Дорогі гості! 

У цей святковий і радісний день необхідно підняти келихи з любов’ю і повагою до тих, хто, якщо можна так сказати, винен у винності винуватців сьогоднішнього торжества – я маю на увазі шановних батьків нашої милої нареченої. Подивіться, різні відчуття борються в їх серцях. Їхні обличчя то сумні при думці про майбутню розлуку, то радісні побачивши щастя їх дорогоцінної дитини. Дорогі батьки нареченої, женіть геть сумні думки, радійте щастю молодят, адже сьогодні ви купуєте ще й сина.

Так піднімемо ж келихи за здоров’я і довголіття батьків нареченої!

***

Якось я гуляв на весіллі у мого брата: так ось – молоді в першу шлюбну ніч прочитали казку “Іван – царський син” і через встановлений час у них народився прекрасний малюк! 

А ще я гуляв на весіллі у моєї сестри: там молоді в першу шлюбну ніч прочитали казку “Марія – майстриня” і незабаром у неї народилася красуня дочка! 

Був випадок: гуляв я на весіллі в одного знайомого: так там молоді читали на ніч “Білосніжка і 7 гномів”. І що ви думаєте? Зараз у них вже 7 синів і лапочка дочка! 

Так вип’ємо ж за те, щоб наші молодята прочитали сьогодні казку “Алі-Баба і сорок розбійників”!

***

Одного правителя запитали:

– Як ти зберігаєш мир і спокій у своїй державі?

І він відповів:

– Коли я в гніві, то мої люди спокійні. Коли вони гніваються, я спокійний. Іншими словами, коли я серджуся, вони заспокоюють мене, а коли сердяться вони, я заспокоюю їх.

Сім’я – це держава в мініатюрі. Мій тост за те, щоб подібним чином зберігався мир і спокій в наших сім’ях.

***

Чоловік питає у Бога:

– Господь! Чому ти створив жінок такими красивими і одночасно такими дурними?

– Гарними – щоб їх могли любити ви, чоловіки. А дурними – щоб вони могли любити вас, чоловіків. Якщо ж жінка красива і недурна, їй, звичайно, важко полюбити чоловіка. Цей чоловік повинен бути винятковим. Таким і є наш наречений.

Давайте вип’ємо за нашого виняткового нареченого.

***

Мені хотілося б від щирого серця побажати молодятам, щоб їх життя було таким же радісним і веселим, як це весілля. Але весілля тому й весела, що винуватці торжества дарують іншим радість і веселощі і самі радіють. Ось цей принцип відображення: любите і будете кохані, даруєте і будете одаріваеми – я хочу рекомендувати як важливий життєвий принцип. Хай живуть наречений і наречена! 

Гірко!

***

Як прекрасна сьогодні наша молода! Юна красуня в чудовому білосніжному, чистому, як сама любов, вбранні – недавно наречена, а тепер вже дружина. Подивіться, як щаслива вона сьогодні, яким щастям світиться її погляд, звернений до коханої людини! А якби ми зуміли заглянути в її серце, то ми помітили б, що воно до країв переповнене любов’ю і щастям, і немає таких слів, щоб виразити повноту цих почуттів. І я пропоную підняти наші келихи за те, щоб щастя це було нескінченним!

***