Букет нареченої, весільні традиції

Виявляється, в стародавні часи незаміжнім дівчатам доводилося буквально відривати своє щастя у нареченої силою. Під завісу весільного торжества вони починали переслідувати молоду, щоб відірвати клаптик від її сукні. Зрозуміло, що такий ритуал серйозно загрожував нареченій залишитися голою. 
З плином часу до весільної сукні стали ставитися як до фамільної коштовності. Зберігати її в цілості й схоронності, передаючи у спадок тепер було доброю традицією. Тоді наречені почали «метати» в спраглий натовп підвіски або підв’язки. Але градус очікування жіночого щастя бував настільки високий, що панянки частенько норовили зірвати ці аксесуари прямо з молодої дружини. Та й самим нареченим було шкода розкидатися прикрасами і інтимними деталями туалету. 
Чоловіки теж нічого ділового підказати не змогли. В Англії, наприклад, деякий час було прийнято кидати в нареченого шкарпетки. Та, яка потрапила бідоласі в ніс – перший кандидат на швидке одруження. 
Надивившись на все це, наречені придумали максимально безпечний, недорогий і приємний спосіб визначити, чиє весілля наступне, – кидання подружкам букета. 
На Русі, до слова, букет не кидали, а віддавали наосліп. Подруги нареченої водили хоровод навколо щасливиці з зав’язаними очима, і в якийсь момент вона навмання віддавала свій букет.
Вибираючи букет нареченої, потрібно враховувати не тільки його поєднання з нарядом і стійкість кольорів, а й літальний потенціал. Букет не повинен бути важким або громіздким.
Прекрасне сучасне рішення цієї дилеми – окремий букет для кидання в натовп. Панянки залишаться задоволені, а наречена – при своєму букеті. 
Перш ніж прижився звичай кидання букета, наречена зберігала його і після весілля. Вона висушувала квіти і вшивали пелюстки в пухову подушку чоловіка. Вважалося, що, засинаючи на такий подушці, чоловік буде думати тільки про свою дружину і ніколи не зрадить її. 
Тому не варто ставитися до традиції кидання букета як до обов’язкової. Ви цілком можете проігнорувати звичай, замінити букет муляжем або м’якою іграшкою, а любовно обрану квіткову композицію засушити на пам’ять. Так в будинку з’явиться відчутний символ вашої любові.
http://narecheni.info/