Як зробити вертикальну грядку

Вам знадобиться:
– Рослини для посадки (у нашому випадку кущики полуниці)
– Водостічна труба ПВХ 100 мм або 150 мм діаметром
– Грунт
– Крупний гравій
– Дриль
– Долото 2-3 мм
– Заглушка для водостічної труби
– Трубка вужчого діаметру (15 мм або близько того) на 8-10 см довше водостічної труби
– Клейка стрічка
– Мішковина
– Шпагат
– Велика ємність
Крок 1. Визначаємося з довжиною і обрізаємо водостічну трубу і більш вузьку трубу відповідно. Нагадуємо, вузька трубка для поливу на 8-10 см довше.
Крок 2. У вузькій трубці просвердлити отвори для поливу. Але робимо їх тільки у верхній 2/3 трубки. Т.к інакше вся вода буде йти в нижні шари і там буде занадто вологий грунт.
 
Крок 3. Обертаємо трубку для поливу мішковиною і перев’язуємо шпагатом, щоб коріння не торкалися отворів в трубці, нижній кінець труби запечатуємо клейкою стрічкою.
 
Крок 4. Вирізаємо за допомогою дрилі отвори в основній трубі. Відстань між ними близько 20 см. Всього 3 ряди. Знизу залиште скількись місця без отворів.
 
Крок 5. Починаємо збирати конструкцію. Беремо велику ємність і ставимо трубу – це дозволить уникнути падіння конструкції. Дно труби закриваємо кришкою і прикріплюємо її так, щоб трубу можна було переносити, а кришка була на місці, вставляємо в неї тонку трубку. Заповнюємо нижні 10 см. труби великим гравієм – це дозволить конструкції бути стійкою.
 
Крок 6. Заповнюємо грунтом і садимо полуницю. Поливаємо шляхом заповнення більш тонкої трубки, по мірі поливу рівень води в трубці буде ставати нижче. Башта готова!

Результат