Вирощуємо ківі вдома!

Кращий час для посіву – з березня по травень. Виберіть у магазині найбільш стиглий ківі. Плід повинен бути м’яким , рівним, без вад.
Помийте фрукт і розріжте його на кілька частин. М’якоть акуратно розімніть . Отриману кашку киньте в склянку з теплою водою , перемішайте і дайте трохи відстоятися.
Багаторазово промийте – м’якоть піде , а кісточки залишаться плавати на поверхні. Викладіть насіння ківі на серветку . Через 2-4 години вони підсохнуть . Загорніть кісточки у вату або тканину і покладіть в блюдце . Додайте трохи гарячої води – вона повинна добре просочити матеріал , але не виливатися при нахилі емкості.Накройте насіння плівкою і поставте в тепле сонячне місце. На ніч плівку краще відкрити або зовсім зняти. Вранці долийте необхідну кількість води. Через 7-10 днів насіння ківі повинні проклюнуться.
Візьміть квітковий горщик і насипте на його дно трохи керамзиту. Грунт краще взяти готовий , призначений для тропічних ліан . Потримайте його на водяній бані протягом двох годин. В лунки глибиною 5-10 мм покладіть по 2-3 насінини. Злегка присипте їх землею , полийте водою кімнатної температури і щільно накрийте плівкою. Поставте лоток в тепле сонячне место.Через 3-6 днів з’являться перші сходи . Від неперспективних і непотрібних паростків краще почати рятувати вже на цьому етапі. Поливайте помірно і тільки відстояною водою. Взимку ріст пагонів ківі сповільнюється , і їх достатньо поливати 2-3 рази на місяць. У період вегетації (навесні і влітку ) рослинам потрібно більше вологи , тому поливати потрібно частіше – 2 рази на тиждень. Крім того , жарким літом ківі потрібно обприскувати.
Не забувайте проріджувати рослини , інакше вони будуть заважати один одному. На ранніх етапах їх можна просто висмикувати з землі . Трохи пізніше це зробити вже не вийде , тому що коренева система у ківі розвивається досить швидко. Найбільш правильним варіантом буде обрізання непотрібного паростка. Коли рослини досягнуть у висоту 10-12 см , пересадити їх в окремі лотки. Якщо цього не зробити, їх розвиток сповільниться. У сприятливих умовах цвісти і плодоносити ківі з насіння починає на третій чи четвертий рік.