***

В одного мудреця була дочка. До неї прийшли свататися двоє: багатий і бідний. Мудрець сказав багатому:

– Я не віддам за тебе свою дочку, – і видав її за бідняка. Коли його запитали, чому він так вчинив, він відповів:

– Богач дурний, і я впевнений, що він збідніє. Бідняк же розумний, і я передбачаю, що він досягне щастя і благополуччя.

Якби з нами був сьогодні той мудрець, він підняв би чашу вина за те, щоб при виборі нареченого цінувалися мізки, а не гаманець.

***

Дорогі молоді! 

Як писав великий іспанець Сервантес: “Любов носить такі окуляри, крізь які мідь здається золотом, бідність – багатством, а краплі вогню – перлинами”. 

Так вип’ємо ж за те, щоб у вашій відмінній сім’ї ви все це побачили неозброєним оком!

***

Зустрічаються двоє.

– Ви одружені?

– Одружений.

– Давно?

– Це залежить від моєї дружини. Іноді, немов вчора повінчані, а іноді – як сорок років одружені.

Дорогі молодята, живіть все життя так, як тільки вчора повінчані!

***

Шановні молодята! Я пропоную тост за те, щоб ви в своєму сімейному житті завжди пам’ятали слова французького письменника Жана Ростана: “Хороша сім’я – та, в якій чоловік і дружина вдень забувають про те, що вони коханці, а вночі – про те, що вони подружжя”. 

Вип’ємо за те, щоб у вашій сім’ї було так!

***

Погода в природі може бути будь-яка: і ясна, і погана, і бурі, і урагани. І ясна, і погана погода творча для посівів. Але якщо дощ чи вітер переступлять по силі деякий поріг, вони вже руйнівні. Побажаємо нареченим, щоб в їх сімейному кліматі сварки та негоди ніколи не були руйнівними. 

Нехай сяє сонце у Вашій родині!

***

Був я на одному весіллі. Весілля непогана. Але не цим вона мені запам’яталася, а зовсім іншим. Коли гості стали розходитися, наречена їм говорить:

– Спасибі, що ви прийшли! Спасибі за подарунки! Вибачте, якщо що було не так … Я ж вперше виходжу заміж! Наступного разу, сподіваюся, буде краще!

Хочу звернутися до кожного з молодят: нас цілком влаштовує це весілля! І нам, і вам не потрібно наступною. Живіть щасливо. Гірко!

***

Як казав Бальзак:

“Любов так погано виносить домашні чвари, що для міцного щастя потрібно знайти один в одного видатні якості”. Так вип’ємо ж за те, щоб наші молодята знайшли одне в одному якомога більше таких якостей!

***

Два леопарда кружляли в лісі й набрели на хатину. У ній на підлозі була постелена шкура леопарда.

– Ти знаєш, що це таке? – Запитав один леопард в іншого.

Той глянув на шкіру й затремтів, прошепотів з жахом:

– Біжимо! Це моя теща!

Давайте зрушимо келихи на честь хороших тещ, яких би ми не боялись!

***

Молодий чоловік після весілля говорить дружині:

– Дорога! Я забув тобі сказати про один своєму великому недоліку: на жаль, я часто буваю так ревнивий.

А дружина його заспокоює:

– Не хвилюйся, любий! Мене тобі не доведеться ревнувати … без причини!

Ось рада молодим. Не давайте приводів для ревнощів і не ревнуйте без причини!

Пропоную тост за любов без ревнощів.

***

Реальне життя складається з безлічі дрібниць, порожніх слів, суперечок, життєвих ситуацій. Життя – це гірлянда різнокольорових – світлих і похмурих днів. І від вашого розсудливості і згоди залежить спокій і благополуччя вашого життя, дорогі молодята! Так нехай повсякденні дрібниці не псують головного у вашому житті – щастя і радості. 

За ваше щастя, наречені!

***

Дорогі молодята! Дорогі гості!

Отримавши право голосу, я скористаюся ним, щоб нагадати всім присутнім про те, що розповідає нам Біблія. У священній книзі ми читаємо про те, як Господь Бог влаштував у Едемі сад і надав його в розпорядження перших людей – Адама і Єви, – доручивши їм дбати, доглядати за ним. Це означає, що перші на світі молодята були садівниками. Рай був їх садом, і догляд за ним був їхнім обов’язком.

Сьогоднішні наші молодята, подібно Адаму і Єві, оселилися у своєму власному, давно бажаному Раю – Раю їх подружнього життя. Свій сад ви повинні пестити і плекати, очищати від усіляких бур’янистих трав, тоді він стане весело зеленіти і цвісти. Нехай ніяка зла сила не зможе виселити вас з вашого Раю.

Ті ж слова я адресую їх внутрішнього Раю, серцевого Едему. Нехай і звідти їх не зможе виселити зла сила. Нехай ніколи не перетвориться цей Рай у безплідну пустелю байдужості і неприязні.

Будьте пильними, молоді, стежте, щоб ніякий змій-спокусник не вніс наклеп і непорозуміння в повний любові рай вашого серця. Побажаємо ж молодятам, щоб наша молода пара росла і цвіла пахучим садом!

***