Як виростити фіалку

Розмноження фіалки відбувається листовими живцями або ж діленням куща. Багатьом новачкам може здатися, що виростити рослину з листочка дуже складно і для цього потрібно володіти певними навичками та знаннями. Насправді ж, якщо з держаком акуратно звертатися і все зробити правильно, з укоріненням фіалки не повинно виникнути проблем.
Вам знадобиться
– лист фіалки;
– спеціальний грунт
– розпушувачі;
– керамзит;
– невеликий горщик;
– ніж.
Інструкція
Вибрати найбільш відповідний листик з другого чи третього ряду. Брати самі верхні або нижні листки не рекомендується, так як вони більш слабкі і можуть не дати потомство. Трохи укоротіть ніжку черешка, зробивши зріз ножем під кутом 45 градусів.
Вкоренитися листової черешок можна двома способами: поставити його у воду або посадити відразу в землю. Обидва методи мають свої переваги і недоліки.
Перший спосіб
Наповніть невелику баночку з вузькою шийкою кип’яченою водою. Ні в якому разі для вкорінення не використовуйте кришталевий посуд, так як живці в ній швидко загнивають. Помістіть лист у воду на 2 сантиметри, при цьому залишивши його у підвішеному стані.
Слідкуйте за тим, щоб «підошва» черешка не впиралася в дно. Поставте ємність з майбутньою фіалкою в тепле і освітлене місце, тільки стежте, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені.
Через два чи три тижні ви побачите, що у вашого черешка з’явилися корінці, отже, прийшов час посадити фіалку в горщик. Приготуйте посадкову суміш. В якості основи візьміть спеціальний грунт, призначений для фіалок, і додайте до нього сфагнум, великий річковий пісок, перліт, подрібнений болотний мох і вермикуліт. Співвідношення розпушувачів та основи повинно бути 1:1.

Акуратно візьміть держак, надайте йому похиле положення (десь 35-50 градусів), розправте корінці по поверхні грунту і засипте їх землею, створивши шар не більше 2 сантиметрів. Зволожите грунт за допомогою розпилювача і поставте рослину в призначене для нього місце.
Спосіб другий
Підготуйте ємність і грунт. Проробіть в горщику пару дренажних отворів і насипте невеликий шар керамзиту на дно. Поверх дренажу насипте злегка вологий і теплий грунт, трохи його утрамбувавши. Зробіть в грунті невелике поглиблення (близько 1,5 см) і встановіть туди листочок, не забувши його нахилити. Акуратно присипте землею і зволожите грунт, тільки не переборщіть, інакше держак почне гнити.