У Росії лунають заклики про “тверезу зустріч” Нового року.

Свердловчанам пропонують зустрічати Новий рік без алкоголю. Активісти-тверезники придумали відразу декілька варіантів свята. Новий рік можна зустріти в православному храмі, язичницькій громаді або «клубі тверезості».
Громада, яка сама себе називає родовим поселенням «Радосвєт», розташована під Каменськ-Уральським. Зараз у ній постійно проживає шість сімей, і вже кілька років поселенці запрошують до себе на Новий рік всіх бажаючих. Якщо вірити організаторам свята в громаді, особливих грошових витрат не передбачається. «Привозьте щось до столу, прикраси. Можете конкурси які-небудь придумати, щоб нудно не було», – розповідає дівчина, яка відповідає телефоном за вказаним в оголошенні номером.
Судячи з фотографій на сайті громади, до будь-яких свята поселенці підходять дуже серйозно: наприклад, відзначаючи якісь язичницькі свята, одягають народні костюми. У Новий рік, втім, вбираються і в шапочки Санта-Клауса. Цікаво, що на фотографіях з свят є і Різдво.
Кам’янські тверезники, якщо запитувати в них, як можна провести Новий рік без алкоголю, чомусь відразу дають чіткі вказівки: «Якщо ви православна людина, то в новорічну ніч можете приходити в прихід Іоанна Богослова, а якщо ви язичник, то можете поїхати в громаду «Радосвєт». Обіцяють кам’янці допомогти і в організації свята «по-домашньому» чи в «клубі тверезості», але деталей не розкривають, запрошуючи прийти на збори, які відбудуться в найближчу п’ятницю в Кам’янсько-Уральському.
Крім Каменськ-Уральського, прихильники здорового способу життя знайшлися і в Нижньому Тагілі. 30 грудня вони збираються влаштувати «Руську пробіжку», приурочену до Нового року.
«Давно хотів побігати в костюмі Діда Мороза/Снігурки або карнавальній масці, не привертаючи уваги санітарів? Приходь 30 грудня о 12:40 до пам’ятника Леніну (біля Міськради). Метою даної пробіжки буде активна агітація яка закличе якомога більше розсудливих людей відзначити Новий Рік тверезо», – пишуть організатори.
Тагільчани повідомляють також, що всеросійська «Руська пробіжка» відбудеться 1 січня, але чомусь говорять, що «1 січня буде вже пізно».
У Єкатеринбурзі заклики до тверезості актуальні не тільки у свята. За останні рік-два на вулицях мегаполісу з’явилися написи, що агітують громадян «зав’язати з алкоголем». При цьому антиалкогольні графіті не відрізняються ввічливістю, найбільш часто зустрічається формулювання – «Досить бухати». Наскільки буде реалізований цей заклик в Єкатеринбурзі, сказати складно. Принаймні, побіжний пошук по блогах, форумах і співтовариствам в соцмережах не дозволяє відразу ж знайти які-небудь пропозиції, аналогічні Каменським. Зате городян цікавлять послуги тверезих людей. Якщо вірити «Яндексу», користуватися попитом у мешканців Єкатеринбургу у Новий рік будуть, наприклад, тверезі водії.

Джерело: НР