З заходу Шелудьківка об’єднується з селом Геніївка, з півночі поселення межує з густим лісом та Білим озером. 

За літописами село заснував заможній черкас Шелудок, що сховався в цих краях від набігів кримських татар у 1685 році.
Згодом до Шелудка приєдналися інші черкаси. Свідчення про це можна відшукати в “Історично-статистичному описі Харківської єпархії”. Через деякий час село змінило назву на Ново-Андріївку. Таку назву село отримало в честь харківського міщанина Петра Андрієва, який дуже допомагав селянам під час епідемії холери. З часом селу повернули першу назву. 
Цікаво, що походження прізвища Шелудок має дві найвірогідніші версії. 
За першою Шелудок походить від слова шелудівка, тобто один із видів писанки з спрощеним (ніби дитячим, трішки кривеньким) орнаментом неповної рожі – восьмикінечної зірки.
За іншою версією слово Шелудок означало захворювання голови, звідки походить слово “шолудивий”, наприклад “шолудивий собака”. Таке прізвисько в давні часи давали як загальновідоме для того, щоб злі сили не причиняли людині шкоди. Тоді вважали “лихо людину з таким ім’ям чіпати не буде, а людина зросте розумною та творчою”, разом з тим давалося й інше ім’я – таємне, яке знали лише самі близькі люди.