10 порад для здорового способу життя

Іноді може здатися, що їсти здорову їжу, робити фізичні вправи і знаходити час, щоб зайнятися собою, неможливо. Але навчитися вести здоровий спосіб життя легко, якщо робити це поступово. Дотримуйтесь порад Розалінди Райєн, і скоро у вас енергія буде бити ключем.
1. Так, буде буряк
Як би дивно це не звучало, буряк може стати секретною зброєю в боротьбі з підвищеним тиском. Саме гіпертонія – головна причина серцево-судинних захворювань та інфарктів. Багато людей не помічають у себе цієї проблеми, оскільки вона не має симптомів. Дослідники з лікарні святого Варфоломія та Лондонського інституту медицини стверджують: якщо випити 500 мл соку з буряка, за годину можна добитися серйозного зниження тиску. Так що налягайте на рожеву рідину.
2. Позбавтеся від ящика
Ледачі британці за своє життя проводять на дивані в цілому 17 років – сім з них перед телевізором. Наступного разу, коли скажете собі «У мене немає часу на спортзал» або вирішите замовити готову їжу, тому що ніколи готувати зі свіжих продуктів, задумайтеся. Бути може, вирубати ящик і зайнятися чимось корисним для здоров’я?
3. Печиво не беріть
Коли наступного разу підете за покупками, непогано б відмовитися від печива. Група дослідників із Сінгапурського університету нещодавно встановила, що запах шоколадного печива в крамниці може змусити жінку витратитися на непотрібний їй одяг. Цей аромат активує в мозку ділянку, яка вимагає негайної винагороди, навіть якщо приводу скористатися кредитною карткою насправді немає.
4. Розкрийте обійми для здоров’я
Обійняти партнера – означає не просто виявити душевні взаємини, але й захистити серце. Дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни в 2005 році, встановило, що, обійнявши свою «другу половинку» на 20 секунд, ви знижуєте кров’яний тиск і рівень котизолу – гормону стресу. Високий рівень кортизолу пов’язаний з кардіологічними та іншими проблемами на зразок діабету.
5. Не сипте сіль на рану
Щодня ми з’їдаємо близько 9,5 грамів солі, проте уряд хоче скоротити цей показник до 6 грамів – справа в тому, що надлишок солі здатний підвищувати кров’яний тиск і збільшувати ризик серцево-судинних захворювань.
На багатьох продуктах замість солі вказують кількість натрію, але ви можете легко вирахувати вміст солі в продукті – помножте наведене число на 2,5. Наприклад, 0,8 грамів натрію – це 2 грама солі.
6. Будьте на сонячній стороні
Щоб отримати заряд здоров’я від природи, вийдіть на вулицю в сонячний день. Сонячні промені, потрапляючи на шкіру, дозволяють вашому організму виробляти вітамін D, який допомагає в боротьбі з серцевими захворюваннями, депресією, остеопорозом і навіть з деякими видами раку. У цю пору року сонця не так багато, тому ловіть побільше променів, коли воно все-таки з’являється!
7. Один – чарівне число
Наймасштабніше дослідження, присвячене зв’язку харчування з раковими захворюваннями (його провела європейська організація EPIC), встановило, що якщо з’їдати щодня всього на одну порцію фруктів і овочів більше, то ви можете знизити ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 20%.
8. Додайте собі кілька років
Аби продовжити своє життя на 14 років, досить керуватися чотирма простими принципами: не паліть, регулярно робіть вправи, пийте в міру і з’їдайте п’ять порцій фруктів і овочів щодня. Ці прості заходи суттєво продовжать ваше життя, запевняють учені з Кембріджського університету. Якщо вибирати щось одне з перерахованого, то відмовтеся від куріння – як встановили вчені, воно найбільш згубно для здоров’я.
9. Крок у правильному напрямку
Щоб контролювати свою вагу, досить робити 10 тис. кроків на день, вважали фахівці раніше. Проте нещодавнє міжнародне дослідження встановило, що жінкам у віці до 40 років і чоловікам у віці до 50 потрібно щодня робити 12 тис. кроків, щоб розтрусити жирок. Переконатися, що ви виконуєте поставлене завдання, допоможе крокомір.
10. Сміх – кращі ліки
Прімкніте до тих, хто вважає, що «склянка наполовину повний»! За даними досліджень, оптимісти рідше стикаються з такими проблемами, як серцево-судинні захворювання. Кожен день знаходите над чим посміятися – і ви підтримаєте потрібний рівень гормонів гарного настрою.