Закордонні паспорти знову в дефіциті.

В Україні знову почалися проблеми з видачею закордонних паспортів. Про це повідомили люди, які скаржаться, що з кінця минулого року не можуть отримати нові паспорти.

«Мені і чоловікові потрібно терміново отримати нові закордонні паспорти. Але, звернувшись в паспортний стіл Оболонського району в столиці, дізналися, що заявки на терміновий випуск загранів там не приймають взагалі, а за звичайне оформлення (за місяць) ніяких прогнозів дати не можуть. Цитую співробітника відділення: «Може, завтра, а може, через два місяці», – заявила мешканка Києва, яку цитує “Сегодня”.

Жінка також звернулася до фірми, які за певну суму можуть прискорити процес отримання закордонного паспорта, але там не змогли відповісти, коли можна отримати готові документи.

За даними відділень Держміграційну служби в областях, які з 1 січня оформляють видачу закордонних паспортів, така проблема існує не тільки в Києві, але і в регіонах. У підрозділах впевнені, що це відбувається або через передачу повноважень МВС з видачі документів Міграційній службі, або через біометричні паспорти.

Однак в свою чергу в самій Держміграційну службу про проблему не чули і вважають, що їх підрозділи працюють справно і вчасно видають документи. У відомстві радять усім, кому потрібен закордонний паспорт, не довіряти чуткам, а подавати документи і приходити за ним в призначений день.

Нагадаємо, 29 листопада президент Віктор Янукович підписав закон про єдиний державний демографічний реєстр, який припускає введення біометричних паспортів. Зокрема, глава держави передбачив можливість відмовитися від отримання біометричних паспортів з релігійних переконань.

В той же час Віктор Янукович погодився з паспортизацією всіх українців з дитячого віку і створенням єдиної бази даних про громадян. Видача біометричних паспортів в Україні почнеться з 1 січня 2013 року. Для громадянина України закордонний паспорт буде коштувати 350 грн, внутрішній паспорт – 65 грн.

Як повідомлялося раніше, видача біометричних паспортів в Україні почнеться лише через три місяці.