Як лікувати ячмінь вдома?

Ячмінь (на оці), на верхньому повіці. Одним з найбільш поширених захворювань є запалення волосяного фолікула в простолюдді що називається “ячмінь”. Свою назву воно дістало із-за подібності виникаючої пухлини повіка за формою із зернятком ячменю.
Причини появи ячменю. Цибулин однієї з вій або железка закупорюється сальними виділеннями або брудом. Цікавою деталлю при цьому є те, що частіше цю хворобу переносять люди зі світлою шкірою. Це підтвердили дослідження, що проводяться інститутом очної хірургії Сан-Франциско. Ризику перенести це інфекційне захворювання схильні більше люди з хронічними захворюваннями, такими як наприклад, хронічний блефарит.
Симптоми і різновиди. Ячмінь може бути зовнішній і внутрішній. При зовнішньому запалюється сальна, а при внутрішньому – мембомиева залоза. Симптоми цього захворювання проявляються набряком і почервонінням шкіри повіка, відчуттям “смітинки” в оці, з’являється дискомфорт, а іноді і біль, що коле, – усе це характерно для зовнішнього ячменю. При внутрішньому прояві захворювання пухлина і почервоніння проявляється на внутрішній поверхні повіка.
Якщо не робити ніяких кроків по лікуванню цього захворювання, то десь приблизно через 2-Три дня з’являється гнійна голівка на вершині набряку. Після подальших 2-3 днів гнійничок лопається і гній виходить назовні.
Прищ, шишка (на оці) на верхньому повіці. Як видно, сам по собі ячмінь представляє звичайний прищик у вигляді шишки, особливістю якого є його розташування в такій чутливій зоні, як повіко. Сам по собі ячмінь в принципі нешкідливий, за винятком неприємних відчуттів, що доставляються їм. Проте небезпечні його ускладнення: якщо інфекція поширюється на підшкірну клітковину шкіри повік або шкіри очної ямки, то зараження може потрапити і в порожнину черепа.
Але ці проблеми можливі при штучному порушенні цілісності гнійника в домашніх умовах, тобто при його витискуванні, в результаті якого зовсім не обов’язково гній вийде назовні у безпечному місці, і запалення не перейде на підшкірні судини. Інакше серйозних проблем з госпіталізацією не уникнути.
Як лікувати і вилікувати ячмінь на оці? 
Медикаментозне лікування і народні засоби від ячменю.
Взагалі, процес одужання не повинен зайняти більше тижня. Якщо ж ячмінь не лише не гоїться, але і стає більше або їх з’являється 2 і більше, слід негайно звернутися в лікарню до окуліста. Лікар при необхідності випише антибіотики, призначить физичні процедури або проведе розтин фурункула. Самостійно проводити цю операцію небезпечно. Крім того слід при частій появі гнійних висипань записатися на прийом до імунолога. Якщо у людини хороший імунітет, зцілення проходить швидко.
Медикаментозне лікування включає курс антибіотиків : альбуцид, розчин еритроміцину, пеніциліну, гентаміцину, допоможе також і тобрекс, ципролет, тетрациклінова або эритромициновая мазь, краплі 0,3 відсоткового ципромеда або левоміцетину та ін. Перед застосуванням обов’язково треба проконсультуватися з лікарем і фармацевтом, а також уважно прочитати інструкцію по застосуванню.
Можлива непереносимість якихось інгредієнтів, алергічні реакції, які можуть не лише уповільнити одужання, але і значно погіршити ваш стан. Тому краще не ризикувати.
 
Народні засоби лікування. Захворювання саме по собі дуже древніше, тому і засобів для його лікування народ придумав не мало. Багато з них просто смішні, інші здаються нереальними для виконання. Думаю, усім відомий “100 відсотковий рецепт доброї дружньої “фіги”, що спрацьовує” : просто нехай вам друг (чи на крайній випадок ви самі собі в дзеркало) покаже “фігу”, можна поводити нею вправо-вліво, вгору-вниз хвилини дві. Процедуру проводити слід увечері. Це правда допомагає, так що, якщо хтось не пробував ще – осмілюйтеся!
Ще один але менш приємний спосіб: як тільки з’явилася підозра на ячмінь, відразу промити око дуже холодною водою. Народна медицина радить зробити примочки з соку алое : для цього – вичавлений сік листа алое змішуйте з водою 1/10 і зробіть примочки. Застосовуйте їх по 3 рази в день. Можете зробити примочки з відвару календули. На другому етапі(коли гнійник вже розітнувся) рекомендується і прогрівання сухим теплом (наприклад, вареним яйцем, обернутим в м’яку тканину.
Тепло стимулює кровообіг, приплив крові посилюється, це з одного боку сприяє швидкому дозрівання гнійника, але і посилює і без того неприємні відчуття. Один з рецептів називає суцвіття пижма, що складаються з маленьких жовтих квіточок, їх слід приймати 4-Пять раз на день по декілька таких квіток, запиваючи холодною водою.
Рецептів насправді дуже багато, але до більшості з них треба підходити дуже критично, оцінюючи тверезо все “за і проти”.
Для попередження захворювання необхідно просто наслідувати ряд правил :
– Не терти ока руками, щоб не занести інфекцію.
– Рушник міняти досить часто.
– Працюючи з шкірою навколо очей заздалегідь мити руки з милом.
– Стежити за станом апликаторів і пензликів для нанесення макіяжу.
– Користуватися по можливості тільки своєю косметикою, для жінок.
– Стежити за здоров’ям, живленням, станом імунітету.
Пам’ятайте, краще попередити захворювання, чим його потім лікувати.
Після захворювання можуть залишатися “шишки”, вони безболісні, але іноді виглядають просто не естетично. Для видалення необхідно звернутися до лікаря-окуліста, який призначить прогрівання і інші процедури, а також можна звернутися в хорошу косметологічну клініку. Там, наприклад, можуть акуратно размасажувати її.
Головне, якщо все-таки трапився такий неприємний момент, проводити своєчасне лікування, проконсультуватися у лікаря і пройти курс від початку до кінця, щоб не було повторних висипань.