Користь фруктів та овочів

З самого дитинства ми тільки й чуємо – потрібно їсти свіжі фрукти й овочі, у них багато вітамінів, вони дуже корисні. А чому? Цього ніхто не пояснює. Давайте розберемося, що нам це дає, і в чому полягає користь овочів і фруктів.
1. Піднімають настій
Фрукти та овочі так само що шоколад – містять речовини (селен і фолієву кислоту), які сприяють виробленню ендорфінів. Якщо що-небудь не склалося – з’їжте яблуко або банан, і настрій покращиться.
2. Дарують бадьорість
Фрукти і овочі містять багато води – одночасно рятують і від голоду, і від спраги, швидко засвоюються. Якщо потрібен заряд бадьорості – кращого рішення не знайти. Тому ранковий сніданок так корисно починати з фруктів – і настрій піднімуть, і енергією зарядят.
3. Додають вітамінів
Скільки фармацевти не б’ються над створенням супервітамінок, а ідеального балансу знайти не можуть. Неможливо в одній таблетці умістити вітаміни так, щоб всі вони повністю засвоювалися! З овочами та фруктами такої проблеми не виникає – все гармонійно, все засвоюється.
4. Допомагають схуднути
Овочі та фрукти містять море клітковини, яка майже не містить калорій, але дає відчуття ситості. Тому їх можна їсти в будь-якій кількості і не боятися зайвої ваги – їй при такому раціоні нізвідки буде взятися. Вдобавок клітковина, немов липка стрічка, збирає шкідливі хімічні речовини і канцерогени і виводить їх з організма.
5. Рятують від холестерину
Ніщо так не страшне для серцево – судинної системи, як надлишок холестерину. Знизити його рівень в крові теж допоможуть фрукти і овочі. Холестерин потрапляє в організм з тваринною їжею і виробляється печінкою. У рослинній їжі холестерину немає, зате в ній є пектин, який допомагає виводити шкідливий холестерин з організма.
6. Подовжують молодість
Пам’ятаете молодильні яблучка з казок? Так от – вони існують. Фрукти і овочі містять антиоксиданти, які допомагають оновлюватися клітинам організму і запобігають окисленню органічних сполук – просто кажучи, дозволяють вам бути молодшими. 
7. Роблять розумнішими
Овочі та фрукти допоможуть зберегти ясність розуму і відмінну пам’ять: нещодавно опублікували результати дослідження, в якому з’ясували, що 6-8 фруктів і овочів на день допомагають краще запам’ятовувати і вирішувати математичні задачкі. А ще фрукти і овочі рятують від захворювань мозку: у знаменитій книзі « Китайське дослідження» пишуть, що три порції фруктів і овочів щодня допоможуть знизити ризик інсульту. Одна порція – це, наприклад, 1/ 2 чашки персиків, 1/ 4 чашки томатного соусу, 1/ 2 чашки броколі або одна картоплина. Півчашки – це небагато.
8. Захищають від хвороб
Учений Колін Кембелл 20 років шукав взаємозв’язок між хворобами та харчуванням. Перевірив раціон мільйонів людей і довів – фрукти і овочі лікують краще за будь якого лікаря. І чим більше їх у вашому раціоні – тим нижче ризик захворіти раком, діабетом і іншими страшними хворобами. 
9. Економлять час
Тому що їх практично не потрібно готувати. Звичайно, їсти картоплю сирою не варто, але більшість фруктів перед їжею досить просто вимить.
І зрештою, фрукти і овочі – це просто дуже смачно!