Корисні поради: як правильно вибрати овочі та фрукти?

Як вибирати моркву
Вибираючи моркву, зверніть увагу на те, щоб коренеплоди були гладкими і твердими. Колір повинен бути помаранчевим, без жовтих або зелених вкраплень. Тоді можна бути впевненим, що в ній немає нітратів. Моркви, яка потовщена в діаметрі, краще уникати, тому що у такої моркви жорстка серцевина і смак у неї, швидше за все, неприємний. Якщо ж ви купуєте свіжу моркву з грядки, у якої ще не відрізані зелені хвости, то обов’язково відріжте їх до зберігання, нехай навіть не на довгий період, тому що зелень буде витягувати з моркви вологу, і вона стане в’ялою. Морква гарантовано буде хорошою у період з серпня по жовтень, хоча вона чудово зберігається, що дозволяє їй залишатися свіжою практично круглий рік.


Як вибирати буряк
Намагайтеся вибирати твердий буряк, щоб у його основи, де починаються листя, були маленькі зелені пагони – це є гарантією того, що буряк молодий. Колір буряків варіюється від темно-бордового до червоного. Зберігати буряк, як і морква, краще без пагонів, які витягають з неї вологу. Буряк, як і моркву, можна зберігати цілий рік.

Як вибирати огірки
Огірки бувають двох типів: гладкі – темно-зеленого кольору і з пухирцями – вони світліші. Вибір огірків того чи іншого типу – це лише ваші власні переваги. Головне, на що варто звернути увагу при виборі – це, щоб огірки не були в’ялими і занадто великими. У великих огірках зазвичай великі насіння і товста шкірка. Проведіть рукою по огірку. Якщо на шипи ньому м’які і тонкі, стираються рукою, – значить огірок можна купувати. Якщо шипи грубі, а шкірка темно-зеленого кольору – можливо такий огірок вирощений із застосуванням невідомих хімікатів. Щоб остаточно в цьому переконатися, ковирніть шкірку біля основи ніжки огірка, якщо овоч нічим не пахне, – значить, його краще не купувати. Перед покупкою помацайте огірок біля плодоніжки, якщо він м’який, значить, він старий. У ньому вже немає вітамінів, смаку і запаху.

Огірки краще зберігати в поліетиленовому пакеті, щоб не випаровувалася волога. Якщо це все-таки відбулося і огірки стали дрябнуть, опустіть їх в ємність з холодною водою на пару годин, і вони знову стануть свіжими і соковитими. 


Як вибирати капусту
Багато хто думає, що темні крапки і плями на овочах говорять про те, що їх вирощували без хімії, але це не так. Темні плями на капусті – це грибок. Він швидше за все вражає саме нітратні овочі. Качани капусти повинні бути пружними, без відшаровуються листя. Крім того, капуста повинна бути не «жилава», щоб листя були однорідними і ніжними. Корінь капусти має бути обрізаний як можна ближче до листя, щоб максимально довго зберігати вологу і соковитість качана.

Як вибирати цибулю
При виборі ріпчастої цибулі, приділіть увагу тому, щоб головки не були м’якими, без плям. Цибуля повинна бути сухою, з цільним золотистим лушпинням. Що ж стосується зеленої цибулі пір’ям, то зверніть увагу на те, щоб пір’я були рівними, без білого нальоту і без слизу. 

Як вибирати картоплю
Натисніть нігтем на картоплину. Якщо почуєте характерний хрускіт, – значить в ній немає пестицидів. Якщо ніготь безшумно входить у бульбу, це говорить про те, що картоплю обробляли пестицидами (на азотних і мінеральних добривах).

Купуючи картоплю, подивіться на колір бульбин. Вибирайте ті, на яких немає зелених плям. Вони з’являються, якщо картопля довго пролежала під сонцем. Через неправильне зберігання в ній утворюється отруйна речовина соланін.

До речі, купуючи картоплю або інші фрукти у бабусь на ринку ви не застраховані від отримання неякісних овочів. Поцікавтеся, де вирощуються овочі. Якщо город знаходиться поблизу автомобільної дороги, то 10 разів подумайте, чи варто купувати такі овочі. 


Як вибирати томати (помідори)
Вибирайте помідори яскраво-червоного кольору. Без зовнішніх пошкоджень. Хороші томати мають приємний аромат, властивий тільки свіжим помідором. Оскільки свіжі томати не особливо добре зберігаються, необхідно це враховувати при покупці. А в зимовий період хороших томатів практично немає, тому що більшість з них вирощені в теплиці. Помідори з хвостиками зберігаються довше, але при упаковці зверніть увагу, щоб вони не пошкодили один одного. 

Як вибирати болгарський перець
Плоди перцю повинні бути цілими, яскравих кольорів. Щільні на дотик. Шкірка повинна бути м’ясистою і м’якою. Якщо перець цілий – він буде зберігатися довше.

Як вибирати авокадо
Вибирайте авокадо з шорсткою шкіркою. У цьому випадку воно буде більш ароматним. Легко натисніть на плід авокадо – якщо він злегка м’який, значить він дозрів. Є і ще один спосіб правильно вибрати авокадо. Потрібно потрясти його. Якщо є характерний звук рідини всередині – авокадо хороший і його можна купувати. Якщо ж ви вибрали авокадо, але він здається вам зеленуватим – залиште його на пару днів при кімнатній температурі і плід дозріє.

Як вибирати баклажани
При виборі баклажанів, враховуйте наступне: шкурка повинна бути однорідною, темно-фіолетового кольору, без пошкоджень. Баклажани досить легкі на вагу, тому вибирайте баклажани відповідно їх розміру/ваги.
 
Як вибирати яблука
Існує безліч сортів яблук, але до всіх з них відносяться поради з правильного вибору. Яблука повинні бути твердими, без плям і вм’ятин. Для кожного з сортів яблук, чи то червоні, чи жовті або зелені яблука, вибирайте ті, колір яких переважає в даному сорті. Пам’ятайте, що стиглі яблука відрізняються коричневими кісточками, а якщо кісточки білі або частково коричневі – яблуко недостигле. Якщо шкірка яблука липка і слизька, – значить фрукт обробляли дифенилом. Дифеніл не змивається просто водою, тут потрібно вдатися до допомоги мила, а з яблука перед вживанням зрізати шкірку. При зберіганні яблук будьте обережні, щоб плоди з хвостиками не пошкодили фрукти, що лежать поруч. 

Як вибирати груші
Вибираючи грушу, подивіться, щоб її шкірка не була пошкоджена, і не було синців і темних плям. Зріла груша завжди ароматна.
 
Як вибирати банани
Банани повинні бути довгі (якщо це не карликові банани), рівні, у зв’язці по 5-12 штук. Світло-жовтого кольору (або бордового, якщо це червоні банани). Потемнілі банани краще не брати – вони вже давно лежать і перезріли. А ось зеленуваті банани легко довести «до кондиції» – залиште їх на кілька днів полежати при кімнатній температурі
 
Як вибирати цитрусові (апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони)
При виборі цитрусових зверніть увагу на їх кольори. Він повинен бути однорідним. «Плямистість» вказує на другосортність фруктів. Товста шкірка вказує на велику кількість нітратів у цитрусових. Так що товстошкірі апельсини, та ще й без кісточок – чистої води гібриди, у яких, крім смаку, ніякої користі немає. Плоди повинні бути м’які – щоб це перевірити просто злегка натисніть на плід. Білястий наліт на шкірці говорить про неправильне зберіганні фруктів: поблизу джерела вологи або у занадто щільній упаковці. 

Як вибирати виноград
Вибираючи виноград, зверніть увагу на те, що виноградники повинні легко відриватися від гілочок. Це вказує на те, що виноград стиглий. На плодах не повинно бути білого нальоту. Краще всього спробувати виноград, щоб після покупки не шкодувати про вибір. 

Як вибирати кавуни
Стиглий кавун можна розпізнати по сухому «хвостику» і дзвінкому звуку, який видає кавун при стуку по ньому. Кавуни смугастих сортів часом більш солодкі та ароматні, ніж їх зелені та світло-зелені побратими. 

Як вибирати дині
Основний момент при виборі дині – це її аромат. Стигла диня будь-якого сорту завжди ароматна. Яскраво-жовтий колір і м’якість на дотик – теж ознаки того, що диня дозріла. 

Як вибирати персики і абрикоси
Стиглі персики і абрикоси повинні бути м’якими при натисканні, ніби з них от-от потече сік. Гарні плоди абрикосів і персиків відрізняються оксамитовою шкіркою. Вони повинні бути злегка «волосатенькими», як оксамит. Червоний бочок плода вказує на стиглість. 

Пам’ятайте, що правильний вибір фруктів і овочів, в яких так багато вітамінів і мінеральних речовин, дозволить зробити ваші страви смачними, настрій гарним, а здоров’я – міцним.