Корисні поради: як відчистити праску?

Найпростішим спосіб є використання кухонної солі. Для цього слід розігріти праску до максимальної температури, а потім зняти весь бруд кухонною сіллю, яка завертається в тонку тканину.

Якщо забруднення не значні, тоді можна поверхню підошви праски посипати сіллю і відтерти нагар вологою губкою. Потім праску необхідно насухо витерти.

Також для очищення праски від нагару використовують таблетки гідропериту, але через різкий запах процедуру потрібно проводити при відкритому вікні або на балконі. Для початку слід підігріти підошву праски, а потім протерти її таблеткою, після чого відбувається сильне виділення газу, яке відмінно очищає поверхню від нагару.

Поверхню праски можна очистити, використовуючи перекис водню, в якому змочують тампон і протирають праску. В процесі чищення виділяється неприємний запах, але процедура очищення дає хороший результат. Для очищення праски також застосовують і сірчану смужку від сірникової коробки, якою натирають попередньо нагріту поверхню підошви.

Всім моделям сучасних прасок необхідне очищення від накипу, так як він забиває канали, по яких проходить пар. І якщо вчасно не провести очищення, то відбудеться поломка праски від перегріву датчиків, які регулюють температуру.

Чистка праски від накипу проводиться за допомогою лимонної кислоти, яку розчиняють у киплячій воді і далі заливають у прилад. Цю процедуру слід проводити 3-4 рази в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці, тому що коли накип буде відходити, виділяється їдкий пар.

Для очищення праски всередині слід залити в широкий таз киплячу водою, додавши в неї оцет, лимонну кислоту або спеціальний засіб від накипу, а потім опустити праску підошвою вниз і залишити його на 5-10 хвилин. Протягом цього часу всередину праски заливають воду і кілька разів натискають кнопку для випуску пари. Для більш ефективного процесу таз можна замінити жароміцним посудом, для того щоб поставити його на плиту для постійного нагрівання води.

Не варто забувати і про систему самостійного очищення приладу. А щоб кількість утворюваного накипу була мінімальна, при покупці праски слід уважно вивчити інструкцію з експлуатації. Так як деякі моделі прасок розраховані тільки на дистильовану воду, а для інших вона є суворо протипоказана.