Як зробити спільне життя кращим!

В кожної людини є свій унікальний шлях до щастя. Одруження не гарантує людині повного відчуття щастя і вирішення всіх проблем одразу. Шлюб – це щоденна побудова взаємовідносин з дружиною/чоловіком, дітьми, родичами.

1.
Проводьте час разом.
Навіть 10 хвилин в день достатньо, щоб підтримувати зв’язок. Але дуже важлива можливість проводити разом більше часу (і не лише вночі). До того ж, в цей час треба зосереджуватись лише на своїй половинці і не відволікатися на сторонні чинники. Так ви станете ближчі.

2.
Слухайте і підтримуйте одне одного.
Також важливо завжди вміти активно слухати свою половинку і висловлювати підтримку стосовно будь-яких життєвих проблем (навіть якщо вони здаються вам малозначущими або неважливими).

3.
Висловлюйте вдячність.
Не забувайте дякувати навіть за дрібниці, які зазвичай сприймаються як належне. Висловлюйте вдячність якомога частіше (навіть коли ваш чоловік чи дружина допомагає виносити сміття, прати речі чи просто готує обід). Якщо ви дякуєте за це іншим – то чому ж не можна просто сказати «дякую» близькій людині? Адже щира подяка зміцнює почуття.

4.
Будьте лагідні одне з одним.
Проявляйте в разі необхідності експресивне розуміння і співчуття. Намагайтесь щиро зрозуміти свою половинку, коли їй важко чи боляче. Це допоможе їй залишатись сильною. Адже доброта допомагає людині відчути, що вона не самотня. Проявити підтримку можна також зробивши для коханої людини щось добре, що вона по-достоїнству оцінить. Але прояв підтримки не повинен вважатися лише формальним виконанням обов’язку. І буде краще, якщо допомога буде непомітною (адже знати про деякі особливості вашого подружнього життя повинні тільки ви та ваша половинка).

5.
Не уникайте відповідей.
Ніколи не ігноруйте навіть тривіальні запитання і не намагайтеся відійти від розмови. Проявляючи знаки уваги, ви таким чином показуєте, що думка вашої половинки важлива для вас.

Наступні 5 правил допоможуть зробити подружній зв’язок міцнішим.

6.
Прислуховуйтесь до думки іншого.
Не бійтесь прислухатись до думок свого чоловіка чи дружини і змінювати власні ідеї і думки з різних питань, значущих чи не дуже. Якщо ви наполягаєте на власних шляхах вирішення проблем – пам’ятайте, що у даному випадку вони, можливо, і будуть більш доцільними. Але нав’язування власних думок погано вплине на шлюб.

7.
Проявляйте повагу у суперечках
Інколи у відносинах виникають конфлікти – це не вважається великою проблемою. Але треба знати про основні особливості, які допоможуть знайти компромісне рішення. Зокрема слід враховувати, що не треба кричати, щоб тебе почули.Такі форми поведінки в конфліктних ситуаціях, як критика, захист, презирство чи блокування можуть зруйнувати шлюб. Тому висловлюватись треба, не вказуючи на недоліки іншої людини. Не треба гостро реагувати, якщо ваш чоловік чи дружина засмучений (на). Адже саме в цей час їй чи йому необхідна підтримка, а не боротьба.
А якщо ви раптом помітили, що почали з презирством ставитись до своєї половики – настав час разом пригадати про ті позитивні моменти, які були раніше у ваших стосунках. І навіть якщо ви занадто засмучені, щоб говорити про це саме зараз – краще виділити на це час, а не просто піти. В будь якому разі краще продовжити доводити свою думку, ніж перервати зв’язок.

8.
Дійте.
Багаторічна практика показує, як можна легко виправити становище під час конфлікту. Є одна проста істина: «Любов ніколи не боїться попросити пробачення». Крім цього, можна згадати гумор, змінити предмет розмови, висловити щире занепокоєння з приводу ваших відносин, уникаючи гострих питань, спробувати переконатись, що негативні аргументи не пошкодили ваші стосунки. Пам’ятайте, що доброта може стати кращим порадником.

9.
Створіть ритуали.
Добре, якщо в сім’ях є традиції, які об’єднують і допомагають зберегти гарні стосунки в шлюбі. Наприклад, ви можете взяти за звичку проводити велосипедні прогулянки щонеділі вранці або, разом з іншими подружніми парами, приймати участь у виконанні спільних справ, розподіляючи обов’язки.

10.
Робіть разом добрі справи.
Безкорисливі спільні справи можуть зробити ваші відносини більш особливими. Наприклад, ви можете разом включитись до волонтерської організації, яка надає допомогу розумово відсталим дітям, відвідувати самотніх людей у місцевому будинку для престарілих тощо. Проявіть сміливість – і тоді ви отримаєте користь з набутого досвіду і ваші стосунки почнуть квітнути.