Притча «Чи є життя після пологів?»

Якось раз в животі у одній вагітної жінки росли і розвивалися два ембріона. Одного звали Маленький Віруючий, іншого – Маленький Скептик.

І ось одного разу Скептик запитав: «Послухай, а ти віриш в життя після пологів?»

Віруючий: Природно, я вірю в життя після пологів! Це ж ясно – життя після пологів триває. Наше життя тут тільки для того, щоб ми виросли і були готові до життя після пологів, щоб стали досить сильними перед тим, що нас очікує.

Скептик: Да? По-моєму, все це дурість! Насправді, ніякого життя після пологів не існує! Ти хоча б можеш уявити, як би взагалі могла виглядати це життя?

Віруючий: Я не знаю це точно, але безумовно буде більше світла, ніж тут. А можливо ми будемо їсти ротом, і бігати, і …

Скептик: Це повна нісенітниця. Бігати взагалі неможливо, а їсти ротом – повністю смішне припущення. Ми маємо пуповину, яка нас годує. Без цього неможливо навіть уявити, щоб існувало життя після пологів. Пуповина – це наше життя! До того ж, ти помітив, що вже зараз пуповина стає нам все коротшою?

Віруючий: Ні! Це дійсно можливо. Просто весь навколишній світ буде повністю інший, – не те, до чого ми звикли.

Скептик: Але ж ще ніхто і ніколи після пологів не повернувся! Всі знають, що життя закінчується пологами! А взагалі життя – це велике страждання в темноті!

Віруючий: Дійсно, я точно не знаю, як виглядатиме життя після пологів. Але в будь-якому випадку ми побачимо нашу Матусю, і вона про нас подбає. Це точно.

Скептик: Маму?!? Ти – віриш в Маму? Ха-ха! А де б Вона могла бути?

Віруючий: Але ж Вона скрізь навколо нас. Ми знаходимося і живемо в Неї. Без Неї ми не можемо існувати.

Скептик: Це все виняткова дурість. Від цієї мами я не бачив і шматочка, мені також ясно, що вона в принципі не може існувати.

Віруючий: Іноді, коли ми дуже спокійні, то можемо почути, як Вона співає або відчути, як Вона погладжує наш Світ.

І я твердо вірю, що наша дійсна життя продовжиться потім!