Яворівський вийшов із НСПУ.

Народний депутат від “Батьківщини”, письменник Володимир Яворівський вийшов із Національної спілки письменників.

Про це повідомляється в неділю на сайті депутата.

“Рік тому, за активної підтримки влади, Національну спілку письменників України очолила лояльна до цієї влади група літераторів. До керівних органів Спілки не ввійшли такі знакові письменники як: Р. Іваничук, Марія Матіос, В. Шкляр, Д. Павличко, В. Базилевський, В.Шевчук, А. Курков, А. Крим, П. Засенко, Р. Лубківський, М. Рябий та інші”, – пише Яворівський.

“Згодом стало абсолютно очевидним, що донедавна державотворча, державозахисна, опозиційна до влади письменницька Спілка, що заснувала Товариство української мови, Народний Рух, Демократичну партію, була штабом Помаранчевого здвигу – перетворюється на мовчазного сателіта Партії регіонів”, – стверджує депутат.

За його словами, “сірі, невідомі українському суспільству “кардинали” копіюють Азарова, валячи на “попєрєдніков” творчу та організаційну неспроможність, відсутність громадянської позиції, розповсюджуючи брудні, не підтверджені жодним офіційним документом, вигадки. Все – як у “регіоналів”.

“Пантюки, сидоржевські, барни – хто знає їх в Україні? Одначе, вони, уже гризучись між собою, силкуються робити літературну політику, перетворюючи вільне письменницьке товариство в примітивний тераріум”, – зазначає Яворівський.

“Тому, я виходжу із членів НСПУ. На моє місце можете взяти “найгонорарнішого” нині автора (правда плагіатора), прізвище якого відомо в Україні всім”, – підсумував депутат.

Яворівський був членом Спілки письменників із 1971 року, а з 2001 по 2011 роки – її головою.