Кабачки – самі не вибагливі овочі, хорошим урожаєм порадують навіть тих, для кого городництво абсолютно новf справу. Садити їх можна з кінця квітня до кінця червня місяця. Так найкраще і робити.
Не висаджуйте всі наявні насіння відразу, а підсаджуйте раз на десять днів, тоді весь літній – осінній період будите мати молоденькі кабачки з тонкою шкіркою.
Існує велика кількість різних сортів кабачків. Але для господині, яка хоче не тільки нагодувати сім’ю, але і порадувати красою приготованого блюда, краще вибрати два – три сорти, що відрізняються за кольором шкірки.
Якщо є можливість поливати ділянка, відведену під кабачки, то насіння краще перед посадкою замочити на кілька годин. Луночки для посадки розташовуються в рядок на відстані 30 см, відстань між рядами 40 – 50 см. Ямки під лунки роблять не глибокими 5 – 6 см і в діаметрі 15-20 см, рясно пролити водою – близько 3 літрів на кожну лунку. Після закладання насіння лунку засипають сухою землею.
Якщо ви впевнені в якості насіння, то в лунці можна розташовувати 2 – 3 насінини. Якщо в якості насіння є сумнів, то потрібно закласти 4 – 5 шт. у лунку, але після того як з’являться сходи прорідити – залишити в кількості не більше 3 штук в групі.
Догляд за кабачком полягає в прополка, розпушуванні міжрядь, проріджуванні рослин (при насіннєвому посіві), поливах. Урожай кабачків прибирають 1-2 рази на тиждень, не даючи плодам переростати, що знижує їх смакові якості і затримує розвиток і визрівання нових зав’язей на рослині кабачка.
Для підвищення врожаю і поліпшення опиляемості у город потрібно залучити комах-запилювачів, для чого рослину під час цвітіння можна обприскати розчином цукру (100 г) і борної кислоти (2 г) на 1 літр гарячої води. Також неподалік можна розвісити баночки з розчином меду (1 чайна ложка на 1 склянку води). Щоб уникнути отруєнь комах-запилювачів під час цвітіння саду не застосовуються обприскування отрутохімікатами.