Росіяни тікають з власної країні.

Щотижня поліція викликає на допити людей, які брали участь у вуличних акціях протесту в різних районах Росії, відзначає The Daily Beast. «Політичні біженці заявляють, що не повернуться, поки репутація російської судової системи залишається скомпрометованою, а співробітники правоохоронних органів продовжують порушувати права людини», – пише журналістка Анна Нємцова.

У листопаді активіст-еколог Сурен Газарян був викликаний на допит у кримінальній справі, порушеній проти нього ж. За даними автора, Газаряну загрожує 5 років в’язниці. Раніше Газарян був засуджений до 3 років умовно за те, що написав «Це наш ліс!» На паркані особняка губернатора Ткачова. «За словами активістів, існування особняка порушує закони про охорону природи», – пояснює автор.

Цього разу поліція стверджує, що Газарян погрожував життю охоронців близько палацу на березі Чорного моря. Газарян і активісти з його організації вважають, що палац належить президенту Путіну, і стверджують, що його будівництво порушує правові норми.

«У мене була інформація, що Ткачов особисто наказав поліції посадити мене у в’язницю. Тому я вирішив виїхати з країни », – повідомив Газарян в телефонному інтерв’ю. Нещодавно Газарян попросив політичного притулку в Естонії.

Не тільки активісти знімаються з місця, відзначає автор. «Молоді російські вчені виїжджають, щоб отримати можливість займатися своєю професійною діяльністю. Бізнесмени, які почувають себе в небезпеці, забирають гроші і тікають », – йдеться в статті. За даними «Левада-центру», за останні 3 роки частка росіян, які планують виїхати за кордон, зросла з 13% до 20%.

За словами членів Координаційної ради опозиції, з минулого літа Росію покинули до 70 активістів. «Багато пішли на цей крок після допитів або з побоювань арешту за звинуваченням, пов’язаним з політичною діяльністю», – йдеться в статті.

Активісти відправляються в Україну і просять захисту у ООН, сказав один з лідерів опозиції Ілля Яшин. «До недавніх пір Україна була безпечним місцем для російських біженців. Але в жовтні люди в чорних масках викрали одного з них, Леоніда Развозжаева », – пише автор, коротко нагадуючи обставини справи за версією самого Развозжаева.

«Супротивників Путіна підтримують білоруські опозиціонери-вигнанці, які живуть у Польщі та країнах Балтії після того, як в їхній країні в 2010 році почалися гоніння», – йдеться в статті. Росіяни, яким загрожує в’язниця, принесуть набагато більше користі, якщо продовжать боротьбу за кордоном, каже Павло Маринич, який залишив в Білорусії сина і фірму.