Якщо вам не шкода віддати «на розтерзання» свою квартиру, і ви готові протягом усього вечора суміщати функції масовика-затійника, шеф-кухаря, офіціанта, гувернантки та прибиральниці – цей варіант для вас. Але майте на увазі: навіть снайбільш тихі діти, зібрані в компанію більше трьох осіб, відразу стають галасливими і важкокерованими. Діти, на відміну від дорослих, за столом довго не сидять, тому основну частину вечора повинні займати гри, як спокійні, так і рухомі.
«Чарівна мотузка».
Приготуйте заздалегідь забавні сувеніри. Розвісьте їх на мотузці за допомогою міцної нитки на різній висоті. Кожному учаснику гри по черзі зав’язують очі, дають у руки ножиці, акуратно розкручують, після чого за допомогою підказок інших дітей гравець повинен зрізати собі подарунок. Малюкам можна не давати ножиці – хай ловлять сувеніри руками.
«Місце за столом».
Не розсаджують дітей в примусовому порядку – вони вже втомилися від цього в школі чи дитячому садку. Краще купіть веселі листівки – з розрахунку по одній на кожного гостя. Фігурно розріжте їх на дві частини. Одну частину залиште на тумбочці в коридорі, а другу покладіть біля кожної тарілки або на стілець. При вході дитина вибирає одну частину, а потім знаходить до неї другу – таким чином визначаючи своє місце за столом.
«Яйця».
У цю гру можна зіграти тільки один раз. І бере участь тільки одна дитина, веселощі гарантовані всім. На очах у обраного дітьми учасника розкладають на підлозі кілька сирих яєць. Потім зав’язуєте йому очі. А потім, показуючи жестами всім іншим дітям, щоб мовчали, швидко і тихо збираєте яйця. Потім, роблячи вигляд, що вони все ще лежать на килимі, підказуєте учаснику хором: «Праворуч!», «Ліворуч!», «Обережно, ледь не розчавив!». Кінцева мета може бути будь-яка – пройти через всю кімнату, або взяти приз, який лежить в протилежному кутку. Основна веселість починається, коли з дитини знімають пов’язку, і він виявляє, що намагався не роздавити неіснуючі яйця.
Чаювання, торт зі свічками – невід’ємна частина будь-якого дня народження дитини. Тим більше що діти, набігавшись, із задоволенням будуть їсти солодке. Перед закінченням свята добре пограти в які-небудь не дуже галасливі «інтелектуальні» гри.
Наприклад, в «Показуха».
Діти діляться на дві команди. Після чого гравці першої команди радяться і загадують яке-небудь слово одному з гравців другої команди. Його завдання – показати це слово учасникам своєї команди тільки жестами, не вживаючи при цьому жодних звуків і слів. Коли слово відгадати – команди міняються місцями. У залежності від віку учасників, складність загаданих слів може змінюватися. Починаючи з простих слів і понять, наприклад «машина», «будинок», і закінчуючи складними поняттями, назвами фільмів, мультиків, книг.