Українське ТБ при зустрічі Нового року не відрізняється оригінальністю – впродовж років і років вітчизняного глядача годують російськими зірками шоу-бізу, «Блакитними вогниками» з Шабаловки та мюзиклами, здебільшого російського виробництва.
Якщо хтось із любителів ТБ і планував зустрічати 2013-й рік з телевізійним фоном, то мав бути готовий до неприємного сюрпризу – провідні канали країни окупували другосортні продукт північного братнього народу. Українців розважали як не співаки, так проекти російських телеканалів.
Найменш оригінальним 31 грудня виявився ахметовський ТРК «Україна». Він запропонував своїм глядачам зустрічати Новий рік разом з російським «Голубим огоньком на Шабаловке». Всю ніч на манежі виступали відомі й не дуже зірки СНДшного шоубізу, які впродовж досить таки тривалого часу не злазять з екранів у буденному житті. Намагалася співати Анна Семеновіч та Єфім Шифрін, тут же був пан Кіркоров, Ані Лорак та інші. Новорічний фастфуд був приправлений жартами й побажаннями від учасників «блакитних» посиденьок. Тривало дійство до першої години ночі. Після найвитривалішим фанатам канал пропонував подивитися найкращі моменти «Голубого огонька» за 2012 рік. Дешево та сердито.
«Головний канал країни» – «Інтер», – теж зустрічав початок року в компанії російського шоубізу. Приблизно о сьомій вечора розпочався «Новорічний вечір з Максімом Галкіним та Ніколаєм Басковим», який тривав майже до 11-ї ночі, з перервою на новини. Впродовж цього часу, окрім самих ведучих (чиї імена скромно фігурували у заголовку), для глядачів співали такі «динозаври» поп-естради, як Лоліта та той таки Кіркоров. Разом з ними глядачів до маскультури долучав всюдисутній Стас Міхайлов. Майже об одинадцятій вечора дійство замінив новорічний мюзикл про «Сватів». На екрані були помічені все тіж Кіркоров, Ані Лорак, Потап і Настя… 2013-й телеканал зустрів музичним фільмом про «Червону шапочку». Головну роль виконувала «народна улюблениця» Вєрка Сєрдючка, їй допомагали «незабутні» Лоліта, Ніколай Басков, Філіп Кірокоров та Анастасія Стоцкая, Ані Лорак та Анна Сємєновіч. На завершення вечора телеканал згодував глядачам «Дискотеку-80», яка, так чи інакше, впродовж кількох років у різних варіаціях кочує як російськими, так і українськими телеканалами.
Телеканал «1+1» розпочав святкування з показу невмирущої «Іронії долі». Після кількох годин історії про типові багатоповерхівки в Радянському Союзі канал показав сучасне продовження фільму(продукт теж не першої свіжості, яким останні 2-3 роки зручно «прикрашати» новорічні телеефіри разом із рязовноською «нетленкою»). Останні кілька годин 2012-го глядачі «плюсів» провели в компанії «Вечірнього кварталу». Екс-КВНщики розважали людей традиційними жартами про політику та Новий рік. Виступи розбавляли піснями відомих поп-виконавців СНДшної сцени. Щоправда після опівночі карета перетворилася на гарбуз і замість «Кварталу» на сцену вийшла «Супердискотека-90-х». Яка, як і у випадку з «Інтером», з перемінним успіхом у різних варіаціях дрейфує російсько-українським телевізійно-новорічним простором. Під ранок всі, хто вижив, могли подивитися Олів’є-шоу за 2012 рік.
Найсумнішим вечір був на «Першому національному». Державне ТБ сипало нафталіном на всі боки. Склалося враження, що усі, хто не зміг пробитися на новорічні вогники, шоу-програми чи концерти на інших каналах, зібралися тут. Витривалий глядач міг побачити і безсмертного Павла Зіброва, і Світлану та Віталія Білоножків, і Віктора Павліка. Разом з ними розважали глядачів широковідомі у вузьких колах майстри української естради. Наприклад, подружжя Магів. Після привітання президента канал також запустив дискотеку. Але 80-ті та 90-ті були вже зайняті, тож довелося влаштовувати танці з ВІА з далеких сімдесятих. Дискотеку перервала лотерея (!), після чого почалася народна музика. Завершили дійство Гімном України.
Якщо говорити на широкий загал, то провідні українські телеканали і цього року не відзначилися чимось оригінальним. Слідуючи принципу «хліба та видовищ» для пролетаріату, кити телепростору годували свою аудиторію вторинним продуктом, підсовуючи українському глядачеві російсько-українських зірок (часом не першої свіжості) у російських музичних (і не зовсім) проектах. Перемикаючи канали, можна було спостерігати такий собі «закон збереження маси» – якщо Кіркоров зникав, наприклад, на ТРК «Україна», він одразу ж з’являвся на «Інтері». Дуже очікувана картинка для глядача, який прагне «стабільності» – зустрічати Новий рік у товаристві постсовкової попси і традиційного набору радянсько-російський комедій.
Джерело: УТ