СЦЕНАРІЙ НОВОРІЧНОГО СВЯТА

СЦЕНАРІЙ НОВОРІЧНОГО СВЯТА:
КОМАНДА ДІТЕЙ ТА КОМАНДА БАТЬКІВ

Настання Нового року – один з найрадісніших моментів у році. Ми за тижні, а то й місяці готуємося до святкування. Проте для того, щоб свято вийшло чудовим, недостатньо тільки майстерно приготованого столу, гарного наряду і святково прибрано приміщення. Потрібно, щоб ще було і весело. А для цього пропонуємо невеликий сценарій святкування Нового року, який підійде як для дорослих, так і для дітей.
Ви повинні заздалегідь підготувати: 10 паличок і 10 віничків (невеликі аплікації, як емблемки), 20 невеликих саморобних конвертів (ви заготовлюєте стільки аплікацій та конвертів, скільки буде учасників), снігові кульки 50-100 штук (їх просто накатати з вати), 10 ялиночок (аплікаціі, які ми будемо давати за переможне очко), газети, повітряні кульки, конфеті, призи.
Треба всіх гостей розділити на 2 команди, таким чином: в шапці лежать конвертик, в якому знаходяться аплікації палок і віників. По черзі виймаємо з шапки конвертик. Якщо дісталася палиця, то ви в команді “Ялинки-палки”, якщо дісталася мітла, то ви в команді “Ялинки-мітли”. Можна булавкою прикріпити аплікацію на светрик.

Конкурс 1. “Сніговий ком”
У цьому конкурсі беруть участь усі присутні. Провідний включає веселу музику і всі починають кидати один в одного сніжки, які зробили з вати. Але як тільки провідний виключить музику, всі починають збирати сніжки. Чия команда назбирає більше, та й отримає 1 “ялинку”. Дайте дітям і дорослим трохи побалуватись, не спішіть вимкнути магнітофон.

Конкурс 2. Співаємо
А ось тепер треба трохи відпочити. Для цього у другому конкурсі ми будемо співати. Цей конкурс всі знають. Він так і називається “переспівка”. Починає команда, що виграла. Вони співають декілька рядків з пісні, в якій йдеться про Новомий рік або ялиночку або просто про зиму. Так по черзі, поки не вичерпаються всі пісні.
Яка команда не зможе на протязі 30 секунд здивувати своїм співом, та й програла. А хто виграв – отримує “ялинку”.

Конкурс 3. Загадки
Ну звичайно ж, ні одна ялинка не обходиться без загадок і шарад. Провідний по черзі задає питання та загадки командам на будь-які теми, що не обов’язково з темою Нового року. Хто дасть більше відповідей, той і переможе.
1. Часом ношу на голові своїй дві пари чудових вух.
Одну з цих пар ношу завжди, іншу рідше – тільки коли холодно. (шапка – вушанка)
2. Білими-білими нитками зшитий, він спочатку йде і лежить,
Ну а потім він тече, щоб через деякий час безслідно зникнути на завжди. (сніг)
3. Щоб побачити ці чудеса, потрібно з вечора лягти у ліжко –
І, закривши очки, що зліпаються, до самого ранку їх не розкривати … (сни)
4. Він всередині – морозний і моторний.
Може в ньому зберігатися багато речей.
Для кастрюль, для банок він просторий.
А тісний – для костюмів, парасольок та плащів. (холодильник)
Питання на кмітливість:
1. Курка стоїть на двох ногах і важить 2 кг, якщо вона стане тільки на одну ногу, скільки тоді вона буде важити. (2 кг).
2. Як звати батька Тані Миколаївни? (Микола, )
3. Летіли гуси; одна попереду і дві позаду, одна позаду й дві попереду, одна між двома і три в ряд. Скільки всього летіло гусей? (Всього летіло 3 гуски, одна за одною)
4. Чи може страус назвати себе птахом? (Не може, він не вміє говорити)

Конкурс 4. Танцюємо
Ну що, відпочили? Тепер потанцюємо! А танцювати будуть всі. Просто треба розділитися по парах, природно, кожна пара складається з 2 осіб однієї і тієї ж команди. Але танок буде нелегким. Провідний кладе під ноги кожної пари газету. Починає лунати музика. Всі мають танцювати так, щоб не заступити за краї газети.
А тепер ускладнимо завдання, згорнемо газету навпіл і нехай всі пари продовжують танцювати, стоячи на своїх газетах. Ускладнюємо завдання кожен раз, складуючи газету, поки не залишиться 1 пара, яка зможе утриматися на вже найменшому клаптику газети.

Конкурс 5. Літературний
У цьому конкурсі треба придумати продовження рядка, звичайно ж, щоб вам було смішно і в риму. Речення командам даємо однакові, подивимося, в кого вийде цікавіше. Можна навіть вигадати віршик. А також до одного рядка можна вигадати кілька закінчень. Головне – це початок.
1. Після Новорічної ночі … (зранку Петя встати хоче)
2. До нас приїхав Дід Мороз … (зацілує він когось)
3. Ми подарунків дочекалися … (зі Снігуронькою побилися)
4. Куранти б’ють 12 раз …
5. Ми ялинку дружно нарядили …
6. Від снігу все біле …
Провідний дає командам листи з написаними рядками і 10 хвилин часу. Команди дружно придумують продовження. Потім представники команд по черзі зачитують текст, щоб можна було порівняти. У кого вийшло веселіше, той і отримує “ялинку”.

Конкурс 6. “Сюрприз”
Це, напевно, найвеселіший та найрадісніший конкурс. Він готується заздалегідь. Беремо звичайні повітряні кульки. На папірцях пишемо завдання. Завдання можуть бути різні.
Наприклад:
1. Відтворити бій Курантів в Новорічну ніч.
2. Встаньте на стілець і скажіть всім про те, що до нас їде Дід Мороз.
3. Заспівайте Пісеньку “Там, під львівським замком”.
4. Потанцюйте рок-н-рол.
5. Відгадайте загадку.
6. З’їште декілька кусочків лимона без цукру.
У висновку підрахуємо “ялинки” у кожної команди. І як завжди – перемогла дружба.
Ігри, конкурси, розіграші…
Шукав для себе може ще  комусь знадобиться, а може хтось своє запропонує:
Конкурс “Ораторів”.
Запрошуємо на сцену по одному учаснику від кожної команди. Напевно всі ви в дитинстві у дитячому садочку розповідали вірш “Наша Таня гірко плаче”? Ну тоді ви зараз повинні розповісти цей вірш. Я буду називати хто – а ви розповідати вірш. Наприклад вірш потрібно розповісти , якщо ви не вимовляєте букву “Р”. (демонструє як потрібно розповідати вірш). Зрозуміло? Тоді почали!:
ви – японець;
ви образились;
ви дуже щасливі;
ви неуважні;
ви – підлабузник;
ви – старий дідусь;
ви – маленький хлопчик, який тільки – що почав говорити;
ви – хуліган;
ви – грузин;
ви – дуже несміливий;
ви – дуже крутий і т.д.
 
Парі
1. Укладемо парі, що не переступиш через олівець. Я покладу його на підлогу, а ти не переступиш!!! Як виграти парі? Поклади олівець на підлогу навзнаки до стіни.
2. Укладемо парі, що ти мене не зрушиш з місця, навіть якщо ми стоятимемо на одній газеті напроти один одного. Рішення: газета кладеться на поріг дверей так, щоб закривши двері, ти опинився з того боку, куди двері не відкриваються.
3. Укладемо парі, що я підстрибну вище за холодильник. Підстрибуєте на 10 см і говорите, що підстрибнули вище, оскільки холодильник взагалі підстрибнути не може.

Хто кого передує
Посередині столу кладуть надувну кульку. Оголошується конкурс, а сенс його такий: двом учасникам зав’язуються очі, і вони сідають за стіл. Їм пропонується позмагатися в передуванні цієї кульки. Акуратно прибирають кульку і на її місце ставлять тарілку з мукою. Коли вони починають дути з силою на цю тарілку, то приходять в подив, а коли їм розв’язують очі, вони приходять в невимовний захват.
Краще всього мати при собі напоготові фотоапарати.

Танець з повітряними кулями
Приготуйте наперед декілька повітряних кульок і роздайте їх парам, які візьмуть участь в конкурсі. Танцюючі повинні розмістити кулі між собою і танцювати, не притримуючи кулі руками. Але як тільки музика закінчиться, пара повинна обнятися, щоб кулька лопнула. Пара, якій вдасться це першій, перемагає.
 
Новорічні пісеньки
Наперед приготуйте і покладіть в коробку або капелюх записки з яким-небудь одним словом: ялинка, борулька, Дід Мороз, мороз, Снігуронька… Кожен учасник по черзі дістає записки і береться виконати пісню – обов’язково новорічну або зимову, в якій зустрічається це слово.

Вискакуємо в Новий рік
Це конкурс, в якому можуть брати участь окремо чоловіки, і окремо жінки. Після перших новорічних тостів запропонуйте учасникам вишикуватися в одну лінію. Потім по команді вони повинні “вискочити” в Новий рік. Перемагає той, хто стрибнув далі за всіх. Якщо у вас внизу зустрічають Новий рік сусіди, то продовжувати цей конкурс дуже довго не варто.

Мотоцикл
Виберіть вдалий момент і запропонуйте кому-небудь з чоловіків пройти тест на координацію (тверезість, спритність і т. п.). Поясніть, що для цього потрібно спробувати підняти коробку сірників зі столу, використовуючи всього два сірники. Сірники потрібно тримати за головки двома пальцями кожну, вперти їх з різних боків в центр коробки і таким чином підняти її. Після декількох спроб це зазвичай вдається. Далі пропонується ускладнити завдання. В мить, коли коробка вже піднята і утримується на витягнутих руках, запропонуйте учаснику кілька разів топнути ногою. Якщо коробка у цей момент падає, то можна повторити спробу. Коли учасник, нарешті, виконує все без утруднень, ви повертаєтеся обличчям до глядачів і голосом конферансьє оголошуєте: “От так в дурдомі мотоцикл заводять”.

Танець з чарівною паличкою
Учасники танцю стають в круг, чергуючись, чоловік – жінка. Ведучий дістає “чарівну паличку” (це може бути, наприклад, порожня пластикова пляшка) і, затиснувши її колінами, здійснюючи танцювальні рухи під музику, передає її наступному учасникові, обернувшись до нього обличчям. При цьому руками допомагати собі не можна. Так “чарівна паличка” переходить від одного учасника танцю до іншого по кругу. Завдання можна поступово ускладнювати: спина до спини, спина до обличчя і т.д. Кожен сам може вибирати партнера, зовсім не обов’язково слідувати по кругу. Ті, у кого “паличка” випала, віддають свою річ-фант для подальшого розиграшу.

Домальовуйте
Грати можна прямо за святковим столом, але необхідно наперед приготувати однакові, але нескінчені малюнки на новорічні теми (розмножте наперед приготовані малюнки на принтері). Завдання тих, що грають – домальовувати малюнки так, як вони їх собі уявляють. Перемагає той, хто не тільки вгадав, що повинне бути зображене, але і краще за всіх справився з творчим завданням.

Тверезість і координація
Беруть участь всі. Ведучий показує першу позицію: права рука тримає мочку лівого вуха, а ліва рука – кінчик носа. По команді ведучого – удар в долоні – всі повинно поміняти позицію на другу: права рука – кінчик носа, ліва рука – мочка правого вуха. Темп ігри помалу збільшується. Виграє той, хто довше за всіх правильно виконуватиме рухи.
 
Яблука
Учасники, декілька пар, встають один проти одного із зав’язаними очима. У кожного в руці по яблуку, яким вони повинні щонайшвидше нагодувати один одного.

Принцеси на горошинах
У грі беруть участь 3-4 жінки. Потрібно поставити в ряд табуретки (або стільці без м’якої оббивки) по кількості передбачуваних учасниць. На кожен табурет кладеться певна кількість круглих карамельок. Наприклад, на перший табурет – три цукерки, на другу – дві, на третю – чотири. Зверху табурети накриваються непрозорими поліетиленовими пакетами. Учасниці конкурсу, сидячи на табуреті, повинні визначити, скільки під ними цукерок.

П’ять прищіпок
Беруть участь пари. Обом зав’язують очі. Потім на обох вішаються по п’ять прищіпок. Вони повинні щонайшвидше позбавити один одного від них. Природно, уболівальникам здається, що вони б все це виконали швидше. Тоді готують двох добровольців, зав’язують їм очі, але “забувають” причепити по п’ятій прищіпці. По чотири прищіпки вони знаходять, при цьому всі присутні допомагають їм, голосно рахуючи: “Одна, дві, три… чотири!” Але п’яту знайти ніяк не можуть.

Художники
Ведучий викликає дві-три пари гравців. Гравці кожної пари сідають за стіл поряд один з одним. Одному зав’язують очі, кладуть перед ним лист паперу і дають ручку або олівець в руку. Всі решта присутніх задають кожній парі завдання – намалювати новорічну картинку. Гравець в кожній парі, у якого очі не зав’язані, уважно стежить за тим, що малює його сусід і говорить йому, куди вести ручкою, в яку сторону. Той слухає і малює те, що йому говорять. Виходить дуже смішно. Перемагає пара, яка швидше і краще виконає малюнок.
 
Побачити дно
Гра унікальна і смішна і азартна, спробуйте — не пошкодуєте! Беремо два столики і набираємо дві команди по 4 людини (тільки не три!), на кожен столик ставимо такі предмети: 1. Пляшку будь-якого спиртного напою., 2. чарки., 3. Тарілку із закускою. Правила такі: перший учасник біжить до столика бере пляшку, наливає в чарку вміст і тікає! Повторяю-тікає! Другий біжить — випиває, третій біжить — закушує, четвертий знову наливає і т.д. Переможе та команда, у кого пляшка буде порожня! Настрій забезпечено і сміх теж!

Знайди місце
У ряд, ставлять стільці, сидіннями по черзі в різні боки. Ведучий бере в руки довгу палицю і починає обходити сидячих на стільцях. Якщо біля когось він стукне палицею об підлогу, то цей грає повинен встати із стільця і піти слідом за ведучим. Ведучий ходить навколо стільців, стукає то тут, то там, і ось за ним слідує ціла свита. Ведучий починає віддалятися від стільців, ходить кругами, змійкою; інші повторюють все за ним. Раптом, в несподіваний для всіх момент, ведучий, двічі стукає по підлозі. Це сигнал до того, щоб всі негайно зайняли свої місця. А це тепер не так-то просто, оскільки стільці дивляться в різні боки. Ведучий прагне зайняти місце одним з перших. Тепер водить той, кому не дісталося місця

Подарунки Діда Мороза
Створюються три команди по 5-6 чоловік – матусь, татусів, дітей. Їх завдання – ілюструвати розповідь ведучого.
«Під Новий рік Дід Мороз приносить в сім’ю подарунки. Тату він подарував гребінець. Нехай всі правою рукою покажуть, як тато причісується. Синові він подарував лижі. Прошу вас, покажіть, як син йде на лижах, але не припиняйте причісування. (Надалі кожен новий рух додається до попереднього.) Мамі він подарував м’ясорубку – потрібно зобразити обертання м’ясорубки лівою рукою. Дочці він подарував ляльку, яка моргає віями і говорить «мама». А бабусі він подарував китайську статуетку, яка хитає головою».

Прикрасьте ялиночку
Роблять декілька іграшок з вати (яблучка, груші, рибки) з дротяними гачками і вудочку з таким же гачком. Потрібно за допомогою вудочки повісити на ялинку всі іграшки, а потім тією ж вудочкою зняти їх. Виграє той, хто зуміє зробити це за встановлений час, наприклад, за дві хвилини. Ялиночкою може служити укріплена на підставці ялинова гілка..

Гра “Танець з ялиночкою”
Для проведення гри необхідно подбати про реквізит – маленьку штучну ялиночку (її можна замінити ялиновою гілочкою). На стільці в центрі залу сідає дівчина з ялиночкою в руках. До неї одночасно підходять два молодих хлопці і кивком голови (поклоном) запрошують на танець. Дівчина робить свій вибір, вручаючи перехідну ялинку одному з кавалерів, а з іншим йде танцювати. Тепер на стільці в очікуванні запрошення сидить хлопець з ялиночкою в руках. До нього підходять двоє дівчат, і він запрошує одну з них на танець, залишаючи новорічний талісман її подружці. По подібній схемі гра повторюється кілька разів, поки звучить музика. Кількість танцюючих пар швидко збільшується.

Гра “Новорічні молекули”
Ця гра хороша для танцювальної частини новорічного вечірки, особливо якщо ваше новорічне свято багате гостями. Щоб вони і не мріяли понудьгувати, відразу розвеселіть їх цією масовою грою. Для цього розпорядник свята пропонує танцюючим виконувати різні команди. Наприклад: «Утворіть молекулу з трьох атомів (людей), спосіб з’єднання – “підліктевий”. Реакція пішла!» або «Створіть молекулу з п’яти атомів, спосіб внутрішньомолекулярного зв’язку – “права рука – коліно правого (лівого) сусіда”. Реакція почалася!» Природно, що утворення кожної нової молекули супроводжується загальним сміхом. Кожна нова молекула деякий час існує в просторі танцювальних рухів до перетворення в наступне з’єднання.