Як підвищити продуктивність робочого дня

Як підвищити продуктивність роботи? 
1. Записуйте всі справи. Не намагайтеся тримати все в голові. Виливайте їх на папір або в програму-планувальник. Чим менше в нашій свідомості думок про невиконані справах, тим більше ми здатні фокусуватися на поточному завданні, і тим якісніше ми можемо її виконати.
2. Робіть спочатку найважливіше. Начебто просто. Але на практиці виходить, що ми часто зайняті не найважливішими справами, відкладаючи важливі справи “на потім”. Візьміть за правило: спочатку те, що просуває Вас до цілям, а потім все інше.
3. Складайте план на день з вечора. Не відкладайте планування на ранок або на “само собою”! Дуже проста порада, але дійсно допомагає не загрузнути в неважливих справах, зосередитися на головному і правильно розставити пріоритети.
4. Прагніть до однозадачності. Не намагайтеся зробити все і відразу. Оберіть завдання, приберіть відволікаючі фактори (телевізор, телефон, інтернет, чайок-каву-перекур через кожні 5 хвилин) і просто робіть.
5. Вставайте рано. Древній, як світ, рада, яка дозволяє мільйонам людей по всьому світу встигати багато кожен день. Відповідно, при великому обсязі роботи, лягайте спати не в той же день, коли потрібно прокидатися.
6. Займайтеся спортом або хоча б зарядкою. Це допоможе тримати тіло в потрібній формі, а значить розум і дух також працюватимуть ефективніше. Та й відчувати ви себе будете набагато краще. Зарядка не вимагає ніяких спец. тренажерів, крім одного, найважливішого – сили волі.
7. Виключіть «не справи» зі списку справ. Нехай у Вашому плані буде тільки те, що можна взяти і зробити, без того, щоб хапатися за серце, нервово відраховувати краплі валер’янки і пускатися в роздуми про сенс Всесвіту. Наприклад, «запустити новий проект» – це не діло. Справи – це конкретні дії.
8. Будьте проактивні. Не реагуйте, а самі визначайте, що робити, а що – ні. Ігноруйте неважливе. Ви навіть не уявляєте, скільки додаткового часу Ви собі звільніть, просто ігноруючи все, що можна і потрібно ігнорувати.
9. Зберігайте файли відразу туди, де їм місце. Для цього Вам потрібно, звичайно, продумати систему зберігання файлів для кожного типу. Але це набагато полегшить пошук і обробку інформації в майбутньому.
10. Міняйте види діяльності. Чим довше Ви робиш одне й те ж, тим нижче Ваша продуктивність. Якщо не виходить в рамках роботи, то хоча б продумуйте різні варіанти проведення вільного часу. Це допоможе зберігати свіжість погляду і високий творчий потенціал.