Страсбурзький суд визнав незаконним звільнення Олександра Волкова з Верховного Суду і постановив поновити його.

Європейський суд із прав людини у справі Олександра Волкова, колишнього судді Верховного Суду України, проти України одноголосно постановив сьогодні, що українська держава має поновити його на цій посаді за першої можливості.

Страсбурзький суд встановив, що його звільнення з посади 2010 року вчинило чотири порушення статті про право на справедливий розгляд справи і одне порушення статті Європейської конвенції з прав людини – про повагу до приватного й родинного життя .

Крім того, суд постановив, що Україна має відшкодувати Волкову 6 тисяч євро як моральне відшкодування і 12 тисяч євро його судових витрат.

Рішення ще не набуло чинності, українська держава може оскаржити його у тримісячний термін.

При цьому суддя від України Галина Юдківська, яка теж голосувала за це рішення, у своїй окремій думці звернула увагу, що виконати пункт про повернення Олександра Волкова на посаду судді Верховного Суду за нині чинного законодавства буде важко, бо вже після його звільнення кількість цих суддів була твердо зафіксована на 48 особах. Таким чином, Волкова можна буде поновити тільки в разі, якщо з’явиться вакансія через відхід когось із суддів або зміниться українське законодавство.

Олександра Волкова звільнила з посади судді Верховного Суду, де він очолював Військову судову колегію, Верховна Рада у червні 2010 року з формулюванням «за порушення присяги судді».

Джерело: Радіо Свобода.