Як виростити лимон в домашніх умовах

Виростити лимонне дерево у себе вдома особливої ​​проблеми не складе, а от дочекатися його плодоношення дуже важко. Зазвичай лимон починає давати плоди аж на сьомий, десятий, а то й дванадцятий рік. Якщо хочете побачити свіжі жовті фрукти у себе вдома, тоді варто добре доглядати за декоративним деревом і провести його щеплення, щоб швидше дістати плоди.
 
Але зазвичай лимонне дерево вирощують не для отримання плодів, а для екзотики у себе в квартирі. Адже листя цитрусового дерева (лимона) має властивість виділяти фітонциди – біологічно активні речовини, що не дають можливості розвиватися бактеріям і різним грибкам. Також приємний, свіжий аромат буде освіжати кімнату, і наділяти всіх присутніх позитивним настроєм. За плодами і нічого гнатися, їх навалом у всіх магазинах і на прилавках базарів. Ще одним плюсом цього дерева є те, що воно вічнозелене.
 
Лимон можна виростити з кісточки, а можна прищепити. У цій статті ми розглянемо перший варіант в поетапній послідовності. Він навіть цікавіше. До речі всі цитрусові вирощують з кісточки.
 
Етап 1: підготовка землі і горщика
 
Горщик для нашого майбутнього зеленого «дітища» можна брати для початку маленький, але в ньому обов’язково знизу має бути отвір. На дно потрібно викласти в півтора-два сантиметри дренажу. Далі горщик наповнити землею. Її можна відразу купити у спеціалізованому квітковому магазині і не мучатися, є спеціальна земля для цитрусових, вона відмінно підійде.
 
Якщо відмовляєтеся купувати, тоді можна зробити суміш з пухкого грунту: половина перегнійної землі і половина дернової. За бажанням можна додати трохи вугілля або торфу.
 
Етап 2: вибір посадкового матеріалу
 
Коли місце для посадки лимона готове можна йти в магазин або на базар за покупкою відповідного посадкового матеріалу. Вибирати потрібно найстигліший і самий жовтий лимон. Плід не повинен бути пошкоджений. Розрізаємо куплений лимон і дістаємо найбільші кісточки, краще вибрати відразу дві. Так потім можна буде вибрати саме активно зростаюче дерево і його залишити.
 
Кісточки потрібні вологі і зі свіжого фрукта, сухі не підійдуть.
 
Етап 3: посадка лимона з кісточки
 
Змочити землю в горщику трохи водою, щоб вона була волога, і помістити на 1-1,5 сантиметра углиб кісточку. Далі за бажанням можна накрити зверху горщик плівкою. Температура будинку не повинна бути менше 18 градусів тепла, інакше дерева ви не побачете. Якщо у Вас прохолодно, тоді слід обов’язково накрити плівкою заготівлю і поставити в тепле місце. Кількість світла не грає ніякої ролі на сходи. Поливати не можна, інакше перенасиченість вологи погубить наш лимон, утворені корінці згниють. Але з періодичністю раз на 2-3 дні потрібно обприскувати. Полити трохи грунт можна тільки в тому випадку, якщо він сильно підсох.
 
Етап 4: вирощування
 
Далі нам залишається тільки чекати появи паростка приблизно від 2х до 3х тижнів, а то й довше, якщо в квартирі не дуже тепло. Плівку можна зняти, якщо нею закривали горщик після появи другої пари листків. Коли з’явився паросток, його потрібно переставити у світле місце, тільки на сильне сонце не ставте, молоде деревце може згоріти. Тепер залишилося дотримуватися поливального режима для рослини: не заливати водою і не давати засихати грунту. Поливати тільки відстояною водою кімнатної температури. Можна використовувати дощову, тільки не холодну!
 
Підгодовувати лимон перші місяця немає необхідності. Навесні і влітку можна раз на два тижні додавати трохи добрив. Тут, як і з водою, без фанатизму, все в міру і краще менше, ніж більше. Лимон – дерево примхливе і будь-які помилки в догляді та утриманні можуть згубно позначитися. Дерево можна акуратно виносити на балкон, якщо є вітер або сильне сонце, то краще цього не робити, інакше на ранок все листя може опасти. Теж саме і з різким пониженням температури.
 
Восени і взимку поливати лимон потрібно рідше: як тільки верхній шар землі підсох. Підгодівлю робити слід на частіше одного разу на місяць.
 
Етап 5: пересадка
 
Пересадку молодого лимона потрібно робити не частіше ніж два рази на рік, а дорослій рослини досить одного разу на 3 або 4 роки. Така періодична пересадка обумовлена ​​тим, що коріння дерева стають обплутаними і через брак місця зростання в домашніх умовах зупиниться. З кожною зміною «нового дому» потрібно брати горщик більше попереднього на 3-6 см в діаметрі. При пересадці акуратно з корінням, не поламайте їх.
 
Етап 6: щеплення лимона
 
Якщо ви хочете щоб лимон почав плодоносити швидше, тоді його потрібно прищеплювати у себе в саду на дачі або будинку в горщику. Робити це краще влітку чи теплою весною.